Skocz do zawartości
smithpl

Woda RO - juz sam nie wiem...

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz pewnie masz rację, ale na szczęści u mnie już sprawa zalatwiona. Wsadzenie kawałka wężyka zielonego na dno poskutkowało:) Woda juz zebrana czyściusieńka -000.

Dzieki Paweł za pomoc :(

Tomasz jak będziesz przez Pabuty jechał to wpadnij pooglądać i pogadać.

pozdro


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

No i sie sprawa chyba troszke wyjasnila ( oczywiscie oprocz samej osmozy z ktorej na nowej membranie mam 40 TDS :-)

@Smith z jakiego ujęcia masz wodę?

Też mieszkam w W-wie i mam przed RO 240-260, a po RO (po kilku minutach pracy) 2-3 TDS.

Nie chciało mi się wierzyć i kupiłem płyny kalibrujące. Wynik ten sam.

Albo trafiłem taką membranę, albo te płyny i mój miernik są do d*py.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolinka sluzewiecka,

po RO mam okolo 20-30 na obu membranach

obe membrany rozne i roznych firm....

wiec chyba jest OK,

po DI mam o


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos dziwnego jest z samym RO - 20-30 po RO swiadczy albo o bardzo zlej wodzie kranowej, albo za niskim cisnieniu - kupiles manometr i mierzyles cicnienie wodociagowe? Bo teoretycznie membrana usuwa 95-99%, i przy 20 tds i 95% skutecznosci byloby 400 z kranu - ja mieszkam na mokotowie czyli pewnie mamy wode z jednego ujecia, i miewam czasami i 400-450 w kranie. Ale to by znaczylo ze obie membrany ktore masz pracuja na swojej minimalnej wydajnosci (teoretycznie) - to troche pechowo by bylo. Ja po wymianie calego RO mam po nim okolo 9-10 - i na wiecej nie licze. Oczywiscie DI usuwa wszystko.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl mam podobne wartości po RO jak u Ciebie. W woda z kranu ma 410-440ppm a po samym RO w zależności od membrany 20-25 lub 28-32. Swojego czasu podpytywałem kilku sprzedawców systemów RO o te wyniki i generalnie zgodnie odpowiadali, że przy takiej wodzie wyniki są całkiem normalne. Raczej mówili szczerze bo prosiłem o ofertę membrany, która poprawi mi wynik, ale odradzali wydawanie kasy na nową membranę, twierdząc że wyniki są ok.

pzdr

Rafał


320l (124x54x50h); BM200; 2x6045; 2xSunsun; T5 ATI: 6x54W.

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja juz testowalem pare membran, obudow i prefiltrow, cisnienie faktycznie nie nadzwyczajne.

Wlasnie wyciskam wode i mam 36TDS na wyjsciu po 2 x RO.

Jutro zaczynam walke z administracja.

ale na wejsciu mam 540 TDS :-(

Miernika nie kupowalem bo w sumie potrzebny mi do jednorazowego testu, musze gdzies pozyczyc....

Czy sa jakies limity cisnienia w blokach ktore moglbym uzyc do walki z administracja ?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalbym sobie spokoj. :( Jezeli woda w kranie jest bardzo brudna to nie masz innego wyjscia, jak sprawic sobie duzy DI (lub drugi maly). M TDS przyda sie w takim wypadku podwojny; po pierwszym i drugim DI. A co tam :). w koncu to hobby.

Nie zalamuj sie.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie chodzi o to aby sie denerwowac tylko zatruc im zycie, ktos wymieknie a ja moge w pracy generowac po 2 pisma na dzien - jak kupia szafe na akta mojego mieszkania to sie tym zajma :-)

Już wstępnie mam

Podstawa prawna : rozporządzenie w sprawie warunków technicznych ... par 114.1

to jednak kupie sobie manometr i chociaz tak odreaguje sobie strate moich pterapogon kaudeni :-(


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniesienie cisnienia w starym budownictwie gdzie instalacja jest stara i zakamieniona jest raczej niemozliwe bo cos gdzies wywali (o wymianie instalacji mozna zapomniec) Jeli jest zbyt niskie w glownym wodociagu to znaczy ze tez nie jest najnowsze i jak powyzej skonczy sie na tym samym.

Jednostka nigdy nic nie wywalczyla (poza rolnikiem ktoremu placono polowe emerytury:) ) ale moze jakies grupowe pismo cos by pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest stare budownictwo , a orurowanie wymienione na plastiki,

mysle ze to kwestia zaworow w piwnicy wiec jutro rano zrobie korekte ...

