Skocz do zawartości
kono

Czy warto kupić ten sprzęt?? oświetleni + osmoza

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do założenia mini rafy w domy i mam następujące pytanie. Czy warto kupić tą lampę hqi z allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39628088 i ten filtr RO http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39302601. No i czy ta lampa wystarzy do nano o pojemności 100l i wysokości 50 cm?

Pozdrawaim

kono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, warto kupić lampę, do nano wystarczy. Cena niewiele wyższa niz części do samoróby.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kono....

jesli musisz miec koniecznie hqi...to 150 watt-owe sa tutajaj rowniez...i nie waza ponad 5 kg...http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=07b9365c2542&UID=33007a1d9cb5&UID_p=ca6cbd2b5649&PHPSESSID=54591bf92616bf347e38429168649eeb

jakie wymiary ma ten twoj baniak....??

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z dino, jesli juz tak bardzo chcesz miec HQI to kupuj z aqva-light, te fabryczne waza 5 kg i oferuja naprawde slabe oddawanie ciepla z wewnatrz, a to jednak moze miec jakis wplyw na prace zarnika


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma wymiary 68 x 34 x 50(wys.). Do tej pory myślałem że lepiej kupić firmową lampę hqi, trochę obawiałem się lamp przerabianych ze zwykłych halogenów, czy korzystacie z lamp oferowanych przez aqva-light? Jakie opinie? A moze do tego zbiornika nie jest potzrebne hqi, macie jakieś inne pomysły? Chciałbym jeszcze zapytać o ten filtr RO http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39302601 . Jego cena też jest chyba w miarę atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz uzyc oswietlenia z T5; ja uzywam sprzetu HQi na podzespolach z aqva-light i jestem b zadowolony, kupowalem tam pare razy i zawsze wystawiam im 5+

filtr jak filtr, bez rewelacji, ale jaoksc do ceny dobra i warta polecenia


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kono...cena tej osomozy jest prawie normalna (te dodatkowe 2 wklady to koszt srednio jakies 25-30 zeta..)...w sklepach netowych za podobne pieniadze mozna tez dostac RO. o podobnej wydajnosci...mozna tez i za 2 razy wieksze pieniadze kupic jak ktos ma za duzo pieniedzy...albo lubi super firmowe nalapki lub napisy .:).... .

a wracajac jeszcze do sklepu aqua-light....to gosc godny polecenia...solidna firma.....osobiscie na elementach z tej firmy machnelem sobie oswietlenie na t5...


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale o jakich elementach piszecie ??? (mam na myśli HQI) Bo jeśli tak to są one w każdym elektrycznym. Co do lamp przemysłowych - oddawanie ciepła jest w porządku, zresztą żarnik powinien pracować w wysokiej temperaturze otoczenia. Co do wagi zgadzam się jak najbardziej. Sądziłem że gość po prostu nie ma zaufania do samoróbek. Jeśli jednak tak nie jest to kup sobie dwa elementy w elektrycznym, oprawkę w Castoramie i w 15 min będziesz miał to samo co zamawiasz w aquai-light.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oprawę wolę z aqva-light. Oferowana oprawa na allegro ma niesymetryczne usytuowanie żarnika.

Jest to pewien problem z jest usytuowaniem nad zbiornikiem.

Oprawy z aqva-light mają umieszczony żarnik symetrycznie, sam taką posiadm i jestem zadowolony.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 150 z Aqua-Light polecam spzedawcę odpowiada na wszelkie pytania sprzet bez zarzutu


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję wszystkim za odpowiedzi i opinie, chyba jednak zdecyduję się na ofertę firmy aqva - light. Zauważyłem też, że oprawa przemysłowa jest za duża do mojego akwarium. Zbiornik ma 34 cm szerokości a z tego co wyczytałem ze szkicu oprawy odstaje ona od ściany na 45 cm. Czy ta oferta na allegro nie jest przypadkiem ofertą aqva-light http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39488221 ??

Jeszcze pytanie na temat żarnika, którą barwę wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

dokladnie jest to ofera tej firmy.....ale proponuje kupowac bezposrednio w aqua-liht a nie poprzez allegro...

zarnik o temperaturze barw. 10.000 K....

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.