Skocz do zawartości
fal

Deltec TS 1060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Mam postawione dwa zbiorniki , jeden do odgazowania skały w którym chodzi turboflotor 1000 i zbiornik główny który ma cieszyć oko. Zbiornik głóny chodzi od miesiąca może troszkę dłużej , i nie wiem co się dzieje , bo strasznie mało piany wyrzuca "Deltec Ts 1060" , obsada w akwarium jest w zasadzie żadna , 4 miękkie korale , ale czy jest możliwe żeby odpieniacz nie wyłapywał żądnego syfu. Wody brutto jest jakieś 650L i nie bardzo wiem co robić.

Redox w dzień jest na poziomie 450 w nocy rośnie do 470 , wszystko wydaje się być w należytym pożądku , ale mam pewne obawy co do tego odpieniacza. Może jeszcze wzmianka ,że skała była odgazowywana przez ponad miesiąc zanim trafiła do głównego zbiornika.

Więc moje pytanie , czy jest możliwe żeby odpieniacz nie wyłapywał nic ze zbiornika ? Czy wsadzilibyście jeszcze do tego zbiornika kontrolnie drugi odpieniacz i zobaczyć , czy on coś wyłapie ? Nie chcę burzyć równowagi bo jest to zbiornik w okresie dojrzewania , więc proszę was o jakieś rady.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal spokojnie, jak będzie życie w akwa - ryby, więcej korali to na pewno zacznie wywalać brud. Na razie nie ma co wyrzucać tym bardziej że skała jest już ogdazowana. pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jeszcze jedno pytanie , od kiedy używać calciumreaktora ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu jak będziesz miał mało wapnia i będzie ci co miało go zużywać (najczęściej korale).


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.