Jak nie pomoze to zaatakuje do administracji ale onai tak ma latwo bo zglasza do wodociagow,

juz takie kwestie zalatwialem w zakresie zapowietrzania sie CO i jednostka dala rade

Jestem mega upierdliwy w takich kwestiach :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ten sam problem co smithpl wode na wyjsciu z ro7 mam w granicach 50ppm a na wejsciu tylko 110ppm koles od osmozy tlymaczy sie ze mebrama przepuszcza (znaczy zcysci tylko 60% ) szkoda ze nie powiedzl o tym na poczatku to bym wcale tego badziewia nie kupowal nie mam jeszcze Di ale juz mi sie to nie podoba co z tym fantem zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam w poniedzialek wizytę ekipy - zobaczymy co wymyślą...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heng kup membranę dobrej firmy i po kłopocie. Membrany powinny czyścić wodę w ok. 95%. Jeśli masz jakieś chińskie badziweie to niestety wody nie będziesz miał dobrej. Pan ze sklepu Rainbow twierdzi iż Filmtec jest najlepszą membraną na rynku. Taką może więc kup i będzie ok.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GE to skrót od General Electric. Podobno niezłe membrany robią. A może nie przepłukałeś dobrze wcześniej wkładu węglowego i zapyliłeś pyłem węglowym membrane? Przez to mogła się zasyfić i teraz to tylko wymiana. Skąd jesteś że masz taką dobrą wodę w kranie? U mnie pod Kielcami jest podobno coś koło 320 ppm. A woda podobno jedna z lepszych w kraju.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeplukiwalem dobrze.. sprawdzalem zaraz za osmoza tyle samo 50ppm to na pewno wina membrany moze uszkodzona albo nie do konca przeplukana zobacze za kilka dni.. jestem z Bielska pod samymi gorami :( tez mnie to zaskoczylo jak widzalem 540ppm u nie ktorych :) niezle szambo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie syambo , pzchotka + pijemz to od urodyenia :-)

W sumie dobrze ze nie swiece ....:(


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heng no to ja już nie wiem. Teoretycznie powinieneś mieć max. kilka ppm. zaraz po RO. A może wina ciśnienia tak jak może być u smithpl?


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tu lepszy dylemat znajoma na innym osiedlu ma prosto z kranu 49 PPM !

dudu -- niewiem jakie mam cisnienie niemam wskaznika ale podejzewam ze cos kolo 5 w kazdym razie coraz czesciej ysle ze ta osmoza to kolejny amerykanski przereklamowany produkt

tyle sie na jego temat naczytalem a tu sie okazuje ze przepuszcza 50 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam dylemat jaką membranę zamawiać. Filmtec w Rainbow.pl 75gpd kosztuje ok. 143 zł. Waterpure USA 75gpd ok. 71 zł. GE Osmotics 75gpd 54 zł. Wiem że Filmtec jest najlepszą membraną na rynku. Jeszcze przed kryzysem jak dolar był tani można ją było poniżej 100 zł. kupić. Czy ktoś z was używa membran Waterpure USA? Bo do GE Osmotics chyba się nie przekonam - za tanie. Przed membraną będą filtry: 5 mikronów i węglowy w obudowach 10". Po RO żywica MB20 w 10" obudowie. Czy wystarczy membrana Waterpure czy ten Filmtec jest o niebo od niej lepszy? Nie znam TDS swojej kranówy ale podobno w Kielcach mamy jedną z najlepszych i najczystszych wód w Polsce.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałam wątek bo najbardziej mi pasował, przy okazji mogę odpowiedzieć @dudu właśnie mam membrane Waterpure 100gpd TDSem zmierzyłam wyciek po RO (łatwiej mi było sie dostać niż do zasilania) i miał około 160ppm po kilku minutach, po RO z 30ppm zeszło po kilku minutach do 1ppm. Przed osmozą mam wkłady: 5mic., węgiel, 1mic. wszystkie świeżo rozdziewiczone.

I co mnie zastanawia, po DI z żywicą mb 400 w czasie jak zaraz po RO pokazuje mi 1ppm to po DI mam 10ppm!? płuczę, schodzi do 7. Ale wychodzi, że woda po DI jest gorsza niż przed?! Sprawdzałam TDS wskazuje dobrze, bo zamieniałam miejscami czujniki, spiełam na krótko wyjście z RO i oba pokazywały tą samą wartość, więc to ewidentnie wina żywicy... :banghead

Kurcze wcześniej miałam starą osmozę, która przepuszczała, nie miałam TDSu i żyłam spokojnie, jak to dobrze pewnych rzeczy nie wiedzieć... :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może żywica już zużyta jaki ma kolor ?? Ja na początku płukałem tylko ro a di nie i miałem problemy z okrzemkami ,teraz ro i di płucze po 10 minut i poprawa widoczna gołym okiem ,najważniejsze to płukać najpierw samo ro i nie podpinać di bo tak szybko żywice nam szlak trafi


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pisze tutaj bo nie znalazłem innego bardziej podobnego wątku do pytania, a więc w rurach mam ciśnienie 3,5 bar, Filtr to Aquafilter Filtr RO 100gpd ,tygodniowo chciałbym uzyskać około 70 litów wody, bo więcej po prostu nie jest mi potrzebne i moje pytanie brzmi jak to osiągnąć ?? Kranik odkręcić do połowy ?? Filtr jest w piwnicy, że tak powiem i woda jest zimna więc na pewno jego wydajność spadnie. Dziękuje za odpowiedź.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrec zawor calkowicie i pilnuj zeby sie nie przelala :)

70L w 1 dzien uzyskasz

ja mam mniejwiecej 2 bary,zimna wode i filtr 150 co daje mi 10L na godz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.