Skocz do zawartości
LUK4344

Jak to działa

Rekomendowane odpowiedzi

rowa to w tym przypadku takie uogolnienie - podobnie jak nie kazde buty sportowe to adidasy:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-D

przetetstuje :-) dzieki SYNEK za info.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomi1025 :

I to rozumiem są plusy dodatnie i plusy ujemne :) w takim razie głowy sobie nie będe zawracał tylko odpalę standardowo :)

Tylko po co odpalać baniak na zeo , skoro jest to filtracja w założeniu KZ dla spsów , czyli w teorii to kilka kg soli powinno się przesypać zanim takowy krzaczek trafi do baniaka i bedzie potrzebował "magii" kamyczków :).Mnie interesuje spowolniony wzrost koralowców ,a konkretnie to o ile one wolniej rosną o 10 % czy 50 % , wiadmomo ze nie ma schematu na to ale w jakich okolicach to oscyluje , jest to np dla mnie o tyle ważne , że nie mam jeszcze krzaczków wielkości "baobabów" i nie chciałbym czekać na ładne kolonie w nieskończoność.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Ja zdecydowanie odradzam tą metodę osobom bez doświadczenia akwarystycznego. Tu trzeba wyczucia i umiejętności wysnuwania wniosków z obserwacji zbiornika

DOKŁADNIE:clapping


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu,masz racje.Mozna przesadzic,pamietasz moze jak pisalem o po ze mam zawsze zerowe i nitrat tez.Ostatnio byla,pewna osoba,i tez stwierdzila,jak oto powiedzial,ze woda jest wyjalowiona,jesli dobrze mowie po polsku.Lpsy zaczely nieotwierac sie,Andriew takze,doradzil aby zwiekszyc,obsade.Mialem tylko dwa nemo i chelmona.Na dzien dzisiejszy,miernik pokazuje 0.01 a nitrat dalej zero,i za nic niemoge podniesc.

Czyli dobrze doradzales,aby uwazac,bo i spsy padna,

W moim przypadku,ja z metody jestem zadowoly,ale jak pisze Rebciu uwazac.

Rebciu a czy przedawkowanie zeostart2,niepowoduje tez babelkow,umnie tak bylo.Lalem o wiele za duzo.Zeofood,masz oczywiscie racje,ale kiedys to mialem,i tylko na szybach.Na dzien dzisiejszy jak,przejade magnesem,raz na tydzien to wystarczy.Ale interesuje mnie,co by bylo jesli mial bym wieksza,obsade ryb.Czy tez byl bym w staie utrzymywac takie parametry.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - czy od poczatku akwarium masz zeovit? Jesli nie od poczatku, czy miales przy standardowym systemie problem z nalotem na szybach?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebastian wieden :

Rebciu,masz racje.Mozna przesadzic,pamietasz moze jak pisalem o po ze mam zawsze zerowe i nitrat tez.Ostatnio byla,pewna osoba,i tez stwierdzila,jak oto powiedzial,ze woda jest wyjalowiona,jesli dobrze mowie po polsku.Lpsy zaczely nieotwierac sie,Andriew takze,doradzil aby zwiekszyc,obsade.Mialem tylko dwa nemo i chelmona.Na dzien dzisiejszy,miernik pokazuje 0.01 a nitrat dalej zero,i za nic niemoge podniesc.

Czyli dobrze doradzales,aby uwazac,bo i spsy padna,

W moim przypadku,ja z metody jestem zadowoly,ale jak pisze Rebciu uwazac.

Rebciu a czy przedawkowanie zeostart2,niepowoduje tez babelkow,umnie tak bylo.Lalem o wiele za duzo.Zeofood,masz oczywiscie racje,ale kiedys to mialem,i tylko na szybach.Na dzien dzisiejszy jak,przejade magnesem,raz na tydzien to wystarczy.Ale interesuje mnie,co by bylo jesli mial bym wieksza,obsade ryb.Czy tez byl bym w staie utrzymywac takie parametry.

Dokładnie sebastian jak sie przedawkuje zeostart 2 robia sie babelki na skale i brazowy nalot


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon,ja mam od poczatku.

Niepowiem ze niemialem,problemu.Kiedys w grudniu co brat byl,to po moim przyjezdzie,padly 3 acry,a po4 mialem ponad 2.Do dzisiaj niewiem co on zrobil.

Nalot,jesli moge to tak okreslic,pokazywal sie umnie jak podawalem dawki zeofood takie jak pisali na opakowaniu,po przejechaniu magnesem,korale zaczely sie wiecej otwierac,mowie o dniu.

Chcialem nawet odpieniacz wylaczyc,bo i tak umnie nic nieodpienia,ale doradzili ze,to jest glowne napowietrzanie,a zeostart2 pochlania duzo tlenu.

Na dzien dzisiejszy,tylko zeofood 1 kropla na tydzien zeoback 2,pohls coral vitalizer 7-8 kropli codziennie,aminokwasy 1 kropla codziennie,pohls xtra 3 ml codzienie.

Przy mniejszej dawce,coral vitalizer,wogule niereagowaly,dokupilem tydzien temu reef booster.

Niebede pisal Kto umnie byl,aby reklamy nierobic,ale jak sam stwierdzil,woda jest za czysta i korale gloduja.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by ktoś odświeżył topic ,bo od ostatniego wpisu trochę wody upłynęło.Niektórzy już jakiś czas stosują zoevit i chyba mogą coś więcej na temat plusów i minusów tego systemu powiedzieć ,poprosił bym też o podanie dawek jakie stosujecie do jakiego litrażu i obsady.

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zeo - myśle że jest to system dla ludzi cierpliwych,nie mających nic do roboty tylko opieka nad akwa,mających i wydających więcej kasy niż inni akwaryści , dla judzi co mają duże chęci i oczekiwania dla cierpliwych oraz dla tych co nic nie robią z porażki i przechodzą na inny ststem prowadzenia akwa.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.