Skocz do zawartości
Maciek22

72l - mini rafa?

Rekomendowane odpowiedzi

Panel mozesz dac,przynajmniej pozbedziesz sie z akwa grzali i odpieniacza,a ozdoba to one napewno nie sa.Jak dasz rade to zrob troche szerszy ten panel chociaz z 12-15cm.Sol bym zmienil na TM Pro-Reef.Reszta sprzetu ok,tylko o pompce powietrza do miniflotora nie zapomnij.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę już mam; Sera air 275R będzie dobra? A co do soli to o tą właśnie mi chodziło (nie spisałem całej nazwy). Szerszego panela raczej nie bardzo będzie zrobić... Samo akwarium ma wymiary 60x30x40h gdybym zrobił 15cm panel przestrzeni w akwarium będzie niewiele :/. Do panela potrzebna jest jeszcze pompa która będzie wypompowywać wodę czy taka http://www.allegro.pl/item464184268_pompa_wielofunkcyjna_800_l_h_tylko_10w_2latagwar.html będzie dobra? I żywa skała jest do kupienia w reef shopie za 59zł kilogram czy jest warta swojej ceny (może spróbuje ją wytargować po 50zł :] )? Bo stamtąd mogła by moja siostra przywieźć ją do domu pociągiem :] Cz może lepiej kupić na stronie aquamedic o wiele tańszą (bo 37zł) i zamówić kurier? A może ktoś z Białego ma na sprzedaż 10kilo żywej skały? Proszę o kontakt.

PS Jeśli w jakikolwiek sposób łamie regulamin podając ceny produktów na poszczególnych stronach czy je porównuje to przepraszam i proszę o usunięcie tych fragmentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Maciek!

Ten hydrometr bedzie dobry, gdy jego odczyt porownasz z odczytem na hydrometrze splawikowym lub refraktometrze. Wtedy poznasz blad odczytu i bedziesz mogl go uzywac. To wygodne w obsludze urzadzenie, alew niestety z dokladnoscia troche sie mija. Moze jeszcze uzytkownikom podpowiem, ze jezeli ktos to dluzej uzywa, to warto po pomiarze go "odkamienic" i zrobic ponowny pomiar. Mozna sie niezle zdziwic. :)

Skala, skale nierowna i bez jej obejzenia trudno jest dyskutowac na temat ceny lub czy sie oplaca czy nie. Na "szczepki korali" na skale nie masz co liczyc. Wazne jest, zeby byla porowata (lekka) i to, co jest wewnatrz schowane (bakterie). Kupujac skale - kupujesz bakterie (i inne ufoludki) a nie szczepki korali. Zapakowanie w mokry papier zapewnia mozliwosc przezycia dla bakterii i o to chodzi.

Znalazlem punkt, gdzie mozesz troche zaoszczedzic :D: po co Ci klej do twardych korali? Moze za rok bedzie tanszy? :D

Dla takiego malego akwarium tez bym nie robil sumpa. Raczej kupilbym 100 l zbiornik lub jakis inny standart (przeciez taki zbiornik kosztuje grosze i te koszty to maly procent wszystkich kosztow) i wkleil przegrode, za ktora wpakowalbym DOBRY odpieniacz z pompa igielkowa, grzalke, pompe itp.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał Ci Stani mogę dodać tylko tyle że ta skała która jest teraz w Reefshopie to najlepsza skała jaką widziałem, gdybym potrzebował skałę to nie zastanawiałbym się ani chwili, w tym wypadku warto zapłacić więcej. Co do zbiornika to zrobiłbym tak jak napisał Stani, kupiłbym gotowy zbiornik, bo to najtańsza opcja i wkleiłbym w nim przegrodę z tym że ja wolałbym wkleić ją z boku niz z tyłu. Po pierwsze żeby nie zabierać głębii zbiornika, a po drugie dlatego że DOBRY z naciskiem na DOBRY odpieniacz łatwiej ustawić w szerokiej kwadratowej komorze niż w długiej wąskiej. W takim zbiorniku przy umiarkowanej obsadzie i regularnych podmianach wody tak naprawdę niewiele oprócz porządnego odpieniacza będzie Ci potrzebne, no może odrobina węgla, ale na to zawsze się znajdzie miejsce.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały to już znalazłem sprzedawce :) 25zł za kilogram :D Czyli jednak ten hydrometr nie jest taki dobry... mówisz że lepszy będzie spławikowy? Link poproszę :D A i jeszcze raz o skale cena mnie trochę odstrasza ale zdjęcia ... miodzio :D jak popatrzyłem ile jest na niej życia to chciałem ją kupić ale ta cena :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soryy że post pod postem... Dopiero teraz zauważyłęm w opisie lampy (4x24w) że jest to lampa niemiecka i działą na napięciu 220V :/ czy będzie działają i na 230v? które jest w polskich gniazdkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dzialac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze kilka pytań jakie świetlówki wybrać? Polecano mi ATI ale są dość drogie :/ Więc pomyślałem o świętówkach AquaMedica w takim ustawieniu:

