Skocz do zawartości
hajtaler

Aqua Medic Turboflotor 1000

Rekomendowane odpowiedzi

juz nie mam sily co moze byc powodem ze odpieniacz bije strasznie piane i wypelnia mi kubek w 2 minuty, piana, woda jest w kubku czysta wlewam spowrotem do sumpa.


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysoki poziom wody w odpieniaczu, skręć go bardziej na "suchą" pianę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czym regulowac poziomu wody w odpieniaczu, czy jak podniose odpieniacz do gory bedzie dobrze


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie masz? Nie mów mi że Turboflotor 1000 nie ma regulacji:shocking podniesienie nic nie da bo zadziałać zadziała, ale regulacje powinieneś mieć płynną a nie sucha-mokra. Może ten odpieniacz jest niekompletny?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie ma regulacji a chyba wszystko jest, jak ta regulacja powinna wygladac


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć jakikolwiek zawór na wylocie wody z odpieniacza, dokręcając go czyli zmniejszając przepływ przez odpieniacz podnosisz w nim poziom wody i tym samym odpienia on na "mokrą pianę", a otwierając czyli zwiększając przepływ przez niego obniżasz w nim poziom wody i wtedy odpieniasz na "sucha pianę" i Ty powinienes iśc własnie w tym kierunku.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mam takiej opcji mam 2 rury odprowadzajaca wode z odpieniacza i zero zaworow

ale mysle ze to nie to, bo czasami jak wlacze ponownie odpieniacz, pieni normalnie tak jak pienil na poczatku


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler między kubkiem a tymi rurkami z wylotem wody masz zawory regulacyjne (takie dzyndzle ;p) , po jednym na rure pokręć nimi one ciężko chodzą .


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to turboflotor multi sl to kręć tu:

2142-tfmsl.jpg

miałam podobny problem, ze trzy tygodnie temu, bez żadnej wyrażnej przyczyny zwariował, tak jak u Ciebie... całą noc siedziałam przy tym kubku.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja tego nie mam, mam tylko dwa puste otwory, co powinno trzymac wode w odpieniaczu nisko czyli piana powinna byc sucha


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że odpieniacz jest zanurzony na odpowiednią glebokość, jeśli poziom wody w komorze w której pracuje jest za wysoki, nie bedzie pienił na sucho.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

juz nie mam sily co moze byc powodem ze odpieniacz bije strasznie piane i wypelnia mi kubek w 2 minuty, piana, woda jest w kubku czysta wlewam spowrotem do sumpa.

zastosuj taki przedłużacz pod kubek44-odpieniacz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler

ten Twój Turboflotor 1000 jest taki sam co Multi SL ,zapytaj w sklepie moze maja te przedłużacze ja kupowałem go jakiś czas temu w AM

P.S Sprzedam lub zamienie ten odpieniacz Mulit SL , odpieniacz jest bez pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużki powinny być (są) na wyposażeniu nowego. Conajmniej w moim starym tak było. Natomiast bez zaworów ciężko będzie go ustawiać.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze do AM PL ale wraca mi poczta nie wiem czemu, probowalem z o2.pl,google i wszystko wraca


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Viridis :

chwilowo możesz na wężyk zasysający powietrze założyć zaworek i zmniejszyć dopływ powietrza co obniży poziom piany w odpieniaczu, ale to tylko prowizoryczne rozwiązanie lecz skuteczne.

nie zmniejszy to poziomu wody w odpieniaczu, za to skutecznie zmniejszy wydajność odpieniacza...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki teraz i też jest problem z regulacją.Stoi w komorze pompy obiegowej bo w innej się nie mieści.Za radą jednego z kolegów usunąłem jeden regulator a drugi jest ustawiony na maksymalny przelot.Jakaś kicha z regulacją a "taki firmowy sprzęt".Mam go od dwóch godzin w sumpie dopiero i wszystko przedemną.Do tej pory miałem Weipro i tam regulacja jest bardzo precyzyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zmienilem na mniejszy tymczasowo, zamowilem w aquamedic te zaworki, bede w Polsce to odbiore i jak wroce za 3 tygodnie to sprobuje ponownie z nim, jak sie nie uda to do kosza albo pod mlotek


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam raz ustawilem te zaworki i smiga jak burza, bardzo dobry opdieniacz.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z ustawieniem wiązały się z za wysokim poziomem wody w komorze.Po obniżeniu jej jest ok.Ale to znaczy,ze nie może być np w pierwszej komorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz teraz chodzi dobrze,ale musi być zachowany odpowiednio poziom wody w sumpie.Niestety bez automatycznego dolewania nie obejdzie się.Te wahania też spowodowane są różnym poziomem wody w kominie i tu jest problem różnie działającej pompy obiegowej.Nie wiem co zrobić.

Jest chyba jeszcze sprawa zanieczyszczenia wody bo i tak przy stałym poziomie wody to albo idzie na suchą pianę a innym razem wywala pełny kupek w kilkanaście minut i regulacje nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.