Skocz do zawartości
Brunon

FOTECZKI 1200 L.

Rekomendowane odpowiedzi

.............

http://www.kalibra.com.pl/akwarium/1200.htm

Dołożyłem trochę nowych fotek ... - w powyższym linku.

pozdrawiam

Brunon


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny baniaczek napisz coś więcej o tym baniaku , ile stoi , jaki osprzęt


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! :kapelusz

Piękne.... nano to już chyba nie jest ;) Uwielbiam ład i porządek, ładna przestrzeń, piekne duze korale które nie przytłaczaja,wszystko mi się podoba.

O i gorgonie, blueberry widze:shocking duża ale zamknięta ;) uspokój mnie prosze i Huberta pewnie też ;) i powiedz prosze to co mnie interesuje najbardziej.. ile razy dziennie ją karmisz i czym?


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Merriq bo nas posądzą o jakieś skrzywienie ;-)

Zbiornik pierwsza liga ;) ale właśnie jak tam Blueberry ;-) ;)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:googleyeSkrzywienie? ... ja sie tam przyznaje bez bicia,;) jedni wola LPS inni SPS a my Niefoto i to zawsze będzie nam sie rzucać w oczy w każdym akwarium, sam przyznaj ;) a że jesteśmy czepliwi jednego tematu to już muszą nam wybaczyć i nie jest to w żadnym razie atak tylko troska.

Ja się zawsze wole upewnić, że każda food-gorgonia była przemyślanym zakupem a jak nie to można pomóc ją utrzymać.czekam na info ;)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwa miekkasy i ddużo lpsów bardzo ładnie razem wygadają . Faktycznie Merriq i Hubert , ostro potrafia przykatowac ;) Gdybyście widzieli ilość gorgonii przeróżnych w jednej z niemieckich hurtowni i warunki w jakich żyją , to wojna juz by na włosku wisiała ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna wojna, raczej przykro ;) czy ktos lubi oglądac ryby bez płetw albo sps bielejące.. a znam ludzi którzy nawet nie wiedzieli, że gorgonnie trzeba karmić...zamykam się nie chce robic off-topic


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza za off'a ale muszę ;)

@Konrad B, pytamy z troski ;) No chyba, że ktoś coś ma na sumieniu, czy czuje się winny to może takie pytanie odebrać w dwójnasób. Ale to już nie nasza wina. Najważniejsza jest świadomość...


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne Nano. Jak zorganizowales podmiany wody ?

;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz widze rozowego hepatusa czy to normalne?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunon- ja myslałem ze beda spsy w nowym baniaczku ;)

Ale zbiornik ładny ;) zreszta poprzednie akwa tez było ładne ,napisz cos wiecej na temat akwa .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta przestrzen,tego Ci zazdroszcze.;)


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobra ! - coś Wam napisze ...

Ciasnota była straszna w tych marnych 500 L , ryby i korale nocą wołały o więcej i więcej - nie mogłem spać .. ;)

Tedy więc zacząłem kombinować rok temu jak tu zaradzić niedoli moich podopiecznych. No i moja żona wpadła na pomysł remontu domu.. - normalnie dar Boży - wywaliła szafę .. HA !!! - zrobiło się miejsce na baniaczek , a że wcześniej bejmy uszparałem udałem się do mojego przyjaciela Bartłomieja Bluma ( AM ) celem przeprowadzenia konsultacji.

Po długim czasie zastanowienia, obliczeń i możliwości wspólnie zaprojektowaliśmy nowe "cudeńko". A reszta to już mozolna robota - wywalanie tapet , kucie podłogi pod płytę fundamentową , wylewki , wentylacja , zasilanie , tynki strukturalne itp. , itd.

Rozmiar baniaczka to 240 x 75 x 80 cm , szkło 15 mm - front "opti white" . Sump 300 L , odpieniacz AM Shorty II zasilany OR 3500AM + OR 2500 AM , pompy obiegowe 2x OR 3500 AM , do tego kolumna z węglem , UV 36W , Antiphos Fe , filtr mechaniczno biologiczny - wielostopniowy wg. pomysu AM , Nitrareduktor 1000 AM , Reaktor KR 1000 AM , Kalkwaser Mixer AM , Komputer AM ( AT-Control ) , Laptop do podglądu online w necie. Oświetlenie Lampy AM 4x 150W HQ + 6x aktynic T5 54W AM. Do tego Tunze multi-control - 2 pompy.

