Skocz do zawartości
Zatorek

Rdzawa woda w kranie

Rekomendowane odpowiedzi

W moim kranie leciała dziś wyjątkowo rdzawa woda. I to dało mi do myślenia. Filtr sedymentacyjny w RO po kilku dniach od wymiany też jest rdzawy. Czyli woda, która w kranie wydaje się być czystą, wcale taka nie jest. Czy po RO + DI mogą się przedostawać jakieś szkodliwe związki, np. krzemiany pomimo zerowego wskazania TDS? Od jakiegoś czasu pojawia mi się na piasku rdzawy nalot podobny do tego z filtra.

Do jakiego laboratorium oddać wodę do sprawdzenia? Do Sanepidu? Na jakie szkodliwe wartości zwrócić uwagę? I co w przypadku gdy się okaże, że woda z kranu jest strasznie syfiata? Może nieświadomie wlewam do akwarium ściek?

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej miales przerwe w dostawie wody i stad leci woda koloru rudego,narazie wstrzymaj sie z podmiana i wlacz filtr jak bedzie leciala czysta woda w kranie.Przed podlaczeniem do osmozy dobrze jest odkrecic kran na maksa na ok5min.Filtr nie jest wstanie wszystkiego wylapac,zwlaszcza w okresie kiedy z pola splywaja nawozy z deszczowka do rzeki.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinekk właśnie, że nie było przerwy w dostawie wody. Woda z kranu zaczęła "prychać" i poleciało to co poleciało. Po prostu czasem u mnie leci taki syf. Ciekawe jak często puściłem taką wodę przez osmozę.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzawa woda z kranu to zazwyczaj sprawka wodociągów a z osmozy może leciec czysta woda przez pierwsze dwa litry a pózniej brudniejsza a to znowu wina żywicy no i dywanik na piasku brązowy jest


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po 3 tygodniach to żywica powinna chyba być jeszcze dobra?

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kranie leci czysta woda ale w przypadku gdybym nie odkrecil kranu przed podlaczeniem do osmozy to zywica lapie szybko kolor ciemny.Mozesz zadzwonic do wodociagow lub administracji i zapytac sie jaki jest powod dostarczania do kranu zlej jakosci wody.Badanie wody nie jest zbyt tanie.Jakiego koloru jest zywica po trzech tygodniach?Tds nie jest w stanie wszystkiego pokazac.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiście wina wodociągów. Poprzełączali nas na mniejsze średnice. Mam teraz niższe ciśnienie. I dwa razy dziennie włączają cyrkulację która odpowietrza im rury podnosząc jednocześnie to wszystko co osiadło na dnie i potem to wszystko mamy w kranie. Próbuję załatwić badanie wody "z urzędu" w sanepidzie. Tak naprawdę to nie wiadomo co tam leci.

Chyba spróbuję kupic gdzieś wodę i zobaczę jakie będą efekty.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zatorek nie kazdy sklep sprzedaje dobrą żywice i ten temat juz był poruszany na tym forum.Dla świetego spokoju napełni 3-4 butelki 1.5L wodą z osmozy i każdą butelkę sprawdz TDS


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nemezis ja tak właśnie robię. Rozlewam wodę do butelek po "Żywcu" i mam zerowy wynik.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.