Skocz do zawartości
dzidek2611

Problem z wodą

Rekomendowane odpowiedzi

witm serdecznie wszystkich mam pytanko,dwa dni temu zalalem zbiornik woda i posolilem ale w czym problem woda nie jest przejzysta tylko zrobila sie metna,wyglada tak jakbym do wody dodal mleko.Co moze byc przyczyna zmetnienia wody,chcialem dzisiaj kupic LR ale teraz niewiem co robic,kupowac czy nie.Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to byla za sol i jak soliles? Czy woda ktora posoliles byla podgrzana i napowietrzona (w sensie ze jakas pompa w niej chodzila jakis czas przed posoleniem)? Na razie poczekaj w kazdym razie przed wlozeniem LR, mysle ze powinno sie wyklarowac za jakis czas.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda miala dokladnie 25 stopni,wszystko chodzilo kilka godzin a sol ktora solilem to Tropic Marin Pro Reef,czyli mam sie nie denerwowac tylko czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz skałe to paru godzinach zobaczysz już poprawę....światło bez skały nie ma znaczenia przy skale już tak


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak cyrkulacja ?? przy sypaniu na początku soli do akwa trzeba dobrze wymieszać (cyrkulacja na maxa a nawet dołożyć coś nadto co planowane)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namnożyły się pierwotniaki. W wielu zbiornikach to się dzieje i znika pierwszego dnia po dodaniu skały. Nie martw się tym. Ja tak miałem i wielu innych.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja jest ok nawet bym powiedzial ze jest za dobra,a co do tych pierwotniakow to co mam teraz zrobic,bo woda jest naprawde jak po dodaniu mleka,poprostu wsadzic skale i poczekac na wyklarowanie? czy jest jakis sposob na wyeliminowanie tego czegos.Bardzo prosze o porade.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz nic robić. Naprawdę zniknie po włożeniu żywej skały.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki. U mnie taki stan mleka w akwa trwał ok. miesiąca, bo tyle mieszało się zanim dostałem skałę. I za cholerę nie chciało się wyklarować. Dopiero po włożeniu żywej skały po paru godzinach było już ok.

Tak sobie kiedyś dyskutowałem z kolegą, że być może dostarczyliśmy pożywki czyszcząc akwa przed pierwszym zalaniem. Ja to robiłem denaturatem. On chyba octem. Stąd chyba ta ilość pierwotniaków. U jednych jest u innych nie ma. Po dołożeniu skały znika u wszystkich :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja soliłem wodę w obecności włączonego odpieniacza - nie zauważyłem zmętnienia


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich-ja dalej z ta woda,po dyskusji z forumowiczami kupilem LR i wpakowalem do akwa,ale dalej mam wode jak mleko,jest juz o wiele lepiej ale jeszcze woda nie jest czysta,kolega rah napisal ze po paru godzinah mial juz ok,ja mam LR w akwa juz 2 dni i dalej jest metna,jaka to moze byc przyczyna,czy mam dalej czekacfaktycznie sie wyklaruje?bo wkoncu 2 dni to nie kilka godzin,powolizaczynam sie denerwowac.Za odpowiedzi bardzo dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sobie spokojnie popijac piwko.:)

Ciekawe jest tez, ze takie zmetnienia powstaja w nowych akwariach a nie w wiadrze do podmianki. Jednak te nowe silikony itp. musza sie troche "przezrec" :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko-jak dlugo takie zmetnienie moze trwac? bo widze ze tu jest spory rozmach w czasie,od kilku godzin do kilku dni,tygodni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli problem jest ten, o ktorym pisali Efendi i rah to nie ma problemu. :)

Moze tez tak byc co chyba :) podejrzewa Aqua Maniac, ze wytracil sie wapn. To by trwalo dluzej. Tak czy inaczej, dalbym juz zywa skale i nie czekal.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Stani-problem lub i nie broblem w tym ze ja juz mam skale od 2 dni,co prawda zmetnienie sporo ustalobo przynajmniej widac juz skale,ale z tego co piszesz to mam sie niczym nie martwic i czekac spokojnie poprostu dac naturze dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz więcej o swoim zbiorniku (wielkość itd) oraz ile masz LR


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze mógł dojść problem z żywą skałą, ja miałem ze sklepu w którym całe ok 40 kg, które kupiłem leżało 3 miesiące więc miałem naprawdę czystą skałę. U ciebie sama skała może się oczyszczać i zanieczyszczać wodę. Możesz dać włókninę filtracyjną na grzebień przy kominie, żeby cała przelewająca się woda przechodziła przez włókninę. Oczyścisz wodę z zanieczyszczeń.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik ma 150L,skaly mam 20kg,skala pochodzi ze sklepu ponoc z dobra renomą,wiec powinna byc czysta,niewiem jak dlugo lezala ale syfu na niej nie widzialem,ze skaly wylazly 2 kraby i malutka bialo czarna rozgwiazda(okolo 10mm)z dnia na dzien woda jest bardziej przejzysta poczekam do niedzieli i zobacze co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.