ReefWhite 10000k

Reef White 10000k

Reef White 15000k

Reef Blue actinic 20000k

Czy takie świetlówki i ich układ będzie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reef white 10000K wogole bym zrezygnowal,daj 2 15000K i 2 aktyniczne.Acha swietlowki AM szybciej traca barwe dlatego jednak wybral bym swietlowki ATI.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jednak bym się zdecydował na ATI to jakie wybrać? Po obejrzeniu ofert tych świetlówek w reefshopie... to opisy są jakieś dziwne... przy jedne 24watówce pisze długośc 60 przy drugiej 56 i nie wiem oco w tym chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Aquablue special i 2x Blue plus lub 1x blue plus i 1x actinic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę jeszcze o doradzenie w kwestii obsady moje rafki :) Gatunki które mi sie podobają to;

Pterapogon kauderni

Chromis viridis

Amphiprion ocellaris (raczej na pewno musi być :) )

Nemateleotris magnifica (też mi się wydaje że chyba odrobinę za duża )

Rozgwiazda piaskowa (nie za duża?)

Calcinus elegans (też raczej na pewno musi być )

Strzykwa (czytałem w książce że jeśli coś jej sie nie spodoba to wypuszcza jakieś toksyny szkodliwe dla ryb... to prawda?)

Lysmata amboinensis / debelius (też musi być :) myśłąłem raczej o debeliusie)

ślimaki turbo ( też :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parka blazenków, do tego parke krewetek czyszczących, rozgwiazda piaskowa, kraba calcinus elegans, slimaki turbo i będzie w sam raz, + ewentualnie jakąś nieduza babeczke mozesz wpuścić. Oczywiscie wszytsko uzupelnisz jeszcze koralami i bedzie ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tą babeczką :) może być Discordipinna griessengeri? powiedzmy 2szt? I znalazłem jeszcze inny ciekawy gatunek krewetek Thor amboinensis myślę że jeszcze dało by się wpuścić z 2szt? (w końcu 3cm to nie olbrzym :)) no i czekam na jeszcze inne propozycje obsad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnifike mozesz spokojnie wsadzic do swojego akwarium i tak wiekrzosc czasu spedza w grotach a wychodzi tylko do karmienia,wiec jakiejs duzej przestrzeni do plywanie nie potrzebuje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taka obsada:

amphiriony parka

2 debeliusy

krab pustelnik

ślimaczki turbo 3szt

rozgwiazda piaskowa ale to za kilka miesięcy :)

Discordipinna griessengeri (ma 3cm) 1 lub 2 sztuki

może jeśli znajdę to thorki ile?

i magnfika

chyba ''trochę'' za dużo? Chociaż wydaje mi się że taki krab ślimaki i rozgwiazda nie obciążają zbytnio zbiornika? tak samo jak ta babka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dołożyć do akwarium Loretke ... ale to już chyba na pewno będzie przerybione akwarium... ? I jednak zrezygnuje z thorków. Czyli jak na razie pozostają:

2x amphiriony

rozgwiazda piaskowa

krab pustelnik

2 debeliusy

2x Discordipinna griessengeri

4xślimaki turbo

mangfika

i może jeszcze wejdzie ta loretka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada ta Dupina griessengeri?

Mang fika to spora rybka...

Nie wystarczy Decora?

Loretka to piekna rybka, moze sie zmiesci :)

Pustelnikow daj nawet wiecej.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i wlacze sie rownierz z pytaniem jak kolega @STANI :co to zastworzonko o nazwie discordipinna griessengeri?

w necie nie udalo mi sie znalezc nic na temat ,zapodaj prosze jakies szczegoly,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Grzesiu!

Ja tez nie wiem jak Discordipina wyglada. Poczekamy na Macka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie rybcie pływają u nas w RB - razem z parką frenatusów.

Dziś udało mi się strzelić fotkę:

Discordipinna_griessingeri.jpg

pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rybka z fotki ma teraz niecałe 1.5cm długości.. :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.