Skocz do zawartości
agnstep

Nano rafka 25-30 litrów - rady mile widziane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję założyć małą rafkę - bez ryb, tylko żywa skała, jakiś krab pustelnik i proste korale. Żałuję, ale mam miejsce tylko na kostkę o maks. wymiarach ok. 32x32x32.

Planuję zrobić coś takiego:

Oświetlenie Power Compact 2 x 11W Oceanic Daylight i Oceanic Blue Light.

Filtr kaskadowy 600l/h

Grzałka 25W

Żywa skała (no właśnie ile?)

Podkład - piasek koralowy, czy sobie darować i zostawić szybę (trochę to nieestetyczne?)no i czym zabezpieczyć szybę przed upadkiem skały, na czym ułożyć skałę?

Woda - tu największy problem - na początek nie za bardzo chcę kupować Filtr RO do tak małego akwarium - czy można taką wodę czymś zastąpić (do zalania skombinuję od kogoś z filtra RO, ale potem będzie to problem)? Jak często podmiany i w jakiej ilości?

Sól Kent

Hydrometr

Czy coś jeszcze będzie potrzebne

Jakie korale można trzymać w takiej mikro rafce? Jakieś inne ciekawe zwierzaki niż krab pustelnik?

No i czy jest w przyszłości szansa żeby tam wpuścić jakiegoś garbika lub inną malutką rybkę (oczywiście wersja bez ryb też mnie zadowoli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nano rafka 30 litrowa wygląda tak:

3219-mojar.jpg

i ma się całkiem dobrze tylko szyby wypadało by poczyścić ale czasu nie mam :clapping

Żywej skały mam 4,5kg

Oświetlenie PC 18 W

Sól ReefCrystals podmiana co tydzień 4 litry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna.

A mógłbyś napisać coś więcej? Masz tam jakieś ryby, kraby, krewetki?

Jaki masz sprzęt? Czy wodę bierzesz z filtra RO?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego...


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniam 2 litry wody tygodniowo (woda RO).

Dozuję wapń, jod i dokarmiam koralowce. Co jakiś czas stosuję węgiel. Nic więcej...


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agnstep Piasek lepiej daj bo to dobry filtr biologiczny i daje wygląd akwarium,osmoza na alegro juz kupisz za 100zł co do cyrkulacji to koralia nano po 70zł Zamiast filtra kaskadowego lepiej coś co by wciągało film z powierzchni wody a rybkę to chyba raczej jedną nemo lub mandaryn


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nemezis :

a rybkę to chyba raczej jedną nemo lub mandaryn

:clapping_o:O_o:O_o


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon zamiast wstawiac buzki to moze daj tez radę a co mandaryna to wiadomo ze to loteria ale jak je mrożonki to może być


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryn w zbiorniku 30\30\30?? nie dziw sie, ze wstawiam buzki, nawet jak taki mandaryn je mrozonki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na to wyglada... samotny Chromis w akwarium 30x30? Samotny blazenek? Mandaryna litosciwie przemilcze....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.