Skocz do zawartości
Szymon

dopalacze-sklepy

Rekomendowane odpowiedzi

Seb - sa do ruszenia - to wlasnie nastepuje i jak napisalem wyzej - w Starogardzie juz nikt nie otwiera:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seb

Oczywiście że są normy, są również odstępstwa od norm, które można zastosować z taki to a takich uznaniowych "ważnych powodów". Tylko zastosowanie tych norm zależy od dobrej woli osoby która dokonuje oględzin lokalu. Gdyby odstępstw nie było w Krakowie połowa lokali na Starym Mieście czy Kazimierzu zostałby zamknięta bo przebudowy dokonać nie można, gdyż są to zabytkowe kamienice. To jest tylko przykład na to że jak chcą człowieka ud***ć to go udupią bo przepisy są na tyle uznaniowe, że w jednym wypadku schody zbyt wąskie będą dopuszczalnym odstępstwem, a w innym przypadku nie.

Taka sytuacja ma teraz miejsce w przypadku "dopalaczy", które się nie podobają władzy, a nie ma przepisów prawa aby je zamknąć bo są legalne, to też wyszukuje się różne przepisy zostawiające uznaniowość kontrolującemu aby osiągnąć cel czyli zamknąć sklep.

Był w Tyńcu pod Krakowem ostatnio przypadek gdy nadzór budowlany zamknął w szkole pracownie informatyczną na poddaszu bo była o 2 cm za niska. Nikomu to nie przeszkadzało przez lata jej używania, ale po dokonanym remoncie i wyposażeniu sali w komputery przyszedł pan urzędnik i stwierdził że jest za niska i dzieci nie mogą z niej korzystać.

Do czasu aż nie będzie jasnych reguł takie sytuacje będą miały miejsce, jak się nie będzie czegoś dało załatwić zgodnie z prawem to utrudnianiem życia zmusi się go do zaprzestania działalności.

PS.

Zrobił nam się off topic z off topicu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem firma otwierająca te sklepy miała do wyboru dwie strategie, ciekawe tylko którą wybrała. Pierwsza to taka że są obkuci i obwarowani prawnikami i na każdy przepis znajdą kontrprzepis a na każdy zakaz sposób na obejście go. Ta strategia wydaje mi się prawdopodobna jako że wpompowano w te sklepy sporo siana i otwierane są w najdroższych punktach miast, w zwiazku z tym decyzja musiała być mocno przemyślana i przygotowana na każda ewentualność. Druga strategia to "otwieramy i robimy kasę dopóki się da a póżniej się szybko zawijamy" ;) nie wydaje mi się żeby ta strategia została obrana, ale czas pokaże ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Śliski temat ;) jako ekstremalny liberał jestem zdania, ze legalne powinno byc wszystko. Jestem doroslym czlowiekiem i nikt nie ma prawa decydowac za mnie, co jest dla mnie dobre a co nie.

Wszystko ładnie tylko dlaczego później wszyscy mamy się składać na leczenie skutków Twoich decyzji?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arsik

Teraz składasz się na leczenie alkoholików oraz na leczenie palaczy, dlaczego te dwie grupy amatorów używek należy uprzywilejowywać?

Jakby służba zdrowia była prywatna to wówczas każdy płaciłby za siebie, ale dopóki jest jak jest to wszyscy płacimy za wszystkich, a do tego jeszcze większość z nas chodzi prywatnie do lekarza bo nie ma czasu stać w kolejkach, ot taka sprawiedliwość społeczna, która ma tyle wspólnego ze sprawiedliwością, co krzesło z krzesłem elektrycznym. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlaczego mamy się składać? Ubezpieczenie powinno być indywidualne, a składka uzależniona od tego czy ktoś pali, pije ćpa jest za gruby, robi sysytematycznie określone badania, no i jaki pakiet sobie życzy.

A tak płacę na jakichś menelów, a jak mam skorzystać to idę prywatnie

Zreszta leki też powinny być dostępne bez recepty, antybiotyki, antykoncepcja, przeciwbólowe te mocniejsze- nie mówię o morfinie czy środkach na chenioterapię. jak masz receptę to pożadna zniżka a nie masz płać 150 %.

