Skocz do zawartości
magu

Popękany odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać czy popękany odpieniacz apf600 (rozwalone przyłącze pompy) ma szansę funkcjonować prawidłowo? Jeżeli tak to co trzeba zrobić żeby pienidło chodziło w miarę normalnie. Zdjęcia poniżej (jeszcze go nie podłączałem, czy w ogóle mam to zrobić czy najpierw kleić?).

o1.jpg

o2.jpg

o3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to po prostu skleił kropelką, poczekał do wyschnięcie i poprawił drugi raz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi Thcskiba on jest mistrzem w tych sprawach:)

Jeszcze zajmował się takimi rzeczami Jan fitas,ale dawno go tu nie było

Oni podpowiedzą ci jak to zrobić raz a dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli plexi to uzywaj tylko kleju do plexi bo jest duze prawdopodobienstwo ze przy uzyciu niewlasciwego kleju (np. tangit) popeka w miejscu klejenia( zrobi sie taka pajeczynka jak przy peknieciu szyby hartowanej)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest plexi tylko bezbarwny pcv, ale nie jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Delteca z identycznym niemalże pęknięciem i teraz hula bez problemu. Tyle, że takich pęknięć się nie klei klejem tylko napuszcza samym rozpuszczalnikiem - w przypadku pleksi jest to chlorek metylenu. Jak już miałbyś to robić klejem to acryfix` em.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timur, kleiłeś odpieniacz czy zostawiłeś jak był? W ostateczności wstawię go do sumpa i będzie po robocie, niech się sączy, tylko zastanawiam się czy mi się od wibracji nie rozpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak, miałem podobne pęknięcie w miejscu uchwytu od tłumika w BM250, po konsultacji ze Skibą właśnie zrobiłem tak jak napisałem i po kłopocie. Napewno nie zostawiłbym tego tak jak jest, tym bardziej w miejscu gdzie będzie narażone na jakieśtam drgania nawet minimalne - "zaszyj dziurkę póki mała" :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu, tak mój Deltec został sklejony poprzez napuszczenie pęknięcia chlorkiem metylenu przy użyciu strzykawki. Podejrzewam, że jakimś cyjanoakrylowym typu kropelka też byś bezproblemowo załatał pęknięcie jak pisze Seb, choć IMO bezpieczniej użyć czegoś co rozpuszcza pleksi.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te popękanie zrobiło się pewnie z mojej głupoty.

Wysyłając odpieniacz kurierem do Magu powinienem odkręcić pompe od korpusu.

Tak to jest jak się człowiek spieszy :) Kolejny wyjazd w delegacje :)

Ale nauczyła mnie ta sytuacja, że musze wrócić do poprzednich metod sprzedaźy: TYLKO ODBIÓR OSOBISTY.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marti701 nie miałem zamiaru szukać winnych a już na pewno nie na forum publicznym, sprawa dogadana więc nie ma o oczmy mówic, wpadki się zdarzają. Myślę że po konsultacjach z forumowiczami odpieniacz podziała w dobrym zdrowiu jeszcze kilka lat. Ze swojej strony chciałem powiedzieć że miło robi się z Tobą interesy, a nie wnikając w szczegóły to dzisiaj takich ludzi to i ze świecą trudno znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja klejenia przebiegła pomyślnie. Na początek zalałem pęknięcia kropelką, połączenia zrobiły się szczelne, jednak spoiny jakoś nie prezentowały się okazale, zwłaszcza, że mają wytrzymać obciązenie pompy. Od zewnątrz potraktowałem korpus klejem do łączenia rur PCV, całość zrobiła się sztywna i wydaje mi się że bez problemu wytrzyma trudy pracy. Za jakiś czas napisze jak pomysł się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach okazało się że pomysł raczej kiepski, kropelka zadziałała nieźle jednak spowodowała delikatne spękanie klejonej powierzchni, natomiast klej niby do PCV (super fix czy coś takiego) nadaje się na śmietnik i odszedł całkowicie. Po konsultacjach z kolegą Thcskibą zamówiłem klej tangit (odpieniacz zrobiony jest z transparentnego PCV) powierzchnie przygotowałem ścierając delikatnie resztki kleju papierem ściernym. Jak dostane klej opisze proces klejenia i jego rezultaty. Może się to komuś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz przeszedł próby szczelności jak i podołał trudom pracy więc mogę napisać "jak to się robi". Pęknięcia zmatowiłem papierem ściernym, następnie odtłuściłem. Napuściłem dość grubą warstwę kleju tangit i czekałem (sechł strasznie długo ze dwa dni). Pienidło nabawiło się szram ale DZIAŁA doskonale. Jedna tylko uwaga, klej tangit powoduje mikropęknięcia (nie mają wpływu na trwałość łączenia - konsultowane z THCSkibą) żeby tego uniknąć należy kleić w niskiej temperaturze. Pierwsze klejenie przeprowadziłem w temperaturze pokojowej (jakies 25*C) i pojawiły mi się drobne pęknięcia, natomiast drugie klejenie (to przy dwuzłączce) było w temp. około 18*C i jest o niebo lepsze.

A oto fotki tego brzydala...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.