Skocz do zawartości
seb

Nowy dział - feedback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Jako że dział targowisko rozrósł się baaardzo, część sprzedających pojawia się w nim systematycznie sprzedając nadwyżki ze swoich zbiorników, uważam że czas najwyższy żeby znalazł się w nim jako poddział lub temat przyklejony tzw. "feedback". To jak większość wie cos podobnego jak komentarze na allegro, czyli generalnie opinie o sprzedającym. Nasunęło mi się to ze względu na własne doświadczenia, kupiłem już sporo przez targowisko, z niektórych transakcji i sprzedających byłem bardzo zadowolony, z niektórych mniej, z niektórych wcale. I choćbym chciał innym potencjalnym kupującym niektórych sprzedawców polecić innych zdecydowanie odradzić - to nie mam gdzie. Taki dział pomógłby przesiać i podzielić sprzedających na godnych zaufania od tych którzy traktują targowisko wyłącznie jako darmowe allegro, gdzie na dodatek nikt ich nie piętnuje i mogą sobie robić co im się żywnie podoba bez żadnych konsekwencji... Ja np. od dwóch tygodni czekam na towar za który z góry zapłaciłem i nie mogę się doprosić choćby numeru przesyłki (rzekomej), moim zdaniem to nie jest poważne zachowanie ze ze strony sprzedającego... Wypowiedzcie się co sądzicie na temat założenia takiego działu, czy też przyklejenia tematu?

Pozdrawiam

seb

Pozdraw


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za !Też miałem wątpliwą przyjemność kupowania od niektórych "kolegów" i szczęście ,że mam do nich za daleko !


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za , z tym , że ja raczej będę rozdawał plusiki:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przydatne. Dobrze wiedzieć, czy można zaufać sprzedawcy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zwrot kasy (bo na towar się nie doczekałem) czekałem 2 miechy od jednego forumowicza. Który zresztą nadal "handluje". Nie wiem tylko z jakim skutkiem. Był kiedyś taki topic pt. "Czarna lista" wtedy jednak - na szczęście - nie było wpisów.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nemezis :

Dobry pomysł jestem za.Będe zbierał plusiki:)

jak bedzie to ja Ci od razu wystawię ;) i to nie jednego.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatorek, nie o tym jest ten temat...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za ja taksamo czekam na przesyłkę 3 tydzień a kasę miał człowiek na drugi dzień


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to rozwiązać ? Bez jasno określonego kupującego dany towar lub grupę towarów, do tego potrzebny jest system (oprogramowanie) allegro lub przebij.com co nie przeszło Przemkowi , który jasno określi przedmiot i strony handlu. No i kto ma rację w ewentualnym sporze kupujący czy sprzedający i czy kupujący faktycznie kupił ten towar ; bo zawsze sprzedający może powiedziec , ze wcale go nie sprzedawał osobie , która właśnie go "obsmarowuje" .Jak jesteś w stanie połapac sie kto ma racje , ktoś dłużej zarejestrowany ? czy ktoś kto ma wiecej postów np 500 przez pół roku w stylu rezerwuję lub rezygnuję z rezerwacji itp.Był kiedyś przyklejony temat Azmodana i nie widziałem w nim wpisów , możliwe że wtedy wisiał bat nad targowiskiem , w co nie wierzę ;) Pomysł sam w sobie utopijny przy takiej ilości ogłoszeń , rezerwacji , zainteresowanych , potencjalnych kupców i standardowych 15- letnich zamulaczy co chcieli by wszystko za darmo i i jeszcze wyslij gratis dopisujących sie w srednio co 2 ogłoszeniu , wrecz niewykonalne . Chyba , że jestes w stanie poprowadzić osobne forum lub dział "skargi, spory i afery"

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są niestety ludzie którzy na forum chcą zarobić i takich handlarzy trzeba eliminować. Tylko jest to niestety trudne. Niektórzy coś za często wystawiają używany czy nowy sprzęt.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, nie masz racji moim zdaniem. Zastanów się, czy nie kupując czegoś mógłbyś wystawić komuś negatywa za to że nie wysłał Ci towaru? Tylko dlatego że go nie lubisz np.? JAkie programowanie? Jaki osobny serwis? Mi chodzi wyłącznie o ostrzeganie potencjalnych kupujących przed ewidentnie nieuczciwymi sprzedawcami, nie powiesz mi że załóżmy osoba która dostanie niepochlebną opinię od załóżmy pięciu kupujących będzie się głupio tłumaczyła że kupujący wcale nie kupił rzeczy której się domaga... Tutaj chodzi o odrobinę zaufania i jeśli nie potrafisz go udzielić w tak ważnej rzeczy jak handel między kolegami hobbystami to gratuluję podejścia...

