Skocz do zawartości
juwewaldi

cyrkulacja

Rekomendowane odpowiedzi

do właścicieli pojemników 300/400l

jaką macie cyrkulację? ile l/h?


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 l - 20 000 i szalu nie ma, to by dawalo w 400 l - 16 000:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim akwarium 400 litrow mam 11500 i to jest zdecydowanie za malo,mysle o dolozeniu 5000


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

325 litrów - 17000 jest w miarę ok.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same cyrkulacyjne.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest istotne,czy razem z pompą obiegową


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowa i tak poza szczegolnymi wypadkami daje 10-15% cyrkulacji, wiec nie jest taka istotna, no i rzadziej sie ja wymienia, i z reguly gorzej steruje.

Ja mam 18tys na jakies 220l wody i jest OK, tylko same pompki mi przeszkadzaja optycznie, ale ich ilosc nie bardzo moge zredukowac.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam rozumiec ze WY te tysiace to podajecie, majac na mysli pompy z szerokim strumieniem, jak Tunze czy Marea? Bo 1000L z Marei a 1000L ze zwyklego PowerHeada to sa jednak dwie rozne rzeczy.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie podpiac, ja mam w 165 litrach tylko 8000 + wyplyw z biostara, i wydaje mi sie za duzo patrzac optycznie na to jak prad targa koralowcami wiec to chyba nie ma regul ILE.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak to ujął @michu23 - te l/h trzeba rozpatrywać uwzględniając obsadę zbiornika, ułożenie skały, ustawienie pomp itp.

Ja w swoim nano (240l) miałem na Tunze 8500 l. i musiałem zrobić dokładkę - kolejne 8500 l. Ktoś może powiedzieć, że to sporo, ale u mnie wcale nie. Dopiero z tymi pompami udało mi się uzyskać zadowalający mnie ruch i przepływ wody. Dopiero z tymi pompami detrytus na piasku zbiera się tylko w niektórych, przysłoniętych skałą miejscach.

Reasumując, dobór cyrkulacji to bardzo indywidualna sprawa i w każdym baniaku będzie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w 450l 2xtunze 6100 czyli 24000l/h i jedna 6025 tunze za skalami wiec daje to razem 26500 i jest ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.