Ja też jestem zdania ze człowiek jak che to moze się otruc ,zaszkodzić sobie czy innym na wiel róznych sposobów.

aco do marihuany to akurat znam 2 osoby którym lekarz (nieoficjalnie) ale zalecił jako lekarstwo.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i do sklepu w Starogardzie dołaczył sklep szczeciński. A taki kororowy był - szkłoda ;)

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mowilem ze za chwile pozamykaja, presja spoleczna byla za duza, do wyborow blizej niz dalej...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny że zamknęli ??? z tego co się orientuje to na razie jedyna walką jaka została podjęta i jaka w sumie może być podjęta to kontrole w takich sklepach, które to mogą trwać do miesiąca nawet i w tym czasie sklep będzie zamknięty, tak nam tez ostatnio nawet wykładowca mówił na ćwiczeniach :/ nio ale głowy se uciąć nie dam ;)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pozamykaja" w sensie taki, ze wypowiedza wojne wlascicelom i beda ich nekac az ci sami odpuszcza. A jesli bedzie odpowiedni pretekst to zamkna bez gadania. Z Państwem ciezko wygrac jak sie na ciebie uweźmie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jesteście sami, w nocy, na ulicy - zadajcie sobie pytanie: Wolicie spotkać Mężczyznę pijanego czy "najaranego" ???


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

górnik tygodnia ;) ja jak bym mógł wybierać to wybrałbym osobę jak to mówisz "najaraną", ale nie dopalaczami, czy inną chemią lecz czystą ganją.


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliski temat biggrin.gif jako ekstremalny liberał jestem zdania, ze legalne powinno byc wszystko. Jestem doroslym czlowiekiem i nikt nie ma prawa decydowac za mnie, co jest dla mnie dobre a co nie.

Dokładnie oby tylko sprzedawali dorosłym, jeśli ktoś ma rozum to wie gdzie granica , jeśli go nie ma to będzie naturalna selekcja a wiadomo kto przegra.Ja nigdy nie brałem tego typu używek, może inne.

Jestem też za wolnym rynkiem i za prawem do własnej decyzji, nikt się o nas lepiej nie zatroszczy jak mi sami .Jak ktoś chce się truć to więcej szkód wyrządził mc donald dla masy który powoduje wzrost cholesterolu a to dalej to innych chorób...

Zakazane używki wspierają rynek mafii i ona się wzbogaca, nie jestem fanem podatku ale przecież państwo więcej ugra na legalizacji i podatku vat...jest na co wydawać i co poprawiać.

Gdy jesteście sami, w nocy, na ulicy - zadajcie sobie pytanie: Wolicie spotkać Mężczyznę pijanego czy "najaranego" ???

Wiele kultur pali zioło i ludzie żyją po 90 lat a alkoholicy nieco krócej.Tylko ludziom wciska się kit jak za gierka jaka to cola jest bee ale wciskali oranżady i czekolady paskudne z zielem sprawa podobnie.Nikogo nie zachęcam żeby nie było, ale wiem że są gorsze używki silnie uzależniające i takie świństwo już bym zakazał, ale mowa o lekkich uszcześliwiaczach.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieram najaranego

dlaczego?

wynika to z moich doswiadczen a dokladniej z rocznego pobytu w Amsterdamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce osoba która sobie zjara zioło jest narkomanem :( ale według mnie wszystko jest dla ludzi bo przecież pijąc jedno piwo nie należymy do grupy alkoholików :)

Według mnie powinny być narkotyki zalegalizowane a jeśli nie to niech nie sprzedają papierosów i alkoholu według mnie to to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeżeli narkotyki są nielegalne tylko dlatego że są trujące to trzeba również zdelegalizować farby, kwasy i wszystkie inne substancje które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Świetlówki też trzeba zdelegalizować bo przecież ktoś może wpaść na pomysł żeby zlizywać luminofor bo ponoć po tym są niezłe fazy. Wrócimy wtedy do ery kamienia łupanego i wszyscy będą ekologiczni i zdowi.

