Skocz do zawartości
Cetus

Sprawdzanie szczelności akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak sprawdzacie czy akwarium jest szczelne?

Najpierw zamierzam nalać wodę do komina i sprawdzić czy nie cieknie gdzieś przy śrubunkach.

A potem wlać wiadro wody do akwarium i badać, potem następne, poczekać i obserwować itd.

Tylko jak się to się zachowuje kiedy jest nieszczelne? Czy zdążę wylać te kilka wiader z akwarium zanim dojdzie do poważnej powodzi?

Pozdrawiam,

Cetus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij jeszcze sprawdzić szczelności komina względem reszty zbiornika. A czy zdązysz wylać wode zanim wycieknie? Myślę że zdążysz :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak się to się zachowuje kiedy jest nieszczelne?

Jak na mój rozum to pewnie przecieka :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od wielkości nieszczelności, to chyba logiczne :) jeżeli nie widać jej gołym okiem to najpewniej będzie powoli się sączyć.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus, nie osłabiaj mnie :):clowning:clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze to jakies bardzo stare akwarium i boisz sie ze odpadnie cala szyba :) - ale przy nowym to raczej niemozliwe :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpadnie cała szyba to już h...j :)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz to zrobić gdzieś na dworze tarasie balkonie itp. zawsze bezpieczniej !!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Cetus, nie osłabiaj mnie :):clowning:clowning

Sprawa jest poważna. Jak myślisz? Jak mi się znajdzie 200L na podłodze to ilu sąsiadów zaleję w pionie?

Ale zachowuję spokój.

Sprawdzę komin na dole i względem reszty zbiornika oraz sprawdzę resztę zbiornika na balkonie. Może nie zamarznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak będziesz sprawdzał komin na dole a resztę zbiornika na balkonie - nie rób tego w tym samym momencie - na 100% będzie przeciekać!

pozdrawiam

Przemek

:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz tak biegał z tym po piwnicach i balkonach to na bank uszkodzisz pojemnik :)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, obawiam sie ze takie przenoszenie moze zaszkodzic akwarium, musisz je stawiac na rownym i plaskim podlozu itp. Jak sie tak obawiasz zalania przy tescie, to napelniaj je powoli i obserwuj spoiny.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam na 9 piętrze i jak napełniałem baniak to nie powiem cisnienie troszke skoczylo musiałem wziąśc kaptopril pod język :)

ale spoko wytrzymało


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię. Ale tak jak napisał juwewaldi będę to robił z podniesioną adrenaliną.

Balkon odpada. Tam mam spory spadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to akwarium które bedziesz zalewał jest nowe czy uzywane ze sie tak lękasz:)

Pozdrawiam ziomala


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus nad czym ty się tak trzęsiesz? Nie odpadnie Ci przednia szyba tylko w razie jakiejś nieszczelności będzie Ci się pooooowwoooooliiii sączyć woda ze spoiny. Nie panikuj :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cetus , ja wklejałem u siebie całe dno , a mieszkam na drugim pietrze w bloku , więc biorąc pod uwagę 300l miał bym też niezłą powódź , bez jaj jak będzie ciekło to nie tak jak z kranu , no chyba że masz je całkowicie rozszczelnione


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczelność komin-akwa lepiej sprawdź od zewnątrz komina - dużo większy napór wody będzie niż odwrotnie. Wody poza tym nie ma sie co bać i tak zalejesz podłoge nie raz i niekoniecznie od nieszczelnego akwa :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timur - ciśnienie (napór) będzie to samo - nie ma szans :) "fizyki Pan nie zmienisz" :)

a ja mam propozycję dla Cetusa - weź akwa nad jezioro i popływaj nim sprawdzisz szczelność i nikogo nie zalejesz :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że dobrze będzie.

Podsumowując:

1. Wlewam wodę do komina i sprawdzam, czy cos nie cieknie na dole i do akwa.

2. Wylewam wodę z komina.

3. Wlewam wodę do akwa poniżej wysokości komina i sprawdzam, czy coś nie cieknie na zewnątrz i do komina.

4. Wlewam wodę do docelowego poziomu.

Pozdrawiam,

Cetus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.