Skocz do zawartości
Zatorek

Już mi ręce opadają

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Chodziło mi oto, ze jeśli cyrkulacja wcześniej była ok to jej nie ruszaj i nic nie zmieniaj:)

Daj czas zbiornikowi na dojście do siebie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek właśnie chyba nie była ok, bo zaczęły się te problemy zreszta i tak juz za pozno :) Jedna pompa dmucha teraz mocno za skaly, druga z przodu, PF'ka w górę i nowy układ skał bardziej mi się podoba. I tak juz zostanie do czasu przeprowadzki. No chyba, że dojdzie jakaś skałka z koralami :)

Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy już wkrótce mój zbiornik wyjdzie na prostą i też będę miał się czym pochwalić :)

Będę na bieżąco umieszczał tu raporty z frontu.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po trzech podmianach solą Preis po 10L. Trochę przemeblowałem akwarium :

2627-20081208_02_resize.jpg

Mam też problem z taflą wody. Cały czas zbiera się tam syf. Chyba zmienię cyrkulacje na takie które dmuchają nie tylko przed siebie ale też wokół siebie. Co możecie polecić?

Parametry wody:

- temp. 26,8

- zasolenie 1,024 było 1,023

- pH 8 było 7,9

- kH 12 było 8

- NO2 0

- NO3 10 było 15

- NH4 0

- PO4 0

- Ca 400

- Mg 1350 było 1335

Fosforany sprawdziłem w erybce i wynik był taki jak u mnie. Przy okazji dziękuję @pa_blo za zaoferowaną pomoc.

Ryby karmię 1-2 razy dziennie artemią. Korale dostają Reef Booster raz w tygodniu po 1/4 fiolki. Nie leję nic więcej.

Mam problem z sarco 2627-20081208_01_resize.jpg ale prawdopodobnie podgryzł go robal 2627-p8314179_resize.jpg (Palola albo Eunice gigantea), który zjadł też dwie capnelle. Jak się pozbyć tego gada? Może wlezie do jakiejś pułapki.

Reszta korali dochodzi do siebie.

NO3 trochę spadło. Czy robić jeszcze podmiany co kilka dni?

Codziennie czyszczę szyby, zbiera się tam taki brązowawy "kurz".

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten syf na powierzchni to polecam Surface skimmer Hagena podlaczony do odpieniacza.Dobre rezultay i poprawe parametrow wody uzyskalem stosujac zeostart2 K-Z i bakterie Prodibio.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SkimBox AquaMedica podłączony do PowerFiltera ale jakoś średnio to działało. Surface Skimmer Hagena widziałem ale wydawało mi się, że jest za mały.

Zeostart2 można używać w "zwykłym" baniaku, tzn. nie na Zeovicie? Podobno redukuje fosforany i azotany. Po jakim czasie zauważyłeś poprawę?

pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przy pierwszym zbiorniku bez sumpa czy panela załamywał mnie ten syf na powierzchni i kombinowałem co zrobić. Nie przyglądałem się co prawda jak działają te "surface-skimmery" ale ja wykombinowałem sobie żeby skleić sobie z pleksi taki "komin wewnętrzny" czyli płaskie (do umieszczenia na tylnej ścianie) pudełko z grzebieniem i podłączoną u dołu rurą wprost do pompy odpieniacza tak aby właśnie stamtąd pobierał sobie wodę. Myślę, że te fabryczne urządzenia działają podobnie ale własny patent ma ta zaletę, że można zrobić sobie porządny wlew i kombinując z odpowiednią pompką naprawdę niezły "przemiał" wody z powierzchni.

edit: trochę może być problem z takim przymocowaniem pudełka by go woda nie wypychała, moje miało mieć uchwyt do mocnego zamocowania przy krawędzi zbiornika


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie przypomnialem ze odpieniacz Prizm Red Sea ma takie pudelko przelewowe przy rurze ssacej,mozesz sobie cos takiego zrobic z kawalka rury plastikowej,jesli chodzi o zeostart poprawa nastapila po ok miesiacu stosowania-znaczna poprawa wybarwienia acropor. A to http://www.f3images.com/ps_ViewItem~idProduct~RS1231~tab~1.html link do takiego przelewu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę kombinował ze stworzeniem takiego pudełka. Na lato przyszłego roku mam plan aby postawić 250l i wtedy bez sumpa już się nie obejdzie :D

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie kupiłem na Allegro chińską kaskadę ze skimmerem, kosztowało toto 35zł, póki co działa bardzo ładnie, dodatkowy plus to taki że można wsadzić do środka węgiel. Nawet jeśli posypie się po pół roku, to za takie pieniądze można sobie raz na jakiś czas fundować nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZenonPl czy ten filtr to HBL-701?? Można go powiesić na szerokim boku akwarium, tam gdzie są wzmocnienia? Nie wpuszcza Ci bąbelków powietrza do wody przy spływie? Masz na powierzchnie wody puszczoną cyrkulację czy tylko skimmer z flitra zbiera śmieci?

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten.

Jeśli masz wzmocnienia, to będzie ciężko, u mnie wisi na boku, ale nie mam tam wzmocnień. Bąbli nie puszcza. Na powierzchnię mam co prawda puszczone dwie Maree - ale z syfem radziły sobie kiepsko, co najwyżej przepychały go z kąta w kąt. Kaskadowy skimmer wyczyścił powierzchnię w parę minut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam wzmocnienia a na bokach oparte są nóżki z lampy. Czyli muszę wykombinować coś innego. Dzięki.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo. po pierwsze sól. po drugie czym karmisz??? mnie glon na piasku rosł od mrozonek, to przez fosforany, tych nei zmierzysz testami do akwarium. podmien wode (polecam sól preisa) wegiel aktywny grotecha i rowa na PO4, za pare dni zejdzie. Juz to przerabialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a dlaczego masz ponad 26 stopni>? Nie można by obniżyć temperatury? To mnie tojakoś uderzyło...Oczywiście nie wiem jakie wymagania mają mieszkańcy Twojego akwa...więc tak trochę rzucam w ciemno.. Ale wysoka temp przyspiesza rozwój glonów- napewno:)

Pozdrawiam


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.