Lechu, luz, nie ma problema ;)

Guliwer, tak daleko bym się nie posuwał, jeśli ktoś chce handlować to niech sobie handluje, czy to szczepkami czy sprzętem czy czymkolwiek, sam sprzedajesz szczepki, a ja mam już szczepkę po twojej szczepce którą dostałem od Walkera ;). To czy komercyjna działalność na targowisku powinna być płatna to inna para kaloszy. Chodzi mi tylko o to żeby osoby które przegięły pałę raz, drugi, trzeci, nie miały szansy zrobić tego po raz piąty i dziesiąty... Znam takie rozwiązanie z innego forum i uwierzcie mi że sprawdza się świetnie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis i to jest dopiero błedne myślenie , to że jestes zarejestrowany długo dłuzej czy jeszcze dłużej i masz 100 czy 500 postów nie daje Ci wcale wiekszych praw na forum .Chodzi bardziej o ogłoszenia komercyjne tak zwane .Rozumiem handel szczepkami ze swojej bańki czy jakiś tam sprzęt , bo wymieniasz itp . ale ogłoszenia typu do sprzedania 3 odpieniacze to juz inna bajka i popieram Przemka w 100 % , że się na to wścieka . Moim zdaniem przebij.com to był dobry pomysł z małymi poprawkami i zmniejszeniem prowizji bo na allegro mniejsze były jak pamiętam :)Uważam też , że i dla kupujących byłoby o wiele lepiej bo na ta chwile dzial targowisko można podsumować słowami : " macie tu niezly burdel siostry" .Jak już pisałem wcześniej rezerwacje , rezygnacje , potwierdzenia czy odwołania masakra , po 2-3 stronie mozna się pogubic o co chodzi co jest a czego nie ma w ofercie

@Seb oczywiście , że takie zaufanie powinno mieć miejsce , jak najbardziej tak sądzę , tylko skoro sam mówisz , ze są osoby naduzywajace ufności "kolegów z forum" powinno się je napiętnować w temacie takim własnie jak założył azmodan , bo wprowadzenie systemu +- jest mało możliwe .Moze inaczej jest możliwe ale jak kazdy , bedzie miał mozliwość dodawania oceny nie mając nic wspólnego z daną osobą zrobi się bajzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki dział powinien powstać.

Dodatkowo kazdy ogloszeniodawca powinien podawać telefon kontaktowy.

a nie pisze gościowi że kupuje i przez tydzień go nie widać, zero kontaktu.

Nie mając wyjscia musialem zrezygnowac i lecieć do sklepu.

Rezerwacje nie powinny mieć miejsca, albo kupujemy, albo nie zawracamy d..y.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Konrad, nie masz racji moim zdaniem. Zastanów się, czy nie kupując czegoś mógłbyś wystawić komuś negatywa za to że nie wysłał Ci towaru? Tylko dlatego że go nie lubisz np.? JAkie programowanie? Jaki osobny serwis? Mi chodzi wyłącznie o ostrzeganie potencjalnych kupujących przed ewidentnie nieuczciwymi sprzedawcami, nie powiesz mi że załóżmy osoba która dostanie niepochlebną opinię od załóżmy pięciu kupujących będzie się głupio tłumaczyła że kupujący wcale nie kupił rzeczy której się domaga... Tutaj chodzi o odrobinę zaufania i jeśli nie potrafisz go udzielić w tak ważnej rzeczy jak handel między kolegami hobbystami to gratuluję podejścia...

Lechu, luz, nie ma problema ;)

Guliwer, tak daleko bym się nie posuwał, jeśli ktoś chce handlować to niech sobie handluje, czy to szczepkami czy sprzętem czy czymkolwiek, sam sprzedajesz szczepki, a ja mam już szczepkę po twojej szczepce którą dostałem od Walkera ;). To czy komercyjna działalność na targowisku powinna być płatna to inna para kaloszy. Chodzi mi tylko o to żeby osoby które przegięły pałę raz, drugi, trzeci, nie miały szansy zrobić tego po raz piąty i dziesiąty... Znam takie rozwiązanie z innego forum i uwierzcie mi że sprawdza się świetnie.

