Skocz do zawartości
fal

dinoflagellates

Rekomendowane odpowiedzi

@fal, w moim przypadku jak pojawiło sie cyjano to TDS równiez pokazywał 0. Wymieniłem RO na nowe i po tygodniu nie było juz cyjano, więc jeśli masz możliwośc wymień RO i DI, trzeba zaczynać od "początku".

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal,przedmowca ma racje,sam juz doszedles do wnoisku iz dostarczasz temu dranstwu porzywienie wraz z woda odparowana badz nawet do podmian,a piasku nie WYWALAJ,pozbawisz akwa dodatkowego i niezbednego filtra biologicznego,ja juz dwa razy przechodzilem wywalanie piasku bo myslalem iz to on jest przyczyna,a po usunieciu i tak nie bylo zadnej poprawy ,pozdrawiam i zapraszam na gg,jak masz mozliwosc


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TDS pokazuje 0 to wszystko jest ok... a czy masz możliwość zmierzenia potencjału Redox??


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja nie wierzę w TDS -y. Ale fal zrobi jak zechce. Podałem swój przykład - u mnie też TDS pokazywał 0 więc.........


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc doszedłem do wniosku , że zacznę jednak od RO I DI , membranę mam już nową , teraz czekam za filterkiem od skiby i żywicą. W tym tygodniu dochodzi też test na PO4 hanny , mam nadzieję że to dużo wyjaśni.

Redox w zbiorniku - 438 , chyba że myślisz o zmierzeniu po RO.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Dzisiaj dotarł do mnie test na PO4 hanny , no i wiem że mam fosforany i to na poziomie 0,24 , czyli nie jest dobrze. Jutro dociera do mnie absorwen Rowy , tylko czy jestem w stanie zbić fosforany do 0 ? Czy jest jakiś inny sposób na skuteczne zbicie fosforanów ?

No i pojawia się następne pytanie , czy fosforany mają wpływ na Dino ?

Proszę podpowiadajcie


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wplyw na wzrost dino miala nie tyle zla jakosc RO lub DI tylko dostarczanie nowych elementow sladowych zawartych w soli, za kazdym podmienianiem wody.

Chyba lepiej by bylo nie podmieniac wody, zastosowac jakis filtr i przez ten filtr odsysac dino i wode wpuszczac spowrotem do akwarium. Albo odsysac na zewnatrz a brakujaca wode uzupelniac wyjalowiona woda spuszczona z innego akwarium. Troche roboty ale juz sie do tego przyzwyczailismy.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal, napisz coś więcej o mierniku...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik uświadomił mnie w tym , że testy salifert na PO4 można sobie wsadzić tam gdzie nie dochodzi światło. Test pokazywał 0 , a faktycznie jest 0,24 czyli poziom jest nie akceptowalny.

Miernik jest prosty w użyciu , no i dokładny :). Jest drogi , bo kosztuje 1260 pln , ale wart pieniędzy jesli chcesz wiedzieć jaki masz poziom PO4.

Jeśli ktoś chce mogę przesłac ulotkę tego urządzenia.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal..prosze o ulotkę na efendi@hot.pl

dzięki


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zmierzyć ilość PO4 w piasku....(nałożyć do pojemnika piasku odczekać chwilkę i zbadać poziom)


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fak, poproszę na priva ulotkę i gdzie kupiłeś.

Dzięki


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o proprcjach fosforanów do azotanów , ale za chiny nie mogę tego znaleźć.

Nie wiem czy dobrze myślę , jeśli w zbiorniku mam po4 - 0,24 a no3 - 2 , to proporcje są zachowane , czy może się mylę ? Pytam dlatego ,że inne glony nie atakują zbirnika , nie mam korali twardych sps , tylko lps , czy po4 w takiej wartości jest szkodliwe dla nich ?

