Skocz do zawartości
smithpl

Odpieniacz Bubble Magus BM100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

opis i fotki sprzetu usuniete z powodu zarzutow o komercje przez Rebcia.

Fotki dostepne na innym forum.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko odpieniacz musi przede wszystkim... Odpieniać, a nie wyglądać, jeśli chodzi o wygląd to pierwsza klasa, ale zobaczymy jak sie sprawdzi w normalnej pracy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodając do siebie te kilka cytatów:

smithpl :

A o to fotki z chwilowej rozbiorki przed wyslaniem do wlascicieli...

smithpl :

Jak to w reklamie mowia skoro nie widac roznicy to po co przeplacac!

smithpl :

...oraz ogolnego lobbingu sklepow na rzecz ... Deltecowych produktow.

Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony. Widzę, że sam rozręcasz jakiś interes i zaczynasz promować tu te Chińskie produkty. Jesteś na tym forum już na tyle długo, że bez problemu orientujesz się, że za taką komercję można dostać "bana". Proszę o wyjaśnienia.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tu nie chodzi o to co się reklamuje - tylko jak się reklamuje. Jak dla mnie, a znam się na reklamie to co zaprezentowałeś to czysta komercja. Ten odpieniacz jest dostępny tylko w jednym sklepie w Polsce i wcale bym się nie zdziwił jakbyś miał "coś z nim wspólnego".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smithpl,dawaj ten temat na inne forum szkoda sobie nerwy psuc.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozgrywa się tu ponownie "przedstawienie" - jedni "źli", a inni "nieskazitelni"

Smithpl przecież chyba wszyscy wiedzą, że ciągasz Chiński sprzęt zakupiony przez ebay i tym handlujesz (pisałeś to nawet tu na forum). Jak dodam do tego ostatnio zasłyszane informacje właśnie o "Twoim sklepie" i poskładam to wszystko do kupy to...

Nie róbcie tu cyrku Panowie!

smithpl :

beda fotki, narazie martwi mnie cenzura foto relacji w tym dziale

opis BM105 juz wyciety :-( wiec nie wiem czy zdaze umiescic relacje...

no coz...

Aby wszystko było jasne - nie ja usuwałem tamten wątek:)

Z drugiej strony widać, że nie tylko ja odbieram to jako komercję.

PS. Pieniek, a cię co ugryzło?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jak inni ma dość atmosfery na tym forum ,gdyby to było forum zwykłego hobbysty to nie było tego całego halo :) .Ale dlaczego Rebciu kierujesz się tym że coś tam kiedyś pisał ,nie ma bezpośredniej reklamy i to ważne a że dał fotki i opis to co złego .


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

OK, oczywiscie nie ustosunkowales sie do mojego pytania, nie wazne - i tak watek ktos zaraz wytnie.

jakby co juz nie bede pisal w tym dziale...

Chyba chodzi o to:

smithpl :

Pytanie czy jak juz za moment w "jednym sklepie" beda takze produkty Deltec, Preis, Blau, ATI itp to bede mogl je tu prezentowac czy nie ?

Napisz mi proszę, jaki cel ma taka prezentacja? Zrobienie zdjęć i reklamy produktowi, o którym nie wiesz czy działa poprawnie jest bez sensu. Jakieś porównywania z Delteciem - po co to ? Przeczytaj na spokojnie to co napisałeś w pierwszym poście, a zrozumiesz co mam na myśli.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nawet przebudujesz ten sump to do czego ten odpieniacz porównasz?

Deltec wyrocznią? Oj z pewnością wyrocznią te odpieniacze nie są. Chcesz testować to musisz się "przeorganizować" aby mieć "jak" oraz przedewszystkim z "w porównaniu do czego" testować. Potem zmienić "informatorów" co do tych "wyroczni" bo wprowadzają Cię w bląd.

Wiesz, ja nie rozumiem tego częstego tu na forum problemu - buntowanie się na brak tolerancji na wszelkie działania komercyjne. Serwis jest własnością sklepu, który nie życzy sobię takich działań - i tyle. Dlaczego zdecydowana większość osób zajmujących się komercyjną działalnością potrafi ten "warunek" uszanować? Interesy to interesy i miejsca w nich nie ma na "przymykanie oka". Przemek udostępnił teraz formę reklam, z której korzysta już wiele sklepów, a cena jest niewygórowana więc może warto zaiwestować w swoją firmę i taką reklamę wykupić.

