Skocz do zawartości
Gosia P

ile czasu poświęcacie swoim podopiecznym?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie raz na kilka dni troche czuć xenią ale to tylko kwastia czasu..... nie zawsze się uda ją całą zeskrobać i potem znowu odrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej nie wsadzac tego zwierzaka do akwa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium zawalone ksenią i nic nie śmierdzi. A czy wsadzać czy nie, to jak kto lubi. Mi się tam te falujące łany podobają :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codziennie poświęcam na akwarium 0 - 5 minut

w weekend to samo max 10 min(dzisiaj więcej bo rozrabiałem Ballinga)zajęło mi to aż 30min, 10 minut zajmuje mi podmiana(oczywiście wszystko wcześniej przygotownae) od czasu do czasu wymiana węgla lub kamieni zeo, świetlówek co pół roku i żarników raz w roku.

Akwarium wytrzymać powinno bez mojej obenosći ok 21 dni( podczas mojego pobytu w Paryżu wytrzmało 16 dni bez mojej opieki, tylko brat karmił ryby)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

codziennie poświęcam na akwarium 0 - 5 minut

w weekend to samo max 10 min(dzisiaj więcej bo rozrabiałem Ballinga)zajęło mi to aż 30min, 10 minut zajmuje mi podmiana(oczywiście wszystko wcześniej przygotownae) od czasu do czasu wymiana węgla lub kamieni zeo, świetlówek co pół roku i żarników raz w roku.

Akwarium wytrzymać powinno bez mojej obenosći ok 21 dni( podczas mojego pobytu w Paryżu wytrzmało 16 dni bez mojej opieki, tylko brat karmił ryby)

O, to chyba nie:)bo karmienie???Ślicznie wygląda to Twoje akwarium. Myśle, ze na wyjazd mogę dogadac się zawsze a firma na serwis?Zreszta mam doga niemieckiego na stanie, 2 koty i koi, zawsze ktos sie musi zając towarzystwem. Martwi mnie tylko, ze w Szczecinie jest chyba mało osób z akwariami morskimi. W Trójmieście zdecydowanie bardziej rozwinięte hobby;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosia P karmienie nie zajmuje mi dużo czasu, a dlatego, że mam pokój na poddaszu(gdzie zresztą znajduje się akwa) a na strychu mam małą zamrażarke gdzie trzymam mrożonki, więc karmienie to 30sek. ? :googleye


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

@Gosia P karmienie nie zajmuje mi dużo czasu, a dlatego, że mam pokój na poddaszu(gdzie zresztą znajduje się akwa) a na strychu mam małą zamrażarke gdzie trzymam mrożonki, więc karmienie to 30sek. ? :googleye

Oki, żartowałam, ze o minut;-)Czytam twój dziennik własnie.Fajnie miec taka pamiatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to mój dziennik @GosiaP czytała, bo m.in. ja mając rok temu akwarium 112L miałem problemy z zapachami. Minął rok i postanowiłem znowu wrócić do słonego hobby. Założyłem minirafę 30L. Właśnie minęły 2 tygodnie i sprawa zapaszków znowu się zaczyna. Jeśli @GosiaP pyta, jaki to zapach tych "gotowanych ziemniaków", to odpowiem tak, że jest to smrodzik, który czuć tuż po wejściu do mieszkania, a którego nie czuć już po 5 minutach. Żeby go ponownie poczuć, należy wystawić głowę na zewnątrz na parę minut lub wyjść np. na balkon.

Zastosowałem teraz pokrywę, ale co tam, od nowa jedzie. I nie jest to kwestia dojrzałości zbiornika (u mnie teraz gotowy setup), tylko raczej kiepska wentylacja w mieszkaniu jest winowajcą, a zapach idzie w parze z wilgotnością.

A akwarium morskie zawsze będzie czuć. Taka uroda. Mój znajomy mówi, że u niego nie czuć nic, wogóle nic. Jak wchodzę do niego, to od razu czuć. Każdy wrażliwy, zwłaszcza kobieta lubiąca ładne zapachy, poczuje ten swoisty słodkawy zapach. A smród Xenii, to już na prawdę mocny odór, ale trzeba ją co najmniej dotknąć.

Tak czy siak, żona znowu ze mną zaczyna walczyć o ten smród, co oczywiście zostanie odnotowane w nowym moim dzinniku :googleye ...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mufti :

Zdaje się, że to mój dziennik @GosiaP czytała,

tak, ziemniaki były u Ciebie;-)))Bede musiała sie wprosic do kogos z akwarium, bo na zapachy jestem bardzo czuła i pewnie jak Twoja zona bym marudziła;-)sama wilgoc mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie brak zapachu z akwa- co prawda mam 126 litrów i dość..nieszczelne okna;)

Co do czasu, to raczej nie mam go wiele i nie wiele go poświęcam.

Karmienie-mrożonki, czyszczenie szyb- co kilka dni przelecę skrobakiem- kilka min. Co tydzień lub co 2 podmiana wody 5-10% to już zajmuje mi ok 2 godz. Przy podmianie, czyszczenie szyb i sprzętu. Wcześniej trzeba naprodukować tę wodę i zasolic no i musi sobie postać- zazwyczaj przygotowuję wiaderko dzień wcześniej. Powinna byc podgrzana ale na nie podgrzewam tylko wlewam do panela partiami po ok 5 litów. A no i jeszcze przy okazji podmiany odsysanie opadłych w czasie czyszczenia szyb glonów:)Do tego dochodzi oczyszczenie szmatką świetlówek z soli- kilka ruchów. I gotowe. Co jakiś czas drobna suplementacja. Codziennie dolewka wody-ręczna ale to ok 30 sek, jedynie co kila dni trzeba naprodukować zapas wody.

Największy problem to wyjazdy- trzeba wdrożyc domownika w arkana karmienia i uzupełniania wody.

Mam bardzo mało kołopotliwe organizmy więc taka opieka w wersji minimum im wystarcza i jak sądzę to dobre wyjście dla tych którzy chcą poznać urok morskiego akwa a bark im doświadczenia i dużej ilości czasu.

A najbardziej fascynujące jest chyba to, że morkie kawa jest nieprzewidywalne- co wyrośnie ze skały oto jest pytanie;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.