Skocz do zawartości
myszon123

Szukam pomysłu na duuuużą pokrywę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje pomysłu na sporą - 230cm na 60cm pokrywę do słodkiego akwarium.

Jeśli ma ktoś doświadczenia, albo pomysły będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz jak robia pokrywy amerykanie z drewna, duza rama nakladana na akwarium i na niej mocuja oslony (zdjemowalne najczesciej) i oswietlenie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Myśle że drewnianą możesz spokojnie zrobić (ja robiłem 150x42 z wzmocnieniami wzdłóżnymi i poprzeczką środkową i było Ok nie gieła się oklejona specjalną okleiną do mebli-nie nasiąkała),ale przy długości 230cm dał bym wzmocnienie np.z kontownika aluminiowego ,lekki i wytrzymały-możliwości jest dużo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę doradzić bo jestem stolarzem.Moja miała 217 cm na czterech zawiasach i wspomagane podnoszenie dwoma siłownikami gazowymi.Do niej przymocowane były trzy belki oświetleniowe.chodziło półtorej roku.Materiał płyta meblowa 18mm.Potem sprzedałem w całości.

http://allegro.pl/item430506919_akwarium_zestaw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi,ma być odsuwana ? Moja stara zabudowa jak na fotce nie musi być do dołu.W jeszcze starszym akwa był kołnierz na około z klapą też otwieraną do góry i można było zdjąć całość w 3 sek..W stopce jest link z nowego akwa.Jeśli masz problem to pisz na pewno pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w jakim stopniu nalozenie takiej pokrywy ma wplyw na obciazenie szkla w akwarium?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześć ,pokrywa nie ma znaczącego wpływu na obciążenie szkła w akwarium ponieważ szkło ma bardzo dużą wytrzymałość na zgniatanie tym bardziej gdy tafla szkła jest ustawiona pionowo(pokrywa też nie ma nacisku na jedno miejsce,siła nacisku jest rozłożona na ilość miejsc podparcia).Jak poszukasz na necie to znajdziesz akwaria nałożone jedno na drugie i wspierają się tylko na bocznych krawędziach szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.