Skocz do zawartości
seb

Nowy dział - feedback

Rekomendowane odpowiedzi

@Konrad B ja nie pisze o tych nowych co się rejestrują i chcą kupic koralowca albo coś sprzedac z swojego akwa raz kiedyś tam,tylko o tych co sprzedają i tylko sprzedają sprzęt i koralowce niby ze swojego akwa.Są też ludzie na tym forum co sprzedają sprzęt ale przyznają się do tego i na targowisku ich ogłoszeń niema,jak jestes zainteresowany to priv.Zresztą łatwo poznać takich ludzi co tylko handel ich interesuje i co swoje posty tylko mają w dziale Targowisko a na innych cisza zero odezwu


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb pisałem juz 2 razy o temacie azmodana do piętnowania nieuczciwych sprzedawców , zosał skasowany bo ktos napisał , o jego zbyteczności bo "morszczaki to uczciwa ekipa " lub coś w tym stylu , wiec jestem jk najbardziej za , a o systemie +- napisał ktos wcześniej wiec do tego się odniosłem . Pisałem o tym , ze kazdy pietnowany bedzie się pewnie bronił , zrobi się z tego ostra pyskówka i jeżeli taki sprzedający wystawi kilka osob to wiadomo , że zostanie zaszczuty , ale wyobraź sobie sytuacje , kiedy piszesz , ze ktoś tam Cię w ch.. zrobił , i kontra od razu , że wcale tak nie było bo cos tam . Bądź tu madry i pisz wiersze ... nie dojdziesz prawdy ,Znam oba światy , handluję róznymi rzeczami od 10 lat mniej wiecej i spotkalem masę czubków po obu stronach barykady (lady) netu , jak zwał tak zwał . Kupujący czesto w zasadzie zawsze słysza tylko to co usłyszeć chcą , a i masa sprzedawców to rasowe oszołomy . Tak wiec zostaje filtrowanie przez kobiecą intuicje ;) i powrót tematu azmodana .System allegro czy przebij.com daje własnie możliwośc szybkiej weryfikacji zarówno sprzedawcy jak i kupca , oczywiście pewnosci 100% nie ma nigdy . A fakt , że prawa konsumentów nalezy bronić , bo każdy handlarz jest konsumentem , ale nie każdy konsument handlarzem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer przestań się tak spinać, luz człowieku ;) może i tak granica jest wyraźna, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Załóżmy że ktoś ma akwarium 2000 litrów i w nim dużo korali, co miesiąc sprzedaje załużmy 50 szczepek, dla niego to nadwyżki co jest zrozumiałe, dla Ciebie to komercja bo ilość miesięcznie jest spora co też jest zrozumiałe... Nie tak łatwo oddzielić ziarno od plew jak mogłoby się wydawać, ale dość już bo spamuję we własnym temacie ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrad B A co do ilości postów jak piszesz 100 czy 500 mają a na Targowisku wiszą non stop to troche dziwne by to było,bo pewnie każdy by pomyslał ze albo likwiduje albo handel.I nie pisz mi "Nemezis i to jest dopiero błedne myślenie" bo zrozumiałeś mnie ale na swój sposób


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, ja np, jak i każdy pewnie mogę skopiować i wkleić całą historię korespondencji na priv, łącznie z datami, mogę wkleić dowód przelewu, a sprzedający może zeskanować i wkleić dowód nadania paczki, chyba że... jej nie wysłał... Nie tak trudno zweryfikować nieuczciwego handlarza.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Guliwer przestań się tak spinać, luz człowieku ;) może i tak granica jest wyraźna, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Załużmy że ktoś ma akwarium 2000 litrów i w nim dużo korali, co miesiąc sprzedaje załużmy 50 szczepek, dla niego to nadwyżki co jest zrozumiałe, dla Ciebie to komercja bo ilość miesięcznie jest spora co też jest zrozumiałe... Nie tak łatwo oddzielić ziarno od plew jak mogłoby się wydawać, ale dość już bo spamuję we własnym temacie ;)

Pozdrawiam

seb

Każdemu kto ma inne zdanie niż Ty piszesz że się spina. Może to Ty się spinasz, co ? Pewnie, że można założyć taki warunek ale jest on mocno subiektywny, oderwany od rzeczywistości. Obiektywnie to się nie zdarza. Nie można tworzyć z wyjątku reguły bo przykład który podałeś jest mocno odosobniony. Znasz kogoś na forum kto ma akwa 2000 i sprzedaje szczepki po 50 szt. miesięcznie, bo ja nie ?

