Skocz do zawartości
smithpl

Euphylia i slimaczki

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko , co to sa za slimaczki na euphylii?

Nie zauwazylem aby jej szkodzily, jej kondycja jest jak najbardziej OK, wczesniej troche chodzily po montiporze ale glownie do szybach.

Teraz widze ze polubily euphylie...

2527-img_7436.jpg

2527-img_7437.jpg

2527-img_7438.jpg

2527-img_7439.jpg

2527-img_7436all.jpg


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale maja cielisty kolor.

Co myslicie o tym ?

http://www.aquarius.ima.pl/offerdet.php?id=805

Jakie sa zle objawy w akwa z posiadania wirkow?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygladaja na wirki faktycznie

ten preparat sprawdz co zawiera - gdzies w ktoryms numerze polskiej edycji Korala byl artykul nt leku chyba lavamizol czy jakos tak (nie pamietam dokladnie nazwy), stosowany wlasnie na wirki, i wrazenia byly takie sobie - owszem zabija wirki, ale z nimi jeszcze cala mase drobnego zycia.

Wirki poki nie ma ich plagi nie przeszkadzaja, zdazaja sie rybki jedzace je, czasami mandaryny (choc moj nie tyka ich :D ), albo Hexatenia - u mnie nie miala szans bo ja pseudochromis zabil :clapping


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna wyjąć euphylię , i dowalić leku wtedy w osobnym naczyniu , koralowiec przeżyje bez szkody dla reszty , lepiej tępić każde skupisko wirków , bo rybka nawet jak będzie sie zajadać nimi to z koralowca ich nie pościąga niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zaraz chemia meczyc zwierzaka. jak bedziesz podmienial wode to ta odlana zostaw w wiadrze, wyjmij euphylie z wody, wczesniej zdenerwuj ja tak zeby cala sie maxymalnie schowala w szkielet i energicznie w wiadrze "potrzep" kilka minut. odlatuja az milo bo nie maja sie czego chwycic :clapping


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo, to jest koncepcja i dzisiaj tak zrobie ;-)

dzieki za info...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja moczenie wirka zakonczona :clapping

euphylia oddala do "kreiny wiecznych lowow" kilkanascie wirkow :-)

Nawet nie wiedzialem ze tyle ich tam bylo !

Za pare dni zobaczymy ile zostalo


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze jak na na1 koralu, to sa i na skalach - dobrze sie maskuja, ale dobrze sie przyjzyj.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie z tych, co sie obrażają:clapping ale naprawdę wolałbym mieć wirki niż glony (chicoaż w sumie, cholera wie:O_o:O_o)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon zapewniam Cię że niemam jakiś cyjano jak to smithpl pisał ale takie wapienne mam czerwone :clapping i troszkę zielonych na szybach:)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chdzi o wirki to ja stosuje na nie ''mandaryna'' , zawsze był skuteczny.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Psedoheilinus sexataenia,skutecznosc 100%.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie wirki w odwrocie :-)

nie no spoko, aj o wirkach dowiedzialem sie ostatnio ale juz je wytepiam.

Co do glonow tez ogarniesz - to nie wyscigi...

Kazdy cos ma w akwa nie tak, jedni wiecej drudzy mniej, nie ma idealnego baniaka

Peniek , a co do Hexataenia to juz w poniedzialek bedzie walczyc w moim akwa :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co zlego robia te wirki? Jedza korala? Ja mam wirki od lat na roznych koralach, moze nie plaga ale jednak zawsze gdzies jakies sa, do tej pory szkod nijakich nie stwierdzono...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Ale co zlego robia te wirki? Jedza korala? Ja mam wirki od lat na roznych koralach, moze nie plaga ale jednak zawsze gdzies jakies sa, do tej pory szkod nijakich nie stwierdzono...

Podejrzewam, że wirki ma każdy w mniejszej lub większej liczbie.

Dopóki nie są plagą, ich obecność nie jest chyba aż tak groźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wywalalem MM z sumpa okolo rok temu, znalazlem plazince wielkosci, bez przesady, okolo 7-10m. Az sie przestaszylem. w koralach zero strat, malych wirkow nie ma, nie zauwazylem ani jednego.

co do plag - coraz bardziej przekonuje sie do ceramiki, tylko ona zapewnia 100% sterylnosc i wyglad baniaka taki jaki chcemy.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon,

tylko czy to bedzie nadal kawalek rafy w domowym zbiorniku ?

Dla mnie to jak zwiedzanie Egiptu w ruskim hotelu w Dahab/Hurgada, albo meksykanska tortilla z Mc Donald'a

Co kto lubi ale sie raczej nie przekonam, moze elelementy do budowy konstrukcji...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.