Narkotyki sa nielegalne po to żeby miały wyższe ceny i żeby handel nimi podlegał całkowitej kontroli osób które są przy władzy i ciągną z tego ogromne zyski. A historia dopalaczy to zwyczajna medialna szopka. Temat zastępczy który odciąga uwagę ludzi od tego co dla nich jest najbardziej istotne czyli gospodarka i pieniądze. Jak widać ta propagandowa bryndza działa doskonale. A rząd jeżeli chodzi o te sprawy jest najgorszym rządem w historii. Już komuniści lepiej zarządzali finansami państwa. Dług gierka w porównaniu z długiem tuska to pikuś tyle że tusk w odróżnieniu od gierka praktycznie nic nie zbudował.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co ma do tego Tusk, Gierek i dług ale jeżeli by zalegalizować i opodatkować wszystkie "branże" nie moralne, to napewno było by lepiej. Niby żyjemy w wolnym świecie gdzie nie mozesz sobie w domu "zajarać" i d*py z "ulicy" przyprowadzić.

Smyrofon kiflu


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor

Jak już ciągniemy off-top to: "tusk w odróżnieniu od gierka praktycznie nic nie zbudował." - szczególnie autostrad i bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu Gierek nabudował :)

Z całą resztą twojej wypowiedzi, pełna zgoda.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sami liberałowie przywołani do tablicy :) Jadę na działke grillować jak wrócę to coś skrobnę :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor

Jak już ciągniemy off-top to: "tusk w odróżnieniu od gierka praktycznie nic nie zbudował." - szczególnie autostrad i bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu Gierek nabudował :)

...

Ale autostrady nie "produkują pieniędzy". Co najwyżej przekładają je z jednej kieszeni do drugiej i trudno mi je uznać za coś wyjątkowego, zwłaszcza za taką kasę. Myślę, że sieć autostrad powinna być wynikiem bogacenia się kraju, a nie celem samym w sobie, oderwanym od rzeczywistości.

U nas się nie buduje, nie produkuje itd. Może z wyjątkiem żywności i odrobiny mebli. Przede wszystkim jesteśmy rynkiem zbytu, a te autostrady pomagają przetransportować towary z zagranicy do "naszych" sklepów.

Po tych drogach (zbudowanych przez polskie firmy) powinny jeździć samochody produkowane w polskich fabrykach, z polskich części i wozić towary nad morze żeby ładować je na statki z polskich stoczni.

Itd.

A jeśli chodzi o dopalacze, to się zgadzam - powinny być dostępne, podobnie jak inne narkotyki. Skoro alkohol jest legalny...

Obawiam się jednak, że do takiej wolności nie dorośliśmy.

Najpierw trzeba sobie uświadomić, że taka wolność musi się wiązać z ponoszeniem ewentualnych konsekwencji. A my pewnie chcielibyśmy mieć narkotyki w każdej aptece, bez recepty, a potem oczywiście, koniecznie darmowe leczenie.

No i w tym momencie wszystko się rozpieprza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAMUR - 5. największy producent maszyn górniczych na świecie

TZMO - jeden z czołowych europejskich producentów art. higienicznych

VIGO SYSTEM - który uzbraja amerykańskie rakiety w polskie czujniki optoelektroniczne

SECO/WARWICK - od pieców przemysłowych; polska firma wykupiła amerykańską spółkę-matkę

SYNTHOS - dawne Dwory-Z.Ch. Oświęcim, które wykupiły wielkie czeskie zakłady Kaučuk Kralupy a.s

V&W VistulaWólczanka (z markami Gino Rossi i W. Kruk)

Azoty Tarnów - wykupiły zakłady chemiczne w niemieckim Guben

Dr I. ERIS, INGLOT i ZIAJA - ogromne formy kosmetyczne

BIG STAR - polska firma wykupiła szwajcarską

KGHM, Lotos, Orlen, PGE (z BOT-em), Tauron, Enea

To kilka polskich form, co mi naprędce przyszły do głowy, mógłbym tak pisać i pisać i pisać... ale skończmy ten off-top.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyjechałem na grilla czekam na znajomych także skrobnę coś.

Obawiam się jednak, że do takiej wolności nie dorośliśmy.

Nie trawie jak ktoś mówi my/wy/oni , jesteś ty i jestem ja albo jest ona.

