Skocz do zawartości
sylwekg

Pseudanthias squamipinnis

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problem z tymi rybami a dokładniej z 2 sztukami,mianowicie mam wszystkie 4 od dwóch tygodni, przez pierwsze trzy dni pływały wszystkie razem potem 2 cały czas się goniły i od tamtej pory jedna cały czas siedzi w jednym rogu a druga w drugim pod skałami.,nie jedzą i chyba odchodzą na drugi świat .co robić?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddac doswiadczonemu akwaryscie z duzym akwarium. Powaznie, to moim zdaniem jedyne wyjscie. Po pierwsze, masz za male akwarium, po drugie jest to ryba trudna w hodowli i wrazliwa, wymaga BARDZO czestego karmienia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac to znaczy że jeżeli nie oddam doświadczonemu akwaryście ryb to padną i nic nie da się zrobić? i wysuwa mi się tutaj pytanie to co w takim przypadku zrobi doświadczony akwarysta?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to pytanie powinienes postwic sobie ZANIM kupiles te ryby.

WSZYSTKIE Anthiasy to po pierwsze ryby dosc duze i ruchliwe - tak wiec trzymanie ich w 190L akwarium to proszenie sie o klopoty, a po drugie jak napisalem: wymagaja BARDZO czestego karmienia. Nawet doswiadczenia akwarysci, dysponujacy ogromnymi zbiornikami i karmiacymi swoje ryby kilkanascie razy dziennie, maja klopoty z utrzymaniem Anthiasow przy zyciu. Niemniej jednak maja wieksza szanse na utrzymanie tej ryby przy zyciu niz Ty (z calym szcunkiem).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego gatunku antiasy nie wymagają aż tak obfitego karmienia (kilka razy dziennie), ja karmię je raz dziennie mrożonkami i nie widzę jakiś objawów głodu, śmiało śmigają po zbiorniku, z pięciu samic wybrały sobie jednego samca który ślicznie się wybarwił. Uwielbiają solowca i lasonogi.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Obfite" to pojecie dosc wzgledne, w kontekscie karmienia pewnych gatunkow ryb. W naturze Anthiasy czy np. Chromisy pobieraja pokarm co kilkanascie sekund, przez caly dzien...

Rozwine moze co mialem na mysli piszac "doswiadczony akwarysta". Otoz doswiadczony akwarysta dysponuje z reguly odpowiednio duzym zbiornikiem. Jest to zwykle kolejny zbiornik, efekt Syndromu Powiekszania Zbiornika - ktorego doznaje prawie kazdy akwarysta. Taki duzy zbiornik juz na starcie daje przewage, jesli chce sie hodowac stosunkowo duze i ruchliwe ryby. W malych zbiornikach ryby narazone sa na nieporownanie wiekszy stres, a co za tym idzie sa bardziej podatne na zakazenia i inne patologie. Nastepna sprawa - w duzych i dlugo dzialajacych zbiornikach, ryby znajda dla siebie o wiele wiecej naturalnego pokarmu: planktonu i martwych czastek organicznych (ktore wbrew pozorom sa bardzo waznych skladnikiem diety wielu ryb). Kolejna sprawa: wieksze zbiorniki prowadzone przez doswiadczonych akwarystow przewaznie maja stabilne parametry fizykochemiczne wody, a stalosc parametrow ma bardzo duzy wplyw na obsade, szczegolnie ta z gatunku bardziej wrazliwych. To wlasnie mialem na mysli piszac, ze "doswiadczony akwarysta" ma wieksze szanse na utrzymaniu przy zyciu trudniejszych gatunkow.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac powiedz proszę czy miłeś ten akurat gatunek u siebie z baniaku?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gatunek to najmniej wymagające anthiasy, u mnie dostają dwa razy dziennie i się świetnie mają.

Sylweq jeśli masz je od dwóch tygodni to jest duże rawdopodobieństwo że masz je z tego samego "rzutu" co ja (ponieważ odnosze wrażenie że większość sklepów z morszczyzną zaopatuje się u tego samego imortera - poza małymi wyjątkami, tak więc jeden transport zwierzaków trafia w tym samym czasie do wielu sklepów w polsce) wracając do tematu to u mnie na początku jadły tylko artemie, ostatnio jedzą też cyklopa i żywy wodzień, o suchym nie mam mowy.

U mnie też dwa osobniki są dość apatyczne i czasem leżą na jakiejś skale a po jakimś czasie znowu pływają normalnie.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak wyczytałem z rożnych źródeł iż ten gatunek jest najmniej wymagający jak właśnie napisał to LUK4344.Natomiast karmienie ich kilkanaście razy dziennie to chyba lekka przesada AquaManiac.

pozdrawiam


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje Pseudoanthias Dispar dostaja jedzenie 5-7 razy w ciagu dnia i nie uwazam ze to za duzo.

Chętnie karmiłbym je i 15 razy dziennie :-).

Mam mozliwość oglądać anthiasy w zbiorniku o długości 3 metrów i moim zdaniem dopiero przy takiej długości zbiornika czują się dobrze i zachowują sie troche bardziej naturalnie niż u mnie. To samo dotyczy Chormis Virdis.

Z drugiej strony mam znajomego który z powodzeniem utrzymuje przy zyciu anhtiasy w zbiorniku 250 litrów.

Lecz samo zachowanie ryb w długich zbiornikach jest niesamowite, nie mówiac juz o mozliwosci ucieczki dla słabszych osobników.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac ma racje co do karmienia tych ryb jesli nie beda karmione wystraczajaco czesto po pewnym czasie beda padaly, niestety to samo dzieje sie z chromisami niby ryba bardzo latwa a u wiekszosci osob pada po pewnym czasie wlasnie dlatego ze pobiera pokarm co klika sekund. Sylwekg, AquaManiac jest doswiadczonym akwarystom w porownaniu z Toba takze na Twoim miejscu tak bym sie nie wymadrzal bo musi duzo wody przplynac w Twoim akwarium zebys posiadal taka wiedze jak on.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam taki problem ze jeden z 3 szt największy zienia kolor na ciemny, ryby nie ganiają się i nie są ganiane przez inne, karmione 4-5 razy dziennie, ogólnie nie widać aby coś im dolegało, czy taka zmiana koloru jest normalna

zdjecie.jpgzdjecie.jpg

zdjecie.jpg


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie samiec.

Czytales o tych rybach zanim kupiles?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, dowiadywałem się co i jak, tylko nie pasowało mi to ze moje są bardzo male, a widziałem większe osobniki i to mnie zmyliło tym bardziej ze nie było tam wybarwionego samca wiec myślałem ze dopiero dorosłe sie wybarwiają.

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możliwe jest trzymanie dwóch gatunków pseudantias np. squamipinnis i evansi.

Zbiornik ok 700 l.

Pozdrawiam,

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie wpuszczać oba gatunki.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.