Skocz do zawartości
LUK4344

Jak to działa

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

Może ktoś kto już używa metody Zeovit opisze jak to działa, co do tego potrzeba itp. itd.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie:blush


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praktykujących. Jakie wady obiektywnie ma ten system prowadzenia zbiornika ?

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nien jestem praktykujacym , ale z tego co widze preparaty do metody sa przecholernie drogie ...niestety


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzial.Co do cen,to wczesiej zapytalem,chodzi o zawyzanie cen preparatow.Z tego co wiem,niemoga drozej sprzedawac jak podane na stronie korallenzucht.de.Byl w wiedniu jeden sklep i np Pohls Xtra Konzentrat kosztuje 24.90 euro a gosciu w innam sklepie chcial 37.50 za flaszke.Bylem u znajomego,i tak przez przypadek powiedzialem,i na dzien dzisiejsz w jego sklepie niema zadnych produktow.Sprzedawcy jak zamawiaja,to i tak maja taniej,a ceny kazdy zna jakie sa.W wiedniu kazdy produkt kosztuje tyle samo,nawet jesli,jakiegos niema i zamuwie,to za 2 dni mam a cena ta co na stronie korallenzucht.

Niewiem czy takie rzeczy moglem tutaj pisac,ale napisane zostalo ze przecholernie drogie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie ?

Zobaczcie ile kosztują preparaty ktore teraz używacie. Cena absorbera fosforanów, czy jest niska ?

Ja prowadze dopiero od 3 tygodni. Narazie oprócz zalet, wady się nie ujawniły.

Woda zrobila się krystaliczna, znikają brązowe glutki, okrzemki i inne badziewia.

Żywa skała jest czysta jakby szczoteczką wyszorowana.

W moim 200 litrowym akwa zostało tylko ok 15 kg żywej skały, reszta to ceramika.

Za ok miesiąc pozbywam się reszty skaly.

Dozowanie ZEO:

200ml zeovit - wymieniany będzie co 6 tygodni

2 krople/dzień zeobac

1kropla/3dni zeofood

0.4ml/dzień zeostart

Czekam na filtr i wtedy zeovit zostanie zwiększony do 500ml, pozostałe preparaty pozostaną bez zmian.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pomału większość wyraża chęć przerzucenia się na ceramikę i zeo. Przepraszam, za pytanie trochę off topic, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Niedługo zalewam i jeśli postawię w 100% na ceramikę, to skąd pojawią się glony wapienne i to wszystko co się wiąże z dojrzewaniem. Zawsze byłem przekonany, że to kwestia żywej skały i z niej bierze się to wszystko. Pytanie w sumie bardziej nadaje się do działu nowicjuszy, ale nie chcę zakładać odrębnego wątku dla, być może, banalnego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z wielu informacji od Zeovitowcow uzyskalem info ze korale poprostu slabiej rosna.

Pytanie jak to jest dokladnie, czy wzrost jest zdecydowanie wolniejszy?

Pytam bo w akwach "szczepkowych" czyli osob poczatkujacych, czesto korale sa male i zalezy nam na wzroscie :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl ja stosuje od poczatku zeovit,moti rosna jak szalone,ale jest tak przynajmniej umnie,przez pewien okres rosna,i widac przyrosty a przez pewien czas wogule.Monti byly takie duze,a kupiona z 5 cm przez 1 rok obcinalem pare razy,zauwazylem ze obciate sztuki,szybciej rosna,a orginal do dzisiaj jak nierosie tak nierosnie.Z akrami tak samo,jak rosly to rosly,a teraz niewidac przyrostow.

Ale niech sie inny tez wypowiedza,sa osoby na forum kturzy maja wieksza wiedze jak ja.

Co do przyrostow,kolega kupil takiego samego jak ja,w ten sam dzien,u niego widac jak urusl,a umie bardzo malo,ale zato jego jest jakis tam brazowy,a ummie nie.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że przy wyższych poziomach organiki w wodzie korale lepiej rosną ale odbywa się to kosztem koloru. Jednym brązowe acropory nie przeszkadzają innym wręcz przeciwnie. Ja zrobiłem kalkulację przed przejściem na Zeovit i wyszło mi, że koszty prowadzenia zbiornika (na wysokim poziomie) używając metody dotychczasowej są zdecydowanie wyższe od Zeovitu. Kalkulację robiłem na najbliższe 5 lat.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie do Zeovitowców czy przechodzicie z Ballinga na reaktor tak jak to zaleca KZ ??


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu,czy jak stosowales zeovit,dozowales dawki jakie podaje producent.Mowie o zeoback i zeofood,zeostart2,w moim przypadku jest to o wiele za duzo,przynajmniej na dzien dzisiejszy.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki trzeba ustalać indywidualnie. Ja teraz rozkręcam system i dozuję "po swojemu". Po rozkręceniu z pewnością będę stosował mniejsze od zalecanych:)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,np pokarm dla korali leje po 8 kropli a zalecaja tylko 3,ale po 3 niewidzialem efektow.Chodzi oczywiscie o stan dzisiejszy zbiornika.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebastian wieden :

Dokladnie,np pokarm dla korali leje po 8 kropli a zalecaja tylko 3,ale po 3 niewidzialem efektow.Chodzi oczywiscie o stan dzisiejszy zbiornika.

Mówisz o ZEOFOOD ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę do praktykujących o opisanie lub udostępnienie zdjęcia wkładu zeolitu nowego i przepracowanego

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos blizej wyjasnic, dlaczego koszty prowadzenia akwa metoda berlinska mialyby byc wyzsze niz systemem zeo?

Moze przed otrzymaniem odpowiedzi jeszcze dodam, ze nie uzywam wegla, absorberow, roznych kropelek (czasami troche wodki), bakterii itp.

W obydwu systemach jest wazny silny odpieniacz i oswietlenie. Dlaczego poczatkujacy w systemie zeovit pisza o nizszych kosztach? Ja widze to calkiem odwrotnie, ale z zeovitem mam zero doswiadczen.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez bym sie przylaczyl do pytania Staniego. Czy ktos moglby podac jakie sa konieczne inwestycje w ZEO (w preparaty)? I dla akwarium 200-300l jakie jest miesieczne zuzycie preparatow (w PLN :) ) ?

Czy ceny preparatow ZEO sa w Polsce porownywalne do innych krajow?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku, ja pisałem o niższych kosztach prowadzenia zbiornika ale dotychczasowe prowadzenie nie było metodą berlińską :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.