Skocz do zawartości
ZIółek

Ctenochaetus strigosus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to nowy obiekt mojego zainteresowania bardzo prosze o jakies informacje o tej rybce.Za wszystkie z gory bardzo DZIEKUJE .POZDRAWIAM


160x90x80, 2 X TUNZE, 50 kg skały,3x DELTEK,

POZDRAWIAM :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wg wielu akwarystów jeden z łagodniejszych pokolców. Jego zaletą jest to że gustuje również w glonach, którymi nie raczą się zebrasomy. Miałem tego pokolca jakiś czas temu i u mnie był agresywny ale może być to tylko wyjątek potwierdzający regułę :googleye

Pozdrawiam :googleye


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ekstremalnie agresywny w przypadku innych pokolców z rodzaju Ctenochaetus, w stosunku do reszty neutralny, wręcz spokojny. Poza tym bardzo łatwy w utrzymaniu, je glony i nie rośnie za duży co też może być zaletą.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam chec kupic ta rybke bo z tego co czytalem o niej to wlasnie gustuje w glonach i jest dosc latwa,u mnie bedzie plywala z bialobrodym,weliverum i chelmonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema interesuje się tym pokolcem i chciałbym go mieć jako 2 w akwarium i ostatniego pokolca zarazem, moje pytanie trzymał ktoś tego pokolca z Białobrodym??????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium kompletnie się ignorują, ale u dzym z forum mocno stresował japonicusa z tego co mi mówił:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli loteria


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę tylko potwierdzić. U mnie akurat żyje sobie z japonicusem, totalna ignorancja, jakby dla siebie nie istnieli. W momencie wpuszczania japończyka nawet nie zwrócił na niego uwagi.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie jak białobrody zareaguje na Ctenocheatusa... Rozumiem, że białobrodego już masz? C.Strigosus może być biedny..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuję temat, ponieważ 2 tygodnie temu zakupiłam strigosusa. Pięknie się zaaklimatyzował, skubie sobie algi ze skał i z szyb i namiętnie stroszy się do swojego odbicia w szybie. Jest pięknym pokolcem, odpukać ale zadomowił się bez większego stresu, raz dostał manto od babki v.puelaris (zostawiła mi odcisk pyska na boku), ale obecnie się ignorują tzn strigo ignoruje babkę a babka otwiera szeroko pysk jak pokolec jest niedaleko. Popełniłam duży błąd, ponieważ od początku chciałam mieć C.Strigosusa i Z. Flavenescens, i powinnam je wpuszczać razem do zbiornika. Minęły 2 tygodnie, Strigo już się czuje jak u siebie, zna każdą szczelinkę, zebrasoma może mieć ciężki start. Boję się że jak wpuszczę teraz żółtka to oba pokolce się zestresują i dostaną ospy, a ospa dla strigosusa to jak wyrok. Zastosować izolatkę, zgasić im światło na początku? Trzymał je ktoś kiedyś razem?


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrasome mam roczną, po wpuszczeniu strigosusa było manto dla nowego towarzysza natomiast po tygodniu są sobie obojętne ale salarias wciąż dostaje lanie od strigosusa.

Ps. Przepiękna ryba , naprawdę piękna. Swoją kupiłem za 160zł więc piękny pokolec za niewiele.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce to może zrób przegrodę z siatki ogrodowej. Forumowicz Sewer tak zrobił. Co prawda przy innych rybach, ale patent na pewno dobry i myślę, że w Twoim przypadku się sprawdzi. Ja mam zebrasomę desjardinii i ctenocheatusa striatusa. Zebrasoma była pierwsza w baniaku, ze dwa-trzy razy pogoniła ctenocheatusa i tyle. Obecnie zupełnie się ignorują. A o co do salariasa i ctenocheatusa. Tak, salarias ma przechlapane (konkurencja pokarmowa). U mnie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze Sewer ma wprawe w laczeniu pokolcow, ale ja jestem zoltodziobem w tej kwestii:) ulozenie skaly uniemozliwia przedzielenia akwa na pol, predzej czy pozniej zoltek wplynie na terytorium Strigosusa, wiec lanie raczej nieuniknione...boje sie tej ospy nieszczesnej. Z jednej strony chce miec spokojne swieta ale z drugiej im dluzej strigo bedzie sam tym gorzej...

@Fox ja dalam 240zl, ale wart jest kazdej ceny :)

Salariasa mi nie tyka wcale poki co. Nawet gryza skaly plywajac jeden obok drugiego "pletwa w pletwe " :p

No risk, no fun...

Wysyłane z mojego MotoA953 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez DamaPik (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dama. Tak na prawdę to nie wiadomo jak będzie. Pokolce zamieszkują ogromny szmat globu, inne zachowania będzie wykazywał osobnik tego samego gatunku z Wielkiej Rafy Koralowej, inne z okolic Afryki a jeszcze inne np z Hawajów. Oprócz tego rozmiar ma znaczenie :) Jeżeli żółty jest maleńki to jest wielkie prawdopodobieństwo, że zostanie zupełnie zignorowany - ale to jak już napisałem loteria.

Ja bym wpuścił rybcię przy zgaszonych światłach i obserwował. Jeśli będzie awantura to ctenochaetusa odłowił na kilka dni do sumpa. Powinien spokornieć :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, złapać pokolca :p. Jak ma się pułapkę i czas to ok. Ja swojego ctenocheatusa nawet nie próbowałem łapać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.