Chcę wyjaśńić jeszcze trzy sprawy:

1. Wykasowując Twoje posty wątek traci sens.

2. Wykasowując wątek znowu powstanie problem u niektórych - co z wycinaniem tematów, cenzura itp.

3. Aby wszystko było jasne - nie jestem powiązany z biznesem akwarystycznym i nigdy nie będę. "Profitów" za moderatora nie mam :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

OK, oczywiscie nie ustosunkowales sie do mojego pytania, nie wazne - i tak watek ktos zaraz wytnie.

jakby co juz nie bede pisal w tym dziale...

Rebciu mam do ciebie sporo szacunku i jestem wdzieczny za pomoc w "morszczakowaniu" jednak w tej kwestii sie nie zgodzimy. Jasno udowodnilem ci ze to nie jest reklama i nie lamie zadnych okreslonych tu zasad. Oczywiscie wiadomo ze ja mam takie odpieniacze ale to ty napisales.... i skoro wiesz ( bo ci mowilem ) to wiadomo ze tak jest i sie nie wypieram.

Co do komercji, uwierz mi ze wieksza komercja jest umieszczenie takiego postu w formie komercyjnej na allegro.

Pozycjonowanie uzyskujesz na mega poziomie a rzesza odbiorcow ... nie ograniczona.

Umiescilem to tutaj, tak samo jak napisalem w poscie kolegi od lampy 8x39 ktora tez w sumie sprzedaje, aby osoby ktore nie maja albo nie chca wydawac mega kasy na Delteca czy ATI, mogly zapoznac sie z alternatywami.

To samo bedzie wkrotce dotyczylo pomp dozujacych alternatywnych cenowo do grotecha z ich pelna funkcjonalnoscia, to cos zlego? Widac ze tak

Dopisałeś sporo do tej wypowiedzi i w sumie z jednej strony szanuję to, że przyznałeś się do handlowania tymi produktami lecz z drugiej strony takie zachowanie przypomina mi niestety "pasożytowanie" - w tym przypadku na Przemku. Jeśli po takim wyznaniu dalej twierdzisz, że nie była to reklama to... Proszę Cię... brzmiało to jak "bełkot" wyborczy naszych polityków. Prowadzę agencję reklamową prawie 10 lat i "conieco" znam się na niej.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, fajnie sobie podyskutowaliscie ale moze zobaczymy jakies zdjecie odpieniacza w akcji, chcialbym zobaczyc jaka pianę robi ta pompa z wirnikiem igielkowym. Z tego co pamietam, to ta pompa zre dosc duzo pradu?

A moze jakis filmik z odpieniaczem w roli glownej :)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze jakis filmik z odpieniaczem w roli glownej

i równie dobrym komentarzem, co "super fine bubblz" :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie tylko po co komu pompa o mocy 45W!! to chore jest przy odpieniaczu zeby tyle pradu pozeralo, jednak do aquabee to temu cudu jeszcze bardzo daleko.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co podales to zwykle pompy lopatkowe do malego odpieniacza wystarczy pompa aquabee o mocy 8w tu liczy sie bardziej nie przeplyw wody a ilosc pobieranego powietrza oraz jakosc wirnika.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że różnica cenowa Magusa 150, a Delteca APF600 to tylko 230 pln.

Przy tak małej różnicy cenowej wybrałbym Delteca.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

ale i bez tego ... bierz co chcesz - ja nie lobbuje

no... pewnie, że nie :):):D

smithpl :

Wskaz mi na forum miejsce ktore jasno okresla zakaz umieszczania foto opisow sprzetu.

Dzial dotyczy opisu sprzetu i to zrobilem, bez bezposrednich informacji komercyjnych.

Nie naginaj prosze rzeczywistosci do twojego toku dedukcji.

