Skocz do zawartości
smithpl

Zeovit preparaty dla zwyklych akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne jeszcze jeden watek o zeo.

Jak pisal kiedys Rebcio, Adriew i inni, czesc preparatow mozna stosowac dla "ulepszenia" tradycyjnych metod prowadzenia akwa morskiego opartego o zywa skale i np. refugium :-)

Tutaj chcialbym zapytac jakie preparaty polecacie i jakie efekty mozna uzyskac??


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaliumjodid-fluor konzentrat,ale uwazac trzeba aby nieprzedawkowac

pohls coral vitalizer

pohls xtra konzentrat ten produkt jest naprawde dobry,a polecony zostal mi przez Andriew,a juz wczesniej slyszalem dobre komentarze.

Ale jak zawsze mowie,poczekaj na profesionalistow,niech sie wypowiedza,moze kiedys dorownam chociarz troszeczke wiedza,takim jak Rebcio,Adriew,Szymon.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje zeostart2 od niedawna,wiec narazie nic nie moge dokladnie powiedziec o skutkach dozowania.W kazdym badz razie koralom nie zaszkodzilo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytanka

1. czy mozna stosowac ten caly zeovit w akwenie z przewaga miekich i LPS, czy mija sie to z celem?

2. czy mozna stosowac tylko ZEObac, ZEOstart2 by sie pozbyc fosforanow (PO4) i azotanow (NO3) w dzilajacym juz zbiorniku


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olekszwarc wiem ale czy mozna stosowac w dzialajacym zbiorniku z LPS i miekkimi koralami czy dziala to tylko w zbiornikach sps'owych tak jak napisal bigwalker a o i czy jest to lepsze od innych produktow takich jak rowaphos


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja nie dokonuję specjalistycznych pomiarów, ale podobno aby zeostart działał należy troszkę poczekać, w przypadku Rowy ten czas zostaje skrócony, natomiast zeostart jest znacznie tańszy, starczy Ci na dłużej, problemem może być 2xdziennie dozowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie to nie problem wstaje o 5rano wracam o 19 to bym sobie rozdzielil dozowanie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie zastosowac wstepne dawkowanie tego pokarmu dla obsady 15 SPS'ow, od ilu zaczac?

Pohls Coral Vitalizer

No i jakie dozowanie tego?

Pohls Xtra Concentrate *New*


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam skromne pytanie. Czy Zeovit http://www.reefshop.pl/eshop/zeovith-methode_korallen-zucht-zeovit-opakowanie-1l.html mozna stosowac w zwyklych akwariach aby obnizyc PO4?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz stosowac kamyków zeolitu , jeśli docelowo nie chcesz metody zeo.

Samymi kamykami nie obnizysz PO4 , do tego potrzeba bakteri oraz pożywienia , czyli zeobak + zeostart.

Dopiero taki zestaw zadziała skutecznie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a czy stosujac podstawowe produkty zeo czyli wegiel, kamyki, bakterie plus pozywki dla nich mozna dozowac do akwarium inne produkty np pokarm dla korali saliferta??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy stosując zaostart i zeobac można stosować lampe UV?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, myślałem, ale wolałem się upewnić:) dziekuje i pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do zbiorników NIE- Zeovitowych można podawać sam Korallen-zucht - K-Balance Kaliummix konz.? bo raczej podwyższenie samego poziomu potasu w wodzie nie koniecznie wiąże się z tym, że trzeba stosować inne preparaty ZEO, bynajmniej sam pierwiastek występuje ale szybko się "wypłukuje" a ten preparat służy jako jego uzupełnienie więc w moim zdaniem osobno też można podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna podawac te preparaty (ZEObac, ZEOstart2) aby zroznicowac flore bakteryjna jezeli w zbiorniku jest DSB? Czy szczepy tych bakterii moga tylko dzialac razem z 'kamykami'.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-Balance mozna podawac bez wzgledu na metode fultracji. Jest to preparat podnoszacy stezenie potasu w wodzie nie majacy wplywu na dzialanie filtrow, odpieniaczy, refugiow itd.

Preparaty takie jak ZEObac oraz ZEOstart (zwlaszacza ZEOstart) mozna podawac w zbiornikach z filtracja oparta o zloze DSB. Sam znam kilka zbiornikow w ktorych poprzez podawanie ZEOstart2 wlasciciele obnizyli azotany do poziomu niewykrywanego testem TUNZE i stan ten utrzymuje sie juz przez dobre kilka miesiecy bez zadnych efektow ubocznych.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoka, a co z fosforanami? Ciekawi mnie czy faktycznie dzięki Zeostartowi można w łagodny sposób skutecznie i trwale obniżyć ich poziom? No i jak z dawkowaniem, tak jak podaje producent czy tradycyjnie podzielić przez cztery? ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fosforanow nie mam az takich informacji. ja zszedlem do '0' na tescie Rowy, u osob ktore znam i ktore stosuja WW preparaty az tak dokladnie fosforanow nie mierzylem ale optycznie wydaje sie jakby powoli tez byly redukowane. Wiec w temacie redukcji fosforanow tylko za pomoca ZEOstart2 nie wypowiem sie teraz ale napewn podpytam kilka osob i dam znac. Dawki jesli chodzi o ZEOstart 2 to raczej takie jak podaje producen, czasem mniej gdy zaczyna pojawiac se nalot bakteryjny. ZEObac jak juz "gdzies" pisalem rowniez wedlug zalecen producenta, a w przypadku redukcji glonow(niestabilny system) dawka podwojona lub potrojona przez pierwszy tydzien. Jesli chodzi o potas, to nie dodawal bym go bez uprzedniego sprawdzenia jego poziomu, bardzo latwo nim popalic polipy u koralowcow a nie o to chodzi. Wiec moim zdaniem potas owszem ale tylko pod baczna kontrola.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację;) Jakbyś dowiedział sie czegoś w sprawie fosforanów to daj znać;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FaunaMarin ma dobry test na potas: http://shop.faunamarin.de/product_info.php?info=p61_Potassium-Test-Kit.html

I jeszcze @Andrzej:

"Nie mozesz stosowac kamyków zeolitu , jeśli docelowo nie chcesz metody zeo.

Samymi kamykami nie obnizysz PO4 , do tego potrzeba bakteri oraz pożywienia , czyli zeobak + zeostart.

Dopiero taki zestaw zadziała skutecznie." - teoretycznie istnieje mozliwosc obnizenia fosforanow przy uzyciu samego zeolitu. Zeolit uwalnia do wody kationy zelaza i manganu, a te lacza sie z anionami fosforanowymi. Fosforany zelaza i manganu sa dobrze odpienialne, calosc przypomina troche dzialanie plynnych "absorbentow" fosforanu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ ma przeciez test na potas.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.