Skocz do zawartości
kosek

Temperatura powietrza, a wydajność odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem, że od pewnego czasu ilość "syfu" jaki wywala mój odpieniacz jest coraz mniejsza. Nie zmieniałem nic w ustawieniach odpieniacza, a jednak jego skuteczność malała. Wzrosła też "czułość" na wkładanie rąk do wody czy też karmienie ryb czy koralowców. Czas, po którym odpieniacz wracał do normalnej pracy wzrósł do 2-3 godzin. Wcześniej po dodaniu czegoś do akwarium, lub włożeniu rąk wracał do pełni sił w ciągu kilki, kilkunastu minut.

Zastanawiałem się czym to jest spowodowane. I dzisiaj - EUREKA!

Jest coraz zimniej, a rurkę powietrzną wyciągnąłem jakiś czas temu za okno. Natychmiast przeprowadziłem sprawdzenie i okazuje się, że to strzał w 10. Przy powietrzu w temperaturze pokojowej odpieniacz prawie nie zareagował na karmienie. Po wlaniu płynów Ballinga podobnie. Piana jest bardziej "gęsta".

Wiedziałem, że temperatura wody ma wpływ na pienienie odpieniacza, ale nie spodziewałem się, że jest to aż tak fundamentalna sprawa.

Czy ktoś miał podobne dośwadczenia, czy też może to tylko mój egzemplarz jest taki kapryśny.

Zapomniałem dodać, że odpieniacz od Tomka z Zabrza z Aquabee 2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piana szybciej się rozpada od zimniejszego powietrza,niema takiej lepkości i przy każdym odpieniaczu tak jest zresztą wystarczy zdjac pokrywke od kubka na piane i każdy może sprawdzić.


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.