Pozdrawiam

seb

Jak możesz to nie porównuj mnie do handlarzy o jakich ja napisałem. Ja sprzedaje to co mi urośnie raz na kilka miesięcy. Nie powiesz mi ,że to to samo co sprzedawanie używanego sprzętu skupowanego z różnych źródeł czy komercyjna działalność na forum polegająca na zarobkowej sprzedaży nowych rzeczy !? Zastanów się trochę następnym razem.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, nie rozumiemy się, to nie ma być żaden system + i -, to ma być temat w którym w sposób zupełnie dobrowolny możesz napisać czy jesteś zadowolony z kontaktu ze sprzedającym, towaru jaki kupiłeś i przebiegu transakcji czy nie. Uwierz mi że nie zrobi się z tego burdel. Może dlatego mnie nie rozumiesz, bo nie nadziałeś się nigdy, ja się właśnie nadziałem i kur@#ca mnie bierze że nie mogę zrobić kompletnie NIC!!! Za małe pieniądze żeby robić z tego niewiadomo jaką aferę, ale za duże żeby olać sprawę, po drugie to co kupiłem jest mi zwyczajnie potrzebne i tyle! Taki temat pomógłby wyeliminować sprzedawców nieuczciwych czy takich którzy do tematu podchodzą w sposób olewatorski i nie powinni bawić się w handel. Co do handlu szczepkami to też moim zdaniem między komercją a hobby na targowisku jest bardzo płynna granica, no bo kiedy, od jakiej ilości szczepek miesięcznie kończy się wyprzedaż nadwyżek a zaczyna komercja? Ale nie o tym mowa w tym temacie. Dalej uparcie krążysz wokół jednej kwestii, mianowicie że każdy będzie mógł dodać swoją opinię o sprzedawcy, nawet ci którzy nic u niego nie kupili... Oczywiście że tak, powiedz mi tylko po jaką cholerę ktoś miałby to robić? Czy na Allegro na przykład wystawiłeś kiedyś komentarz osobie od której niczego nie kupiłeś? Bez sensu kompletnie według mnie... Marti, zgadzam się z Tobą w 100%, to co się dzieje w tej chwili to dziecinada po prostu "rezerwuję, odwołuję" itd. Powinno być kilka jasno określonych zasad takich jak obowiązkowe podanie ceny w ogłoszeniu, rezerwacje nie powinny mieć miejsca, przynajmniej nie w formie w jakiej odbywa się to teraz... Ale to również temat na osobny topic. W tym chodzi tylko o to czy taki dział jest potrzeby czy nie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer, chyba opatrznie mnie zrozumiałeś... Nie chciałem Cię zganić tylko pochwalić bo takie szczepki jak Twoje widziałbym baardzo chętnie częściej na targowisku i nie mów mi że mam się zastanowić bo raczej zawsze się zastanawiam zanim coś napiszę. Takim sprzedawcom jak Ty można tylko przyklasnąć i życzyć sobie żeby szczepki rosły im jak najszybciej i były wystawiane na sprzedaż jak najczęściej, czy to działalność komercyjna czy nie to inna para kaloszy, bo jak już wcześniej napisałem przy ilu szczepkach miesięcznie zaczyna się komercja? Dla mnie jako kupującego nie ma to najmniejszego znaczenia, ile i co sprzedający oferuje i jak często to robi i ile na tym zarabia. Ktoś wpadł na pomysł jak zarobić pieniądze i chwała mu za to, to że tacy sprzedawcy powinni płacić za umieszczanie ogłoszeń to inna sprawa. Więc bez urazy mój drogi i "Zastanów się trochę następnym razem" ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Co do handlu szczepkami to też moim zdaniem między komercją a hobby na targowisku jest bardzo płynna granica, no bo kiedy, od jakiej ilości szczepek miesięcznie kończy się wyprzedaż nadwyżek a zaczyna komercja?

Mi się wydaje że ta granica jest bardzo wyraźna. Jak sobie wyobrażasz komercyjną sprzedaż szczepek korali z własnego zbiornika ? Sprzedawanie szczepek nie ma nic wspólnego z komercją bo nie po to kupujesz korale żeby na nich zarabiać, chyba, że się mylę, ?

Wracając do tematu myślę, że coś takiego jest potrzebne. Jak coś takiego działa na innym forum to bedzie też pewnie działać tutaj. Moje zdanie jest takie, że powinno się piętnować nieuczciwych i tych co chcą na forum zarabiać.

Co do allegro to tam jak nie wygrasz aukcji to nie możesz wystawić komentarza bo nie stajesz się stroną umowy kupna sprzedaży . Na forum nie ma dowodu że do transakcji doszło.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.