Skocz do zawartości
grzegorz.p

membrana ro-a przwodnictwo pradu[fizyczne]

Rekomendowane odpowiedzi

witam,dzis u siebie postanowilem sprawdzic czy woda po ro+zywica mb20 jest w stanie przewodzic fizycznie prad elektryczny,zrobilem to i niestety tak jest-wiec rodza sie pytania

1.czy faktycznie tak powinno byc?

2.czy raczej mam uszkodzona membrane

3.albo czy zywica mb2od tszkiby[sorki za pisownie] .i jej jakosc to mit?

4.jak mam interpretowac owe wyniki? przed ro 30 ppm,po ro-28ppm ,po zywicy 00

serdecznie zapraszam do wypowiedzi.pozdrawiam forumowiczow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiń możliwie dogłębnie specyfikę eksperymentu:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szymon-po naczerpaniu odpowiedniej dla swoich potrzeb ilosci wody ,nalalem szklanke wody[mowimy caly czas o przefiltrowanej wodzie]i podlaczylem przewod elektryczny zakonczony golymi koncowkami-wsaadzilem je do wody i wlorzylem tak palce -efekt jest taki iz fizycznie odczulem jak mnie prad "piescil",wiec czy tak powinno byc?


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) hehe, Grzegorzu tylko nie podłączaj pod siłe:). A tak na serio też jestem ciekaw jak to jst z tą "przewodnością".

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sprawia iz woda jest "zdolna do przewodnictwapradu"-czy zwiazki soli czy ogolnie zwiazki chemiczne [przed oczyszczeniem] jakie zawiera kazda kranowka?


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem na jakis forum: "Woda destylowana nie nadaje sie do stosowania jako ciecz izolacyjna ze względu na swój charakter polarny. Nie wdając sie w szczegóły po włożeniu do niej materiału przewodzącego i przyłożeniu do niego prądu, dość szybko cześć materiału elektrody ulegnie rozpuszczeniu, jonizacji i nada przewodność. Dodatkowo woda destylowana jest cieczą agresywną o ph w okolicach 5 (rozpuszczanie CO2 i tworzenie kwasu węglowego) co przyspiesza przechodzenie atomów elektrody do roztworu (uzyskiwanie przewodności) "

woda po RO/DI to chyba odpowiada destylowanej, moze przy napieciu sieciowym to zjawisko zachodzi na tyle szybko ze woda lekko "kopie" ?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz.p :

<...>

4.jak mam interpretowac owe wyniki? przed ro 30 ppm,po ro-28ppm ,po zywicy 00

serdecznie zapraszam do wypowiedzi.pozdrawiam forumowiczow

Abstrahując od wyników doświadczenia z przewodnością przefiltrowanej wody - jeżeli masz 30 przed a 28 po RO to skuteczność działania membrany jest na poziomie 6,7% co w żaden sposób nie może być interpretowane jako zadowalający wynik.

Nawet biorąc pod uwagę fakt, że membrany lepiej radzą sobie z jednymi, a gorzej z innymi związkami, to taka skuteczność jest niepokojąca.

BTW. Skąd Ty bierzesz wodę, która ma 30ppm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosek :

[bTW. Skąd Ty bierzesz wodę, która ma 30ppm?

Dokładnie - wynik jest co najmniej "intrygujący" :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,do pomaru uzywam recznego tdesa i tez nie do konca pojmuje ten wynik kranowki[30ppm]-a wiem iz powinno

byc 300ppm lub wiecej,nim zapodalem ten post przeczytalem kilka ostatnich tego forum na temat membran ,roznych zywic,

tds,i zauwazylem iz nie tylko ja mam take dziwne wyniki po samym ro-BEZ ZYWICY-ktore oscylowaly w granicach 10-15ppm

a czytalem tez o wynikach w granicach 20-30ppm,membrane mam 75gpd[roczna],dwa perlony[liniowki] ,wegiel oraz na koncu

zywica mb20-wszystko to zawsze regularnie wymieniam ,a ostatnio porozcinlem swoje perlony i co mnie zaskoczylo ,

one byly LEDWO ZABRUDZONE,a spodziewalem sie ujrzec szambo,kopniec koncow postanowilem kupic cala osmoze nowa i na prefiltry 10-tki,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzegorz.p :

witam ponownie,do pomaru uzywam recznego tdesa i tez nie do konca pojmuje ten wynik kranowki[30ppm]-a wiem iz powinno

byc 300ppm lub wiecej,nim zapodalem ten post przeczytalem kilka ostatnich tego forum na temat membran ,roznych zywic,

tds,i zauwazylem iz nie tylko ja mam take dziwne wyniki po samym ro-BEZ ZYWICY-ktore oscylowaly w granicach 10-15ppm

a czytalem tez o wynikach w granicach 20-30ppm,membrane mam 75gpd[roczna],dwa perlony[liniowki] ,wegiel oraz na koncu

zywica mb20-wszystko to zawsze regularnie wymieniam ,a ostatnio porozcinlem swoje perlony i co mnie zaskoczylo ,

one byly LEDWO ZABRUDZONE,a spodziewalem sie ujrzec szambo,kopniec koncow postanowilem kupic cala osmoze nowa i na prefiltry 10-tki,pozdrawiam

Jeżeli masz możliwość - zmierz jakimiś testami GH i KH. To może rzuci choć trochę światła na całą sprawę. Być może Twoja woda z kranu rzeczywiście jest taka czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kosek,wczoraj wieczorem robilem test na kh[salifertem]i zupelnie braklo mi skali ,a woda w probce byla intensywnie

niebieska-chociarz nie do konca jestem pewien czy to raczej nie powinny byc jakies wiarygodne testy do slodkiej wody?

pozdrawiam morszczakow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem, moja woda nie przewodzi pradu:) Przez membrana mam 289, po mb20 0.00. Zeby "szedl prad" w wodzie musza byc ladunki, a to jest mozliwe jesli zdysocjuja w niej jakies zwiazki (sole, wodorotlenki, kwasy). Z tego wniosek, ze zakup nowej stacji oczyszczania wody byl strzalem w dziesiatke:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szymon.dzieki za twa ponowna odpowiedz-wiec rownierz twoje dowiadczenie przekonalo mnie dobitnie iz mam walnieta membrane-co tym bardziej daje mi odpowiedz na moje problemy z czystoscia wody-a co za tym idzie "bakteria patogenne"

maja w takiej wodzie siwtne warunki do zycia ,a zkazdym uzupelnianiem wody odparowanej otrzymuja jedzonko gratis,pozdrawiam forumowiczow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.