Chłodzenie - wentylatory sterowane komputerem.

to tyle techniczne .. - przy chwili natchnienia napiszę więcej o rybciach i koralach ..

pozdrawiam

Brunon

P.S. Gorgonia blue-berry - niestety zmarniała , ale nadal żyje ..


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Brunon!

Super pomysl! Gdybym ja tez wyrzucil zony szafe, to mialbym te potrzebne 240 cm. Tylko czy pomozesz, jak wylece zaraz za szafa?;)

Jak sie odbywa podmiana wody?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ,

gdybym ja wywalił żony szafę to zbiornik stałby w sypialni , jedyny problem tkwiłby w tym , że o ile zazwyczaj mało śpię, to wtedy wcale bym nie spał ;] . Gratuluję zbiornika, jak dla mnie śliczny. Życze powodzenia z gorgoniami .... ja się niestety nie odważę "/ .

pozdrawiam

Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moima zdaniem zarowno Hubert jak i Merriq maja racje pokazujac jak ciezkie do utrzymania są to korale. Nie nalezy sie tu oburzać bo gorgonie to nie SPS'y i niezależnie od osiągnieć w hodowli korali twardych można nie radzić sobie z utrzymaniem gorgoni. Moim zdaniem trzymanie niefotosyntezujacych gorgoni w zbiorniku z SPS'ami jest lekko mówiąc pomyłką. Te korale potrzebują zupełnie innych warunków, zupełnie innego przepływu wody, zupełnie innego pokarmu a przede wszystki duuuużo mniej światła. To jest troche tak jak trzymanie rekina w 300L, niby żyje, niby pływa ale to nie są warunki dla niego. dokładnie tak samo jest z gorgoniami. Jeśli ktoś chce zabirać sie za hodowle tych niewątpliwie cięzkich zwierzaków(moim zdaniem cięższych niż Dendronepthie) powinien być przygotowany na permanentne karmienie, i ciągły "syf" w wodzie, a co za tym idzie brązowiejące SPS'y. Dlatego moim zdaniem Gorgonie tak ale pod warunkiem że system jest do nich przystosowany w innym przypadku to jawne męczenie zwierząt.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Stani: z tą podmianką no to trochę problem, wymieniam 1x na miesiąc 10% , po prostu zlewam w kanał i dolewam nowej z beczek przy użyciu pompki. ( mam wydajne filtrowanie )

pozdrawiam

Brunon

P.S. z karmieniem korali to naprawdę trudna sprawa . Na razie grzeszę i uczę się dalej ...

dorzucam kilka fotek: ( autorem zdjęć jest Michał Bazała )

1261-4258.jpg1261-4367.jpg1261-4370.jpg1261-4374.jpg1261-4386.jpg1261-4394.jpg1261-4405.jpg1261-4411.jpg1261-4414.jpg


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik ;) sliczne korale i fajnie dobrana obsada ryb a tak nawiasem przypomina mi się moje poprzednie akwarium gdzie przeważały LPS-y .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik. Świetna obsada koralowców i ryb. Miałem wizję stworzenia u siebie zbiornika z SPS-ami, a teraz widzę, że z LPS-ów i miękkich można stworzyć piękne krajobrazy.

Mam wrażenie, że prawa strona zbiornika jest bardziej niebieska. Czy stosujesz żarniki, bądź T5 o różnej barwie?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniak - gratuluje. Uważam że jedne z najładniejszych połączeń LPS i miękkich. Osobiście nie przepadam za SPSami, za to uwielbiam LPSy i gorgonie.

Przy okazji widze już kto od AM wyszarpał zarezerwowanego przeze mnie korala ;)

http://www.kalibra.com.pl/akwarium/nowe/d0012.jpg (ten aptasiopodobny LPS u góry - nazwa mi juz uleciała)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk: ooppsss... nikt mi nic nie mówił że Duncanopsammia jest zarezerwowana !

no i powiem tak - jest naprawdę piękna ! - pierwsze szczepki są dla Ciebie !!!!

bazalka: dziękuję Michał za fotki - wyszły ślicznie !! - masz wielki talent.

Zapraszam ponownie !

pozdrawiam

Brunon


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.