Skocz do zawartości
MateuszD

Poziom wody w AP600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do posiadaczy odpieniacza AP600 - przy wylaczonej pompie odpieniacza jaki poziom wody w stosunku do gornej krawedzi korpusu (tej czernej, do mocowania kubka) utrzymujecie? I czy macie zawor na wylocie lub jakakolwiek forme regulacji na wylocie (np rura idaca lkko w gore itp)?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,mam apf600,budowa chyba jesy pododna.Zamontowałem zawór na wylocie i nim reguluję poziom wody w odpieniaczu

pozdr Marek:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale jaki poziom (ile cm ponizej gornej krawedzi tej obreczy do mocowania kubka) trzymasz?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez apf i trzymam poziom rowno na wysokosc czarnej obreczy


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ale apf ma wyzszy kubek chyba, mi chodzilo od tej czesci wskazanej strzalka na zdjeciu

1514-piana.jpg


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wtedy pieni? Bo ja proboje swoj na morka piane ustawic, i troche juz z nim walcze, mam poziom wody jakies 1-2cm ponizej tej strzalki (bez pompy, jak wlacze pompe odpieniacza to jeszcze rosnie) i dopiero zaczyna wiecej wywalac - ale nie mam regulacji wylotu i osiagam to duzym przeplywem wody przez odpieniacz.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 cm poniżej czarnej krawędzi wodę,na wylocie nie mam zawora,ale na wlocie mam i też mogę podniesc lub obniżyc wodę w odpieniaczu


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,podnosi się ale wtedy odkręcam 2gi zawór na zrzucie,bo mam 3 zawory jeden zaraz pod dnem akwarium potem trójnik i do odpieniacza zawór i przy zlocie tez zawór


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, u mnie odpieniacz (AP600)po założeniu DSB w sumpie od kilku tygodni przestał normalnie pienić. Przedtem pienił przy optymalnym ustawieniu przy poziomie wody w okolicach pierścienia. Teraz natomiast po włączeniu pieni przez ok. 20 min a następnie muszę zwiększać poziom co kilka minut aby po godzinie go wyłączyć bo woda się przelewa przez rurę a piany zero. I tak codziennie. Nadmienie, że NO3 mam ostatnio niewykrywalne przy wcale niemałej obsadzie ryb. Czyżby DSB było za bardzo skuteczne?

pozdr Krzysiek


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof k,

jaką masz obsade ryb?

Jaki czas po zainstalowaniu DSB odpieniacz przestal pienic?

Mysle ze nie ma sie czym martwic, odpieniacz nie zawsze jest niezbedny, sam mialem przez jakis czas akwa z spsami bez odpienka, ale tez bez ryb, wszystko bylo ok, nawet ktos sie zapytal czy jade na zeovicie wiec z kolorami tez nie bylo chyba najgorzej.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek tez mialem problem z praca mojego apf600 po wlozeniu zywego piasku do akwarium ,po dokladnym umyciu wszystko wrocilo do normy.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.