Niech każdy odpowiada za siebie.Państwo opiekuńcze niszczy ludzi bo zwalnia ich z jakiejkolwiek odpowiedzialności.

A my pewnie chcielibyśmy mieć narkotyki w każdej aptece, bez recepty, a potem oczywiście, koniecznie darmowe leczenie.

Nie , chcielibyśmy normalnie kupować leki a nie stać po receptę w kolejkach jak banda idiotów.

Darmowe leczenie a czy kiedykolwiek coś było za darmo ?

Niech każdy płaci sam za swoje czyny i zdrowie.Tylko niech państwo nie okrada obywateli to każdy sam sobie zapłaci bo będzie go stać w prywatnej przychodni bez kolejek i lepiej.

Po tych drogach (zbudowanych przez polskie firmy) powinny jeździć samochody produkowane w polskich fabrykach, z polskich części i wozić towary nad morze żeby ładować je na statki z polskich stoczni.

Itd.

Przy takim opodatkowaniu i tym jak urzędy rozpiepszają Polskie firmy to nie dziwne że ludzie się boją.

Powinny zgadza się, ale ktoś tego nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

To kilka polskich form, co mi naprędce przyszły do głowy, mógłbym tak pisać i pisać i pisać... ale skończmy ten off-top.

Nie chcę się spierać, więc przytaknę, chociaż chyba większość z wymienionych firm została zbudowana albo przynajmniej zmodernizowana (jeśli została założona wcześniej) przez Gierka. Inne duże firmy np. działające na rynku surowców, energii, paliw, zbrojeniowym itd. funkcjonują trochę inaczej, więc czy można mówić o ich czystym sukcesie?

A Big Star jest polski chyba tylko w Polsce - coś mi się obiło o uszy, że nie mają prawa do marki poza granicami, ale nie dam sobie nic uciąć.

Nie przeczę, że dzieje się także coś dobrego, ale nie przekonuj mnie, że jest mi dobrze, bo nie jest - to moje pieniądze z wszelkich podatków są codziennie marnotrawione. A przynajmniej mam takie poczucie :)

@Ben_sage, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja jestem w każdej chwili gotów wziąć swoje życie we własne ręce, ale jak spoglądam na niektórych ludzi mijanych na ulicy, to nie jestem pewien czy oni też. Pisałem "my", przez moją ujmującą delikatność ;) - żeby nie wprowadzać nerwowości na forum.

Dobra, eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat "odnowiłem" :)

moim zdaniem Ganja BEZ chemii powinna być legalna. Spójrzmy na Amsterdam, Te państwo jest o wiele mniejsze od Polski. Rocznie za podatki z marichuany zarabia ok. 600 mln. $, Polska MOGŁABY zarabiać ok. 1 400 mln. $ zamiast tracić 80 mln. $ za poszukiwania itd.

Prohibicja oddając pełną kontrolę nad narkotykami mafii finansuje ich inne nielegalne interesy a to przekłada się na coraz większą ilość kradzieży, handlu ludźmi, morderstw itd. Szacuję się, że w Polsce pali trawke ok. 3 mln. Polaków, co oznacza, że musielibyśmy włożyć do "paki" co 10 osobę.

Pozdrawiam


Terrarium 50x40x50cm

Obsada: Dendrobates Leucomelas 3 szt.

Akwa Aquael Nano-reef 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS zabrzmiało to lub ja odebrałem to troszkę jako cynizm z tym że nie dorośliśmy.Oczywiście są grupy niedorośnięte ale są też te dorośnięte.Nie patrzmy na wszystkich jak na masę bo tego uczy kreator wizerunku popularnych postaci w pewnym środowisku.

Szupin

I tak właśnie pakują tych co siedzą i w domu popalają i ja to nazywam Sukcesem Agenta Tomka...

Utrzymanie więźnia miesięcznie to koszt około 2tys.zł za to że ktoś sobie popalał a w krzakach na zewnątrz gwałcą i biją.

Jednak spora grupa nie jest zjedzona i tą propagandą odnośnie miękkich dodatków masa dorasta tu na forum jest tego świetny przykład.

Spadam bawcie się dobrze :wine:

Pozdrawiam

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.