Skocz do zawartości
grzegorz.p

CJANO -A WPLYW NISKIEGO PH WODY

Rekomendowane odpowiedzi

No masz juz opisane dwie mozliwosci reagowania :googleye

Jedna jest jak zwykle - za brudna woda - zwiekszyc odpieniacz:D a druga, jak zwykle - za czysta woda - wprowadzic NO3:D

Przemys to sobie i wybierz odpowiednia dla Ciebie.

Trzecim wyjsciem moze byc odczekanie, poniewaz akwarium jest strasznie mlode i nie dojrzale. Tak czy inaczej trzeba to barachlo odsysac przy podmianach, bo gdy padnie to wytworzy toksyny.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z redoxem ? Zwiększyć zarybienie , żeby zabrudzić wodę ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym delikatnie zwiekszyl obsade i karmienie, i obserwowal dokladnie jak system na to zareaguje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pomiaru redox używam IKS i dodatkowo zakupiłem AM pokazują bardzo zblizone wartości różnica jest 3%. Więc z pomiarem wydaje mi się , że wszystko gra. No chyba , że dwa urządzenia są uszkodzone i mam gigantycznego pecha :googleye. Mam duży odpieniacz jak na ten zbiornik AP 702 , a stosunkowo małą obsadę , czy to może być przyczyną , że redox taki wysoki ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny odpieniacz, szybko usuwa wszystko, co do akwa wpadnie (zegarek, obraczka):googleye

Niestety, w powietrzu mamy sporo azotu i silne odpieniacze dostarczaja go tyle do wody, ze wiecej sie nie da:). To wystarczy dla cyano gdy tylko oczysci im sie troche powierzchni z bakterii...

Piszez tez, ze jestes dumnym posiadaczem: "Nitratreductor 1000 AM itd......":googleye

Sam wiesz :tongues

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitratreductor nie jest wogóle podłączony , natomiast mam możliwość wyłączenia jednej z pomp w odpieniaczu , czy to zrobić ? Wtedy napewno spadnie jego wydajność. Prawdą jest , że cyjano się pojawiło jak zainstalowalem właśnie tego Delteca.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fal :

Nitratreductor nie jest wogóle podłączony , natomiast mam możliwość wyłączenia jednej z pomp w odpieniaczu , czy to zrobić ? Wtedy napewno spadnie jego wydajność. Prawdą jest , że cyjano się pojawiło jak zainstalowalem właśnie tego Delteca.

Pozdrawiam

A może w drugą stronę. Czyli jeżeli NO3 spadło w stosunku do PO4 poniżej poziomu ogólnie przyjmowanego jako właściwy (16-20 razy mniej PO4), to może należy postarać się o zmniejszenie poziomu PO4 (absorbenty, bakterie...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze na jednej pompie ten odpieniacz tez da sobie rade. :googleye Wynik moglby byc widoczny dopiero za np: pol roku.

Moim zdaniem odpieniacz jest potrzebny, zeby PO4 nie roslo.

Zmierzylbym jakie to PO4 naprawde jest i wtedy dopasowal poziom NO3 na co zwrocil uwage Kosek. Absorbery fosforanow nie sa tanie i moga troche nabroic gdy PO4 jest niewykrywalne.

Obojetnie jaki w tej chwili jest poziom PO4 to jego stosunek do NO3 napewno jest nieodpowiedni.:googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to jak mam zmierzyć poziom PO4? Salifert pokazuje 0 , czytałem że Rowa też nie jest najlepszym testem , więc jak sprawdzić poziom PO4 , przypominam , że mieszkam w małej miejscowości :googleye.

Dzisiaj wyłączę jedną z pomp w odpieniaczu i zobaczę czy redox się zmieni.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam może inaczej , czy testy hanny są dobre ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Rowa ma byc zla? Mialem troche drozszy test Macherey&Nagel i gdy sie konczyl kupilem Rowe. Ostatnie kilka testow robilem obydwoma, wlasnie zeby miec porownanie. Obydwa pokazywaly identycznie, az mnie to zaskoczylo.:googleye

O Hanne pytaj Rebcia.

Jeszcze jedno :googleye jeden "dobry" test wystarczy na rok lub dwa i w sumie moze wyjsc taniej niz bezsensowne kupowanie absorbera PO4.:tongues

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

z cjano mam problem od wakacji i nie moge sobie poradzić.

Jak zmniejszam światło i zakrywam zbiornik maleje.

Raz wyłączałem światło na kilka dni i znikło całkowicie ale gdy znów włączyłem pojawiło się jak zły duch.

Parametry wody ok saliferta testy więc mam nadzieje, że są wiarygodne.

Teraz szykuje się do zmiany zbiornika, może w nowym nie będzie bo teraz już dałem sobie spokój.

Chyba złotego środka nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.