Skocz do zawartości
Nemezis

Oceanarium-Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem w zeszlym roku i napewno wiecej sie tam nie wybiore nic tam ciekawego niema poza ladnym zbiornikiem z paletkami.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Święta Bożego Narodzenia mieli otwierać część akwarystyczną, w nowym wykonaniu, z dużym rozmachem i w ogóle, mam nadzieję że będzie o niebo lepsza od tej która była rok temu ;-)

z resztą tu jest ich stronka : http://www.akwariumkrakow.pl/

ps. już na to chyba się nie mówi Oceanarium, a Aquarium :D tak przynajmniej piszą na tej stronie


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde niema na czym oka zawiesic,zdecydowanie ciekawsze sa zbiorniki w Plockim ZOO bylem tam ze trzy lata temu.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że nie ostatni.

- Witam serdecznie :D

Ciekaw jestem tego całego Akwarium, przepraszam, Aquarium :D. Ma ktoś może zdjęcia z wnętrza, zbiorniki itd?

U nas w ZOO budują jakiś zbiornik dla rekinów. Podobno mają tam być tawrosze. Nie wiem na jakim poziomie zaawansowania są prace. Może wpadnę na początku stycznia to obejrzę. Wtedy coś napiszę więcej.

PS. Jak na razie jedyne oceanarium, z założenia a nie tylko z nazwy, miało powstać na "łuku siekierkowskim" w Wawie. Niestety skończyło się tylko na fundacji i zszarpanych nerwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marcinekk przypuszczam, że już nie istnieją te zbiorniki które Ty widziałeś,

w tym samym miejscu ( jeśli o tym samym miejscu myślimy :D ) powstaje coś nowego, i oby innego :D


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcinekk :

Naprawde niema na czym oka zawiesic,zdecydowanie ciekawsze sa zbiorniki w Plockim ZOO bylem tam ze trzy lata temu.

Juz wtedy była lipa w naszym ZOO a teraz jest tragedia dosłownie, aż wstyd powiedziec ze Ogród który ma najdłuższą tradycje jesli chodzi chociażby o rozmnażanie koników morskich i a. ocelaris w Polsce ( bodajże 19 lat temu pierwszy raz się im udało odchować H. Kuda i utrzymać te ryby), prezentował taki poziom, a mianowicie:

zbiornik numer 1 : xenia + 2 Amphiprion + 2 skałki z grzybowieńcami

zbiornik numer 2 : aiptasia (w życiu tyle nie widziałem )+ Stichodactyla exmitowany kiedyś z mojego pierwszego zbiornika, w tej chwili głoduje i jest kilkukrotnie mniejszy+ kilka garbików

zbiornik numer 3 : Hippocapus Kuda 20-kilka osobników , nie widoczne bo zbiorniki są duże + Caulerpa

Na zapleczu aż roi się od zbiorników hodowlanych z rybami słodkowodnymi i oczywiście H. Kuda i nie ma mozliwości odkupienia zwierząt bo przepisy pozwalają tylko na wymianę z innymi Ogrodami, gdzie oczywiście padają ( tak jak w Poznaniu np.)

Ale jest nadzieja bo trwa aktualnie przebudowa Pawilonu i ma powstać z prawdziwego zdazenia Dział Akwarystyki,

tylko kto tam bedzie pracował jak prawdziwych fachowców od akwarystyki i terrarystyki zwolnili ponieważ nie mieli wykształcenia zootechnicznego czy jak to się tam nazywa.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bylem znacznie pozniej wtedy bylo duzo zbiornikow z rybami morskimi od ktorych nie moglem oderwac oczu..Osoba ktora opiekowala sie zbiornikami pozwolila mi wejsc na zaplecze abym mogl obejrzec filtracje i prawde powiedziawszy ciezko bylo sie stamtad mnie pozbyc.Po obejrzeniu akwariow i uzyskaniu informacji rozwialo moje wszelkie watpliwosci odnosnie sensu zalozenia akwarium morskiego.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiales tam byc znacznie wczesniej i to jakies 7-8 lat temu i to w okresie zaraz po zalozeniu poniewaz nie udało im sie tego stanu zbyt dlugo utrzymac nistety.

jaka filtracje widziales?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Piotrowski-rozumiem lokalny patriotyzm i zakochanie w stolycy,ale z tym "jedynym oceanarium" to trochę się rozpędziłeś:D

Piękne oceanarium od lat funkcjonuje w Gdyni,polecam odwiedzenie

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigwalker - Boli Cię mój patriotyzm do stolicy czy to że miało być u nas oceanarium? Nie tylko z nazwy bo to może każdy zrobić; ustawić kilka zbiorników po tysiąc litrów i nazwać jak chce. Byłem nie raz w Gdyni i oglądałem tam akwaria. Wyobraź sobie, że nawet pisałem z tego pracę magisterską. Niestey to nie jest oceanarium.

http://www.oceanarium.org.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego żle mnie zrozumiałeś:)Bardzo się cieszę,że miało być u Was oceanarium...:D

A jeśli chodzi o to w Gdyni to co to jest Twoim zdaniem?


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to akwarium. Bardzo ładne, coraz nowocześniejsze. Osobiście żałuję, że u nas takiego nie ma. Ale żeby aspirować do tytułu oceanarium powinno mieć przynajmniej jeden tunel przy zbiornikach min. 8 m długości.

PS. Największe zbiorniki w ZOO warszawskim mają zaledwie po ok. 5 tys litrów. To są mimo wszystko klitki w których nie da się zaprezentować odpowiednio niektórych ryb. Nie mówiąc już o wymuszeniu zachowań z naturalnych biotopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, podaj mi proszę jakiś link do definicji oceanarium, koniecznie z ujętą minimalną długością tego tunelu. A co do tego co gdzie miało być to u nas pod gdańskiem miał być kosmodrom, taki jak "Bajkonur", ale... Też nie ma :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jeleniej nawet aquaparku nie ma :D no ale ma być , bo jest planowany od 12 lat , radni chyba nie wiedza za który kawałek ziemi w łape przyjąć :D Seb daj cynk jak otworzą bajkonur :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to w Krakowie będą zbiorniki:

-rafa

-meduzy (ze specjalnym podświetleniem z tyłu czy tam od spodu czy coś takiego)

-rekiny

Olivier pokazywał mi też ośmiornicę, która będzie w tym oceanarium - spora i fajna sztuka, zabawnie sie zajada mrożonkami.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a u nas na wsi to mają sklep otworzyć...

miała być też gospoda,ale już mi się nie chce:D:D:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty stwierdziłeś że oceanarium musi spałniać jakieś konkretne warunki techniczne, więc pytam na jakiej podstawie?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb - Przepraszam Cię ale nigdzie nie napisałem imperatywu "musi". Moje "powinien" możesz rozumieć jako "dobrze by było". Osobiście uważam, że "oceanarium" jako placówka naukowo badawcza bez odpowiednich zbiorników nie ma racji bytu.

Ps. Nie sądzisz, że ta dyskusja jest w naszych realiach bezprzedmiotowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oceanarium O ile uznamy Wikipedię za wiarygodną to Gdynia ma oceanarium. Nic nie piszą o tunelach ani o metrach;)

A kosmordomu jak nie ma tak nie ma ale za to stadiony na Euro wyrosną o.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalena u Nich w W... musi być tem tunel i koniec!!!Inaczej to nie oceanarium:D:D:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.