Skocz do zawartości
LUK4344

Jak to działa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o mnie to gdyby nie katastrofa z moim akwarium to zostałbym przy tradycyjnej metodzie, aktualnie po zmiane wszystkiego w moim akwarium też i filtracji na zeo cały czas sie borykam z problemem sinic i nic wiecej mi do czaski mi nie przychodzi jak z tym gów... sie uporać. Preparaty do zeo nie sa tanie , a same cztery podstawowe elementy (bac,start,food,wegiel)to na długo nie wystarczają aby korale trzymac w dobrej formie ponieważ kamyki zeo wyciągaja wszystko z wody i trzeba uzupełniać nowymi preparatami. Faktycznie woda jest czysciejsza nie ma żółtawego zabarwienia, ale to raczej dzięki węglowi.W każdym razie aktualnie mam same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, zmniejsz dozowanie Zeostartu, zeofood 1 kropla raz w tygodniu i odstaw te wszystkie dodatki - lej tylko podstawę. Za 3 tygodnie będzie lepiej.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu

"Staszku, ja pisałem o niższych kosztach prowadzenia zbiornika ale dotychczasowe prowadzenie nie było metodą berlińską "

Rozumiem.

O jakiej metodzie pisales, ze jest drozsza od zeovitu?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos podac link do opisu metody Berlińskiej?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatło, skała, cyrkulacja, odpieniacz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czyli metoda berlińska to taka zwykła jaką planowałem (jeszcze troszkę do startu muszę poczekać). Panowie czyli co daje metoda Zeo? Prowadzenie akwarium jest łatwiejsze tańsze? Co dają te preparaty o których piszecie wcześniej? Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie odradzam tą metodę osobom bez doświadczenia akwarystycznego. Tu trzeba wyczucia i umiejętności wysnuwania wniosków z obserwacji zbiornika


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu dzieki za odpowiedz czyli tak jak dla mnie standardowa procedura odpieniacz oświetlenie żywa skala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu dobrze że to napisałeś bo spójrz jakie mity już rosną wokół ZEOvitu, ze łatwiej, taniej, bajeczne kolory, zero wysiłku, gotowy przepis na cudne akwarium... Żeby to się tylko nie skończyło rzezią niewiniątek... I nie mówię tu o takich osobach jak Ty, którzy maja pełną świadomość tego co robią i jak to zrobić żeby było dobrze, ale notuje się ostatnio "pospolite ruszenie" i nierzadko osoby które jeszcze nie posoliły już idą w ZEOvit, co moim zdaniem nie jest rozsądne.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo do Zeovitu nie będę namawiał. Jak każda metoda Zeovit ma też jakieś swoje minusy. Tania też nie jest ale w moim przypadku wychodzi taniej - lecz nie każdy z nas zużywa np. 1,5l Rowy miesięcznie :):):)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker, ja nie twierdzę że nie jest, a nawet jestem skłonny wierzyć że jest, bo jakbym podliczył samą Rowę miesięcznie to mnie szlag trafia. Myślę że wiesz o co mi chodzi, nie mówię tu o osobach z odpowiednią wiedzą tylko o totalnych początkujących którzy myślą sobie "nie radzę sobie normalnie to zacznę z zeo" tak przecież jest łatwiej... Trzeba najpierw coś wiedzieć, albo przynajmniej mieć z kogo czerpać przykład żeby zdecydować się na zeo... Bo co będzie jak tym nowym nie pójdzie również na zeo? Nie bedą mieli nawet do czego wracać :)

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeovit mam nie za długo bo od 25.09 , ale powiem, że nie można tak do końca mówić, że metoda łatwa, banalna i efekty super mamy bez jakichkolwiek nakładów. Przy tej metodzie trzeba niezwykłego wyczucia, obserwacji, bo tak naprawde bardzo łatwo wysadzić zbiornik, albo mieć farme glonów:)

PS Nie jest to atak na kogokolwiek:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek, i o to chodzi, im więcej takich opinii tym mniej zbiorników wysadzonych w powietrze i zawiedzionych akwarystów...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nikt nie mowil, ze bedzie latwo:) Ale nie swieci garnki lepia, mysle, ze jest to do zrobienia, mam przynajmniej taka nadzieje i drugie tyle zapalu:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Synek, i o to chodzi, im więcej takich opinii tym mniej zbiorników wysadzonych w powietrze i zawiedzionych akwarystów...

Pozdrawiam

seb

na pewno zeovit nie jest dla ludzi zaczynajacych przygode z morskim. Mam wrazenie, ze jest to system, ktory moze dac najwiecej rozczarowan, jesli postepowac sie bedzie niewlasciwie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon jak najbardziej "wszystko jest dla ludzi". Tylko chcę tak trochę przestrzeć, żeby nie było zbyt "kolorowo":)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to rozumiem są plusy dodatnie i plusy ujemne :) w takim razie głowy sobie nie będe zawracał tylko odpalę standardowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze napiszcie, jakie sa glowne zagrozenia, bo na razie to same plusy sie pojawiaja, a ciezko znalezc liste zagrozen, i czym moga byc spowodowane.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Można przesadzić z filtracją dając zbyt dużo kamieni i zbyt duży przepływ przez filterek.

2. Łatwo przedawkować preparaty (szczególnie Zeofood i Zeostart2) co powoduje atak glonów

3. Mogą pojawić się problemy przy dodawaniu obsady (korali). Mogą pojawić się "zejścia"

4. Ciężki jest powrót do tradycyjnych metod filtracji. Występuje głębokie załamanie systemu.

To tyle co mi przychodzi w tej chwili do głowy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak , na marginesie rowy.

Bo tak czytam co watek i wyglada na to ze z absorberow to jest tylko Rowa dla tradycyjnego prowadzenia zbiornika..

I teraz pytanie dlaczego? Co maja albo czego nie maja absorbery innych firm jak np JBL, AM antiphos Fe, AM Antiphos itp

ktore de facto nie sa tak drogie jak Rowa.

Marcin


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa jest najlepsza. Dlaczego? A co za różnica? O faktach sie nie dyskutuje. Jest takie przysłowie - "Kupa jest dobra - miliony much nie mogą się mylić" :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

to mi troche podchodzi pod poprzedni ustroj w Polsce :) . Tez mowili ze najlepszy i sprawiedliwy :-)

No dobra ale i tak przyjmuje ta informacje, narazie jednak kupilem EcoSystem Eco Phos . :-)

dzieki


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.