Skocz do zawartości
Kaktus

Atak Glonów (dopadło i mnie)

Rekomendowane odpowiedzi

Co można zrobić żeby się tego dziadostwa pozbyć? Niestety pokolce mi ich nie jedzą:) (kiedś jak dojrzewało mi akwa to pokolec zeżarł wszystko teraz mam inne pokolce i ani w ząb nie chwytają się tego. Ręce opadają bo co wyskubie rosną od nowa. Może pomogło by zaciemnienie akwa?? Jak tak to jak świecić i ile dni?

2549-1.jpg2549-2.jpg2549-3.jpg2549-4.jpg2549-5.jpg


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na ostatnim zdjeciu to chyba nie glony?

Co do glonow, to ja zwalczam swoje podnoszac kH i trzymajac wysoko Mg. Na razie doszedlem z kH do 13-14, i musze przyznac ze Valonia praktycznie padla, a 2-gi glon z ktorym walcze tez zaczyna bielec i chyba sie nie rozrasta.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaktus

a ile czasu Ci to wyrastało? te parametry masz aktualne? a PO4? co z karmieniem - jak często i czym?


reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amarcin73 :

@kaktus

a ile czasu Ci to wyrastało? te parametry masz aktualne? a PO4? co z karmieniem - jak często i czym?

Troche mi to wyrastało.Co do Po4 nie mierzyłem nigdy. Na dzień dzisiejszy nie dysponuje testem na PO4. Co do reszty parametrów to magnez poleciał na 1180~1200.

Karmie z 2-3 razy dziennie raz Artemią a raz Krylem.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony mintaj: a co to jest na ostatnim zdjeciu? Te mini-ukwialki - tez mam tego sporo, ale na razie nie przeszkadzaja.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z ostatnigo zdjecia wyglada jak parazoanthus gracilis , ale glowy nie dam :)

Kaktus , wyrywaj , drap szczotkuj bo przejma kontrole nad zbiornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe ,że glony zaczeły rosnąć na skutek starego oświetlenia T5 mają już około 10 miesięcy?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjeciu to nie glon. To jakas hydroida raczej. Wspolczuje... nie do wyplenienia....

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
big_ben :

to z ostatnigo zdjecia wyglada jak parazoanthus gracilis , ale glowy nie dam :)

nie to nie to :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do ostatniego zdjęcia również jestem za tym, że to hydroid. Trudne do wyplenienia, podobno jakaś ryba to wcina ale nie pamiętam jaka, tylko koralami też nie gardzi :/


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zastosować cykle oświetlenia i na ile dni żeby te trawy padły a nic koralą nie było? Wiem ze te trawy bez światła białe się robią i zdychają. Nie chce korali uśmiercić.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaktus :

Jakie zastosować cykle oświetlenia i na ile dni żeby te trawy padły a nic koralą nie było? Wiem ze te trawy bez światła białe się robią i zdychają. Nie chce korali uśmiercić.

Tak się raczej nie da.

Stawiam na zbyt dużo organiki w zbiorniku - trzeba popracować nad jakością wody.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poznać wroga nim rozpocznie się z nim wojnę :)

Glony na pierwszej i trzeciej fotce wyglądają mi na briopsis, sporo o nich było na forum - np. tu:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&highlight=briopsis&p=99336#99336

Ja również miałem je w początkowej fazie prowadzenia zbiornika i faktycznie pokolce ich nie jadły.

Są plagą, gdyż nie wiele trzeba im do egzystencji. Sytuację utrudnia fakt, iż wyrywanie powoduje rozprzestrzenianie się glonów w inne miejsca. Kiedyś pisał o nich Alex, bo miał z nimi kłopot .... o ile pamiętam :)

Ale może się mylę, niech wypowiedzą się starsi :)

życzę powodzenia


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj zaciemnic akwarium na 24h... ja tez to mialem ale nie w takiej ilosci, wyrywalem, szczotkowalem i wygralem w koncu...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Briopss ponoc dziala AlgeaX Fauna Marin.Osobiscie nie mam doswiadczenia z tym preparatem ale tak podaje producent.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
big_ben :

Qbab , domniemam ze wiesz co to jest :))

w kazdym badz razie nie podchodzi mi to pod hydroidy ale bardziej pod:

http://www.nsm.buffalo.edu/Bio/burr/Pages/GM%20page/niag-aiptasia.JPG

ale napewno to nie sa glony

Niestety jeszcze nie jestem pewien co to może być, ale na żadną z Aptasi sp. które miałem bym nie stawiał - nie ten rozmiar, nie ten kształt, choć ta kolonia z Twojej foty robi wrażenie :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu widoczna jest myrionema ambinenzis bardzo trudno jest się tego pozbyć z akwarium.W swoim zbiorniku walczyłem z tym szesc miesiecy.Najskuteczniejszą metodą jest pozbycie się skałki ze zbiornika.Jeżeli jest to duży kawałek skały możesz podjąć próbe zeskrobania twardą szczotką poza zbiornikiem.W przypadku czyszczenia w akwarium rozprzestrzeni ci sie na cały zbiornik.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popełniłeś kaktus błąd podobny do mojego czyli nie zareagowałeś kiedy glony zaczęły rosnąć, bo to co teraz pokazujesz na fotkach to już ładna hodowla jest. halimeda bym sie nie przejmował, bryopsis popamietasz długo, jak ktoś napisał najpierw popracuj nad wodą później poza zbiornikiem usuwaj bryopsis mechanicznie, nei rob tego w akwarium bo podobnie jak z tym czyms na ostatniej fotce, bryopsis jak sie rozpłynie po zbiorniku to za jakis czas bedzie go wiecej.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

:)Witam ,ten glon na pierwszych fotkach też wygląda mi na bryopsis.Zgodze się z poprzednikami szczotkować i jeszcze raz szczotkować w wodzie z podmian i do wc.Ktoś kiedyś pisał na forum o szczotkowaniu a następnie ustawieniu miejsc w których wyrastało to dziadostwo w cieniu, ponoć pomogło.Powodzenia w zwalczaniu życze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na bryopsis (jeżeli to na pewno to), a miałem identyczne pomogła metoda wódki i tygodniowe zaciemnienie. Trochę to trwało ale pomogło - nie wiem tylko czy wódka czy zaciemnienie. A może jedno z drugim. Zaciemnienia się nie bój - u mnie wygaszenie światła na 7 dni i nocy nie zaszkodziło sps-om. Światło zapalałem tylko aktyniczne na 15 min co drugi dzień żeby ryby nakarmić co by się nie pozżerały. Musisz jednak znaleźć przyczynę wywalenia takich glonów - bo z niczego się one nie wzięły. Jak przyczyny nie wyeliminujesz to szkoda się męczyć z zaciemnianiem bo po tygodniu znowu będziesz miał to samo.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.