Pytań mam miliony , ale spokojnie czekam teraz za Rową i żywicą. Jak to dojdzie wtedy się biorę za fosforany.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by bylo, gdybys absorberem zbil PO4 do wartosci najwyzej 0,1.

NO3 masz b. dobre.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety absorber fosforanów wraz z żywicą dotrze do mnie w poniedziałek. Mam nadzieję ,że Rowa poradzi sobie z fosforanami , będę informował na bieżąco.

Zastanawiam się też nad zakupem , testów hanny na No3 , po ostatnich pomiarach nie do końca wierzę salifertowi , szkoda tylko że to wszystko takie kosmicznie drogie.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fal :

Zastanawiam się też nad zakupem , testów hanny na No3 , po ostatnich pomiarach nie do końca wierzę salifertowi , szkoda tylko że to wszystko takie kosmicznie drogie.

jesli chodzi o testy chemiczne oprócz testow rowy na fosforany cala reszta do niczego sie nie nadaje. szkoda w ogole pieniedzy na ich kupowanie. wiele razy ten watek byl poruszany na forum. ale nie oznacza to , ze nie mozna wierzyc testom na inne parametry.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu , walczę teraz z fosforanami jestem na etapie PO4 - 0,11 , z tego tytułu ,że nie mam sps chcę zejść do wartości 0,05 i taką utrzymywać , no i oczywiście pozostaje mi obserwowanie zbiornika , czy dino się wycofa czy też nie.

Zastanawiam się też czy podmieniać wodę , czy tak jak pisał Stani odsysać i wstrzymać się z podmianami.

Generalnie dino czuje się dobrze.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal

Sprawdzisz na obydwa sposoby. :D

Chyba nie ma takich pewnych formulek, ze jak pokaze sie A to trzeba zrobic B. Kazdy system kieruje sie swoimi prawami (cale szczescie bo by przeciez bylo nudno). Szkoda tylko, ze jak akwarium juz jest bez plag, to jakis sasiad powie "ladne akwarium", jego zona: "moze tez zalozymy", ale nikt nie zrozumie ile pracy i wiedzy Cie to kosztowalo.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez dino czuje sie dobrze chociaz po4 i no3 są na zero:)

chyba jakieś cycle wleję albo proibidio


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłbym nie sprawiedliwy dla siebie i moich poczynań w walce z dino , dlatego przedstawiam wam dwa zdjęcia i oceńcie sami , czy idę w dobrym kierunku :D

Zdjęcie zrobione 10.12.2008

a5fd0a766856346bm.jpg

I zdjęcie zrobione 14.01.2009

5a04329b966cbd3am.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczynacie od drugiej strony:(. Oczywiście Stani ma rację co do PO4 i NO3, ale ja zaczął bym od wymiany RO i DI bo może "cos" wprowadzacie niepożądanego do zbiornika z wodą. np. krzemiany. Fal pisałeś, że po podmianie dino powróciło - więc ..... dostarczyłeś pozywke i ja najpierw zmienił bym RO. Ale.....

ps. miałem cyjano (podobne badziewie do dino) i kombinowałem na różne sposoby.... nic, wreszcie wymieniłem RO i po dwóch tygodniach - ZERO- cyjano zniknęło całkowicie. Jest to fajne (drogie :D)hobby, ale jak się już "wczuje" w morskie akwa, to niepotrzebne są strasznie drogie testy, te "pudełkowe" wystarczą, korale same pokazują czego im brakuje. Tylko w tym hobby najważniejsza jest ..... cierpliwość :D

pozdrawiam Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juwewaldi :

u mnie tez dino czuje sie dobrze chociaz po4 i no3 są na zero:)

chyba jakieś cycle wleję albo proibidio

Waldi, co do Twoich problemów to ogarnij najpierw odpieniacz tak jak mówiłem :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat

Waldi, co do Twoich problemów to ogarnij najpierw odpieniacz tak jak mówiłem :D

Seb już to zrobiłem


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal jak walka z dino??

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.