Pozdrawiam ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb z weryfikacją jest właśnie problem , bo dalej jest to słowo przeciwko słowu , jednak takie sprawy trzeba poruszać bo są sygnałem dla innych , że coś nie halo i każdy następny zastanowi sie trzy razy zanim zdecyduje się na krok w stronę kogoś zamieszanego w awanturę . Kombinatorzy przeważnie bazują na niskiej cenie i popycie i ktos zaślepiony chęcią posiadania nie zawsze rozsądnie mysli , jak mój brat np . wplacił siano oszustom z Zielonej Góry na pysie i ani ryb ani siana , na stronie klubu malawi napisali o nich sporo ale mądr Polak po szkodzie , sprawa na policji oczywiście problem jest taki , że oni tak działaja od 2 lat albo i lepiej i dalej sobie "handlują" , ale wystarczy juz na dzisiaj jest po północy na polsacie leci "Efekt motyla" jeden z moich ulubionych filmów i własnie skończyłem 30 lat :)wieczorkiem bedzie pijaństwo ;) więc życzę sobie samych trafionych decyzji ;)

pozdrawiam i dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, wszystkiego najlepszego ;) wracając do tematu, to jeśli wkleję historię korespondencji to już nie słowo a dowody, fakty i nie bardzo da się z nimi dyskutować. Guliwer, skończmy już tą jałową dyskusję, jeśli chcesz się ustosunkować do pytania czy feedback jest potrzebny czy nie to zrób to jeśli nie chcesz to nie rób. Nie spamujmy już nie na temat ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na temat już się jasno wypowiedziałem.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wszystkiego dobrego Konrad ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry ale imo nie wypali bo tak jak mówili przedmówcy zaczną się masowe sprzeczki, że ktoś kogoś niesłusznie oskarża itp, a wątpię, aby wszystkim się chciało bawić w prawników skanować potwierdzenia nadania paczki o samym braku skanerów nie wspomnę, zresztą jak byś się ustosunkował do sprzedawcy, który Ci oferuje towar w bardzo korzystnej cenie, pięć osób stwierdziło, że wysyła paczki w przeciągu miesiąca, pięć potwierdziło, że jest super sprzedawcą a jedna wkleiła dokument potwierdzający, że wysłał po tygodniu, z kolei sprzedawca by się obronił, że mu dziecko zachorowało. W przypadku rażących oszustw osoby asertywne i tak napiszą o sytuacji w offtopicu, pamiętam nawet temat bodajże kol. Darkakuku.

