Skocz do zawartości
tuniek

Zainteresowany ceramiką

Rekomendowane odpowiedzi

Na aukcji zauważyłem skałę ceramiczną, ale nie wiem co to jest dokładnie. Czy coś takiego daje się zamiast żywej skały, czy dodaje się też żywą skałę z koralami, aby porosła ceramikę?? Jeśli daje się razem z koralami to w jakim stosunku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocztaj troche forum, codziennie jest watek w ktorym porusza sie temat ceramiki,

a ty wyskakujesz z tym jak filip z konopii,

proponuje: http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=search


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi ci o ta ceramike

http://www.allegro.pl/item482263187_skalka_reefceramic.html

to jak najbardziej sie nadaje do akwa morskiego .


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiele czasu na czytanie, więc chciałbym odpowiedź w jednym temacie.

Tak chodzi właśnie tą ceramikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz wiele czasu to po co ci akwa?

jak dla mnie no comments.

PS. Nie wspomne juz ze to temat nie na ten dzial ale moze ogarnie to ktorys z Mod'ow


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosc na priv.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę, bo nurtuje mnie nadal jedna kwestia! Jeśli na starcie da się tylko ceramikę to w jaki sposób przebiegać będzie dojrzewanie bo dotychczas żyłem w przekonaniu, że odpowiedzialna za to jest żywa skała. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić łąki w akwa jak będzie sama ceramika. Oczywiście pytam jako nowicjusz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja również podepnę sie pod pytanie kolegi wyżej interesuje mnie taka sama kwestia czyli daję do akwarium ceramike, na dno żywy piasek i akwarium zaczyna "funkcjonować"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bigwalker :

Po paru miesiącach ceramika w akwarium jest niedoodróżnienia od skały.

To akurat rozumiem, ale ni rozumiem jednego. Czy jeśli dałbym samą ceramikę bez żywej skały i żywego piasku....też tak to się będzie odbywać. Przecież podobno ceramika jest sterylna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym łączyła ceramikę i żywa skałę w nowym akwarium? Jakie proporcje miałyby sens?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zescie sie tak uaprli na ta ceramike?? Jesli zakladamy pierwszy raz w zyciu zbiornik to powinna to byc zywa skala , po to zeby zobaczyc jak wyglada dojrzewanie, kolejno pojawiajace sie glony i inna dziadostwa po to zeby troche liznac tej akwarystyki i probowac z tym walczyc zdobywajac swoja pierwsza praktyczna wiedze. Pewnie prosciej jest posolic wode i wlozyc ceramike ale w przypadku gdy zacznie sie cos zle dziac nie bedziecie mieli zadnego porownania nie majac zadnych doswiadczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze na ceramice tez sie pojawia glony, a nawet beda bardziej nachalne ze wzgledu na brak konkurencji.

Z ceramika mozna wystartowac akwarium dodajac systematycznie jakichs bakterii, ale takiej roznorodnosci zycia jak ze skala (ze wszystkimi plusami i minusami) nigdy nie stworzymy.

Mozna mieszac ceramike z zywa skala w stosunkach :) w jakich nam sie podoba. Wazne zeby dostarczyc troche roznych stworkow do jalowej wody. Im mniej ich dostarczymi tym dluzej bedzie trwalo dojrzewanie, ale w koncu akwa tez dojrzeje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna dodatkowo uzyc wody z dzialajacego zbiornika , napewno duzo pomoze.

Jak tak teraz mysle to to jest calkiem nieglupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcę częściowo ceramikę? Z prostej przyczyny - taka suchą skałkę można łatwiej i fantazyjniej posklejać. Do tego dołożyłabym żywej tyle ile trzeba i byłoby super. Tylko w jakich proporcjach ceramikę i żywą?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smoki :

Czemu chcę częściowo ceramikę? Z prostej przyczyny - taka suchą skałkę można łatwiej i fantazyjniej posklejać. Do tego dołożyłabym żywej tyle ile trzeba i byłoby super. Tylko w jakich proporcjach ceramikę i żywą?

Aż tak ważna nie jest proporcja żywa skała/ceramika. Masz tak zbudować konstrukcję z żywej skały i ceramiki żeby była przestrzenna i ustawna dla korali. Może nawet być proporcja 50/50, albo 50/10 (żywa skała/ceramika). Nie ma różnicy, ważny efekt końcowy konstrukcji skalnej.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tamm ceramika wogole sie nie podoba akwaria na ceramice sa sztuczne nie naturalne.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smoki :

Czemu chcę częściowo ceramikę? Z prostej przyczyny - taka suchą skałkę można łatwiej i fantazyjniej posklejać.

Zapewniam Cię, ze przy odrobinie chęci i pomysłowości można ułożyć także bardzo ciekawie prawdziwą żywą skałę :)

Ten argument akurat do mnie nie trafia.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko takie jezeli uzyjecie ceramiki to czym sie beda zywic slimaki, krewetki itp. co potrzebuja glonow


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach slimaki itp. beda mialy pelne brzuszki.:)

Wydaje mi sie, ze nadziewana zywa skala na pcv rurke moze stworzyc fajniejsze i przydatniejsze "kolumny". Na tylna szybe dalbym ceramike, zeby juz ngdy tego nie czyscic.:) i miec dodatkowe miejsce dla korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.