Skocz do zawartości
smithpl

Zeovit preparaty dla zwyklych akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Zeostart2 zjechalem praktycznie do zera (Rowa) w przeciagu okolo 4-5 tygodni. Przy pomocy Rowaphos nie moglem w aktualnym zbiorniku zejsc nizej niz 0.05, pomimo tego ze w reaktorze byly 2 litry wkladu.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam podobne odczucia co kolega Simon podaje Zeostart2 od jakiegoś miesiąca może więcej trochę. Testów na PO4 ostatnio nie posiadam bo się przeterminował :) ale zauważyłem po koralach że lepiej się wybarwiają. Widać to zdecydowanie bardziej na koralach z importu z Indonezji i Bali, na koralach z hodowli z Niemiec i Holandii nie jest to tak zauważalne.

Pozdrawiam:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Simon :) Powiedz mi tylko czy mówisz o zbiorniku prowadzonym "tradycyjnie", nie zeo? Czy po tym jak zbiłeś poziom fosforanów ten stan nadal się utrzymuje trwale i jak długo już tak "ciągniesz"? I jeszcze jak dawkujesz, tak jak zaleca producent czy mniej/więcej?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję od ponad 2 miesięcy Zeostart2 dawka to rano 0,7 i wieczorem tyle samo na 420l równocześnie z podawaniem Zeost2 przestałem stosować rowę. Fosforany praktycznie niewykrywalne (przy rowie to samo)na teście Delteca ale NO3 mam wysokie 0,3 ale mam spore przerybienie :)

metoda tradycyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jeszcze preparaty można zastosować w zbiorniku nie zeovitowym? co najlepiej kupić do karmienia korali?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie to tak, prowadze tradycyjnie z agresywnym odpienianiem i DSB w akwa i sumpie. Nic z rodziny Zeo poza Zeostart2 nie daje. Dolewam 2 razy dziennie (niecala dzienna dawke rozdzielona na 2) od okolo 2-2,5 miesiaca. Wczesniej probowalem zalecane i minimalnie wyzsze dawki (nie moglem sie efektu doczekac) i glony sie troche wysypywaly. Wyglada na to ze zjechalo i tak sie trzyma.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Witam

Ja mam podobne odczucia co kolega Simon podaje Zeostart2 od jakiegoś miesiąca może więcej trochę. Testów na PO4 ostatnio nie posiadam bo się przeterminował :) ale zauważyłem po koralach że lepiej się wybarwiają. Widać to zdecydowanie bardziej na koralach z importu z Indonezji i Bali, na koralach z hodowli z Niemiec i Holandii nie jest to tak zauważalne.

Pozdrawiam:)

Witaj

Guliwer, czy oprócz Zeostartu używasz też RowaPhos, czy zrezygnowałeś z absorbera?

Dawałeś lub dajesz jakieś bakterie (Zeobak lub BioDigest)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam resztkę Ecophosu ale jak mi się skończy to już do niego nie wracam. Podaje Biodigest i Bioptim

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.