Inna sprawa- osoby, które masowo sprzedają nowy, chiński sprzęt, mi tam to nie przeszkadza bo ostatnio rzadko czytam forum, a ominięcie kilku tematów nie jest dla mnie problemem, zdaję sobie sprawę, że Przemek ma prawo do reakcji i jeśli będzie chciał to pewnie coś zrobi, zleci moderatorom lub pracownikom wyszukiwanie i piętnowanie takich osób, więc problemu nie widzę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, może i masz rację, może wszyscy po troszę mamy rację, niemniej jednak po krótkim prywatnym śledztwie doszedłem że jeszcze jedna osoba (o której mi wiadomo) została oszukana celowo bądź też zwyczajnie potraktowana olewatorsko przez tego samego człowieka... Po prostu tak jak ja, wysłała pieniądze i do dnia dzisiejszego nie otrzymała towaru... Co Twoim zdaniem powinniśmy w takim przypadku zrobić? Nic? Trudno? Stało się? Moim zdaniem nie można takiego czegoś puszczać płazem i lekceważyć i nie ważne że taki czy inny będzie się tłumaczył że to czy tamto. Ważne że osoba która będzie chciała coś kiedyś od niego kupić i przeczyta pięć opinii pozytywnych, ale również pięć negatywnych na które od będzie odpowiadał w jakikolwiek sposób, zastanowi się dwa razy zanim przeleje pieniądze. A i on sam kiedy zobaczy że robi się wokół jego osoby szum niekoniecznie pozytywny, zastanowi się dwa razy zanim coś na sprzedaż wystawi... Moim zdaniem choćby dlatego warto taki dział założyć. To tyle.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na otwarcie nowego działu, chociaż właściwie masz rację. Narazie mogę napisać tylko że od trzech tygodni czekam na prochy do Ballinga od Pablita za które zapłaciłem. W tej chwili jeszcze nie twierdzę że zostałem oszukany celowo, sytuacja wygląda tak że towar miał zostać wysłany, później długa cisza, towar nie dotarł, na moje wiadomosci przywatne w końcu odpisał kilka dni temu że wraca zza granicy z autam na lawecie i jak tylko dojedzie to poda mi numer przesyłki, nie muszę chyba pisać że nie podał i nie odpisał, od tej pory cisza... Póki co jak już wcześniej napisałem nie twierdzę że mnie celowo oszukał, zobaczymy czy w końcu dostanę to za co zapłaciłem, w każdym razie nie jest to poważne podejście do sprawy, tym bardziej że nie jestem jedynym który w taki sposób został potraktowany, ale o tym niech się może wypowie osoba którą spotkało to samo. W każdym razie nie polecam tego człowieka jako godnego zaufania sprzedawcy... To tyle.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wysyłaj kasy, nigdzie, nikomu,najpierw przesyłka


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Nie stanowimy forum handlarzy i jak pamiętam ostatnio wielu z nas było przeciwnym prowadzeniu na forum działalności gospodarczej.Wystawianie pochlebnych opini handlarzom jest,moim zdaniem formą reklamy i zachęty do takiej działalnosci.Uwarzam więc,że taki dział jest zbędny.

Pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker, a nie wolalbyś wiedzieć czy warto w ogóle interesować się towarem oferowanym przez pana X, zanim coś od niego kupisz? Ja wolałbym mieć możliwość przeczytania opinii innych o człowieku od którego mam zamiar coś kupić, zanim na własnej skórze przekonam się czy to wałkarz i naciągacz albo "spekulant" ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś rozwiązaniem jest Przesyłka za pobraniem. Jeśli nawet okaże się, że odbiorca jest niepoważny to jedyna strata nadawcy to koszty przesyłki.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Jakimś rozwiązaniem jest Przesyłka za pobraniem. Jeśli nawet okaże się, że odbiorca jest niepoważny to jedyna strata nadawcy to koszty przesyłki.

Guliwer, oczywiście masz rację (i to patrząc na to z obu stron czyli sprzedawcy i kupującego), ale pozostaje jeszcze kwestia niepotrzebnej straty czasu. A wiemy przecież wszyscy, że bywają przypadki, gdzie ten czas jest bardzo ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej coś zrobić wypadałoby, czy to podwieszony post, czy jakaś zasada plusów/minusów lub komentarzy, w związku z zalewem postow na "targowisku" imo istnieje potrzeba uregulowania tej sprawy; osobiście jestem coraz większym zwolennikiem przesunięcia "targowiska" na przebij.com (obojętnie jakie gromy się teraz posypią) - targowisko po prostu zaciemnia forum, które ma być przede wszystkim źródłem wiedzy, a nie miejscem handlu, czy to jednorazowego czy zawodowego;

@seb - a pytalem w sobotę czy jesteś modem lub opem ;) nieładnie tak się maskować ;)


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wystarczyloby, gdyby tak zrobic, zeby posty z targowiska nie wchodzily do dzialu "Posty napisane od ostatniej wizyty"?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jesli chodzi o ten dzial jestem za

jakies 2 tyg temu wplacilem za 250 zł za skale kupilem ja od Pabito

mialo byc tak ze poczeka az zaleje moje akwa i wysle dopiero wtedy ...

od jakiegos tygodnia niema z nim kontaktu telefon nieosiagalny ... mysle ze to nie tylko ja czekam

Pozdrawiam


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
martinnew :

targowisko po prostu zaciemnia forum, które ma być przede wszystkim źródłem wiedzy, a nie miejscem handlu, czy to jednorazowego czy zawodowego;

w 100% prawda


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.