Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

Małże

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakie ryzyko wystepuje w przepadku posadania pensetników w momencie zakupienia małży czy nie będą dla nich pokarmem.Czy ktoś z kolegów już testował taki zestaw?pozdrawiam


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam jasną sytuacje zero małży przy forcipigrze i chelmonie


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przetestowałem taki zestaw i musze przyznać , że sam nie jadłem nigdy tak drogiego dania jak Tridacna maxima , a mój chelmon jadł :D ,ze tak powiem to był jeszcze ultra color :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem, mianowicie przerabiałem małże kilka razy i zawsze coś je pożera. Podejrzewam wieloszczety ale to może coś innego. Ustawiałem je wysoko nisko i na małej skałce z ceramiki nic nie pomogło. Ostatnią chyba wieloszczety (bo się kręciły obok) podjadały ale nie dokończyły bo im ja zabrałem, Jedna czwarta była zjedzona ale żyła jeszcze kilka dni. Obserwowałem w nocy ale nic do niej nie podchodziło aż pewnego ranka pusta muszla. Może macie pomysł co zrobić żeby małże się u mnie trzymały. Dodam że mam takie różowo pomarańczowe wieloszczety.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądały na zjedzone, czy jakby się rozpuszczały? Moje zabił spadek kH, należy pilnować tego parametru przy hodowli tridacn, salifert podobno zawyża test, tak więc o problem nie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z KH mam problem bo za niskie ale chyba go rozwiąże bo zamówiłem odczynniki w hurtowni wiec balling będzie tańszy bo 400 ml/Day to troszkę dużo przy normalnych proszkach. A sytuacja była taka że małże się bardzo ładnie rozwijały i przez parę tygodnie aż przychodził czas i zastawałem pustą muszle. KH ok. 6


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Tridacne od dwóch lat, wpuściłem Forcypigera i odrazu ją wydłubał :)


1000L +sump z refugium, 3x250W HQI +2x54W T5, AM AT-Control, ATI Power Cone 250, 2xTunze 6105+multicontroler, Red Dragon 6500 i cała masa innych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam tylko pokolce. A ile wieloszczetów macie w zbiornikach i czy je łapiecie jakoś? Może macie jakiś sposób na te zwierzątka ?


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszzcety moga byc przyczyna wiem cos o tym mialem 1,5 wieloszczeta w akwa i kolga z forum pomagal mi go wylowic , przyczyna moga byc krav\by oraz niestety przy drobnym skaleczeniu malza rowniez krewtki czyszczace przezylem to na wlasne skorze przy tridacnie wilkosc okolo 14 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.readingtrees.com/ri_sample_page13.html tutaj macie fragment ksiazki z informacja o zwierzetach , ktore moga podgryzac przydacznie.

swego czasu przekopalem sporo w internecie na ten temat bo stracie przydaczni.

generalnie jesli jest zdrowa to procz zwierzat, ktore sa na liscie tych , ktore sie nimi odzywiaja nic ich nie rusza.

problem jest taki, ze jesli cos jest nie tak w srodowisku i przydacznia łapie jakąś infekcje, część jej tkanek zaczyna obumierac wtedy pojawiaja sie wszyscy padlinożercy/czyściciele i ją wykańczają.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze cos takiego jak male 2-4mm slimaczki i one wykanczaja malze, dlatego warto malze od czasu do czasu wyciagnac z wdoy i przeczyscic ze slimaczkow.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc. W najbliższym czasie kupię następną i zobaczymy może się uda:strutin


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przeczytałem że piszecie o wieloszczętach. macie może jakiś sprawdzony sposób na to jak je złapać? albo jak inaczej się ich pozbyć? zjadły mi żywcem sea hare i muszę się ich pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.