Skocz do zawartości
nowy_zarażony

pytanka o WeiPro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Mam mała treme bo to moj pierwszy post ale myśle ze mnie przyjmiecie jak swojego:)

Niedawno postanowiłem ze zaloze nano rafe. Ma ona mieć okolo 80l i mam pytanko:

1 Czy można wode odpienić za mocno? (nie chodzi tu o dobre substancje czy plankton tylko ogolnie)

2 Czy WeiPro sa_2011 posiada pompe w zestawie i co o nim sadzicie przy moim akwa?

z gorki dziekuje:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoiski prosty chlopak z ciebie:):):)

Żartuję. Ja nie lubie weipro. Posiada pompe ale głośna i lipną, żeby chodził jak ta lala nalezy kupić pompe z wirnikiem igiełkowym= 240 zł po podliczeniu tego wynika że się nie opłaca go kupic bo wychodzi 360 zł. Za 300 możesz kupic juz midiflotora chociaż jest kostkowy.. hmm

Jak masz etraz kasę to poszukaj na allegro TUNZE 3110/2 oczywiście o ile cie stać świetny odpieniacz.. za 350zł.

drugą propozycją jest:

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_76_23_596&products_id=1852&osCsid=63afc9047c1939b63ccc0f332c1757d4

ale ten odpieniacz ma znacznie leposze opinie od weipro no i taniej wyjdzie.

Pytanie które powinienem zadać na początku to jest czy to będzie rafa czy tylko ryby?

Jeśli chodzi o ryby to myslę że możesz kupić miniflotora kostkowego najtańszego na rynku= nówka 120 zł. Chociaż ryby produkują tez trochę syfu....

Dajmy się wypowiedziec profesjonalistom.

olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj olekszwarc mam pytanko na temat WEIPRO SA-2014 NA zbiornik 375l oczywiscie z pompa OCEAN-RUNNER 2500L/H czy wystarczy taki?. Czy lepiej poczekac i kupic WHEEL SKIMMER-150P mozna go zobaczyc na WWW.RAFA.PL/SHOP/. Acha planuje korale miekie i pare rybek.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na um-um weipro sa-2011 stoi po 130 zl czyli o dyche drozej od miniflotora a jednak juz z venturini! Jak dają do tego pompke to gitara:) Można ja dac do uzupelniania wody w glownym czy do rozrabiania soli bo podobno jest lipna(ale od przybytku glowa nie boli:) Do tego kupujemy PH i wirnik diy. Robił ktoś z was sam wirnik bo cos o tym slyszalem.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM jedni go sobie chwala a inni nie a co ty nato?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy naprawde odpieniacz weipro tak sie zmienia jak wymieni mu sie pompe na A.M-2500L/H


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze obecnie odpieniacze WEIPRO nie są dostępne w komplecie z pompami. Pompę musisz kupić osobno i wtedy dobierasz według uznania. Na pewno lepiej odpienia na mocniejszej pompie. Ja nie mam pompy z wirnikiem igiełkowym. Wykorzystuję dużą obiegową pompę WEIPRO WH6000 do dwóch zadań i jest bardzo dobrze- cicho i efektywnie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAJNIE DZIEKI wiem ze odpieniacze weipro niesom rewelacja ale slyszalem wlasnie ze po wymianie pompy odpieniacz dziala rewelacyjnie .ciekawe co inni nato?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to akwarium ma miec 80l to kup minifolora albo midiflotora.

Na tej stronie www.miniriff.de gosc ma akwarium, gdzie pracuje midiflotor. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weipro zyskuje nowy wymiar w chwili załozenia pompy z wirnikiem igiełkowym. Nie chodzi o jej moc (minimalna jest podana) ale właśnie o ten wirnik.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCADIO-baniak ma miec 375l czy ten odpieniacz da rade SA-2014+POMPA A.M O.R 2500L/H


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chopy piscie cosik o weipro cekom.:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zadam takie glupie pytanie

czy po podpieciu pompy z wirnikiem igielkowym zwezka venturiego zostaje czy nalezy ja wyjac?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARX-dzisioj nic sie nie dowiesz bo chopy ogladaja kota i mysz:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim weipro 2014+ocean runner2500ph zwezke zostawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracuje odpieniacz z tom pompa? Jak wielkie masz akwa.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 litrow akwarium +100 litrow w sumpie uważam ze super podłóg weipro z pompa bez wirnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super ja mam zamiar go uzyc w baniaku 375 l co ty nato wystarczy .acha masz go w sumpie czy obok sumpa


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go w sumpie i tutaj jest uwaga ,ja mam troche zawysoki poziom wody 40cm i pierwsza zwezka od pompy ocean runner nie pracuje pelna moca ale i tak babelk sa lepsze niz weipro ze zwykla pomka + kostka w srodku[druga zwezka jest od weipro]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogule jak masz podzielony sump i gdzie stoi odpieniacz


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3 czesci sump stoi w pierwszej komorze od prawej i ona ma staly poziom wody do niej skierowany jest splyw wody z akwarium dwie pozostale mieszcza pompe glowna, grzalke, wtej pierwszej moze kiedys zrobie refugium zobaczymy ,sump ma wymiary 60x40x50 na poczatkusump mial byc bardziej skomplikowany ale po konsultacji z panem Boleslowskim i P.Kiwalskim odpuscilem. po co sobie utrudniac zycie .wszystke polaczenai sa na miekkie weze tak ze moge wszystko przemeblowac. na razie dziala chociaz kiwalski uwaza ze i tak za bardzo przekombinowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.