Szanowny kolego, ja nie muszę Ci wskazywać miejsc o zakazach tylko Cię informuję o zakazie działalności komercyjnej na forum. Jeśli tak zachwalasz sprzęt, którego jesteś jedynym sprzedawcą w Polsce to ja się pytam co to jest jak nie komercja?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tylko o kase.

Tak jak pisałem 230 pln to niewielka róznica.

Problem polega na tworzywach sztucznych wyrabianych w chinach.

Jakosć niska, toksyczność, uzywanie do wyrobu tworzyw zakazanych chemikalii, oraz pierwiastków.

Tam nikt tego nie kontroluje.

Za rok, czy dwa można powiedzieć, czy dany odpieniacz jest dobry.

Czy jego obudowa nie pęka.

Musi sobie na to zapracować, bo że pieni to jestem przekonany, konstrukcja zerżnięta z Delteca, więc cudów niema, pieni napewno.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :

Problem polega na tworzywach sztucznych wyrabianych w chinach.

Jakosć niska, toksyczność, uzywanie do wyrobu tworzyw zakazanych chemikalii, oraz pierwiastków.

Tam nikt tego nie kontroluje.

@Marti701 ma racje,często się słyszy o tym


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawek się nie gotuje, a byly toksyczne.

Odpieniacza nie musisz lizać, ale on ma kontakt z wodą z akwarium.

Czy ja powiedziałem że magus świeci w nocy, lub wydziela trujące opary ? NIE.

Wyraziłem swoje zdanie na temat tworzyw sztucznych wytwarzanych w chinach, śą bardzo niskiej jakości.

Jeśli chodzi o odpieniacz to o jego wytrzymalości możemy podyskutować za rok.

Chodzi mi tylko o to, że dla mnie kwota 230 pln nie jest warta ryzyka, wole kupić sprzęt ktory jest pare lat na rynku, a nie jak magusy miesiąc, może dwa.

Ja jakiś czas mialem Resuny, ale rożnica cenowa np. w porównaniu z Tunze wynosila ponad 400%, więc moglem pozwolić sobie na ryzyko.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko telewizory nie mają kontaktu z agresywną słoną wodą.

Robisz tutaj przedstawienie i tyle. Ja mam tylko nadzieję, że przy nawale reklamacji - szczególnie myślę o awariach pomp - nie zwiniesz tego swojego interesu i się nie ulotnisz. Aquabee w zależności od egzeplarza wytrzymuje od roku do dwóch lat. Niestety Atman to nie jest Aquabee. Jeszcze na marginesie pytanie - płacisz podatki od tego swojego całego handlu?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedziec ci ile towaru przechodzi przez "oficjalne sklepy akwarystyczne bez papierow"?

Powiedz mi, bo przy tak działającej konkurencji i dwóch kontrolach z US w ciągu ostatniego roku jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, chyba że u innych jest inaczej.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smithpl :

Co do placenia - clo tez place, widze ze brak argumentow wymaga szukania nowego pola do dogryzania.

Cło to nie wszystkie zobowiązania jakie powinieneś uregulować z US - jeśli prowadzisz firmę to powinieneś o tym wiedzieć. To po pierwsze, a po drugie - jaki brak argumentów? Przecież już Ci pisałem:

Rebciu :

Szanowny kolego, ja nie muszę Ci wskazywać miejsc o zakazach tylko Cię informuję o zakazie działalności komercyjnej na forum. Jeśli tak zachwalasz sprzęt, którego jesteś jedynym sprzedawcą w Polsce to ja się pytam co to jest jak nie komercja?

Nie odrywaj tutaj cyrku pt. "moje zawsze na wierzchu", "białe jest czarne" czy "moja racja to jedyna racja".


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam powodu prowadzic dyskusji na tak niskim poziomie

Nie no, śmiech na sali. Czy to jest aż tak skomplikowane? Przedstawiasz produkty ze swojej oferty na forum, którego właścicielem jest podmiot prowadzący sklep, jak rozumiem bez wcześniejszego uzgodnienia z właścicielem i liczysz na to, że ktoś poklepie Cię po plecach, po czym wyśpiewa pean?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam. Przy braku tekstu z pierwszego postu tego wątku (jak i pozostałych postów autora) dalsza dyskusja jest bez sensu


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.