Skocz do zawartości
Piotr S

Prośba o zamieszczeni zdjęć działania żarników 10k, 14k, 16k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zmierzam zmienić oświetlenie na HQI i zastanawiam się nad żarnikami 10k lub 14k lub 16k, dodam, że akwarium 160L a żarnik 150W + 39W Aktynika, jeśli ktoś może wrzucić lub podesłać mi fotki zbiorników z takim oświetleniem byłbym wdzięczny, dodam, że szykuje się zbiornik typowo pod SPS'y. Sam baniak działa już ponad 14 miesięcy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQI 150w 14000K BLV+aktynika 63W

1223-dsc00208.jpg


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM 16000 mialem i nie polecam, kolory kiszka totalna,i malo swiatla.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglada z tym samym oswietleniem po dolozeniu swietlowki K-Z fiji purple

1223-dsc00352.jpg


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Giesemanna 14.5K, bardzo ładne czyste białe światło i można wtedy podciągnąć actyniką to niebieskiego


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotki ale od kilku dni mam drugie akwarium. Takie tymczasowe. Powiesiłem nad nim Reefluxa 12kK. Bardzo ładnie świeci i brałbym go pod uwagę w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs ja muszę powiedzieć, że się strasznie zawiodłem na tym żarniku. Miał być super kolor, wyszedł taki jak na 12kK przystało. Żółty po prostu. Żarnik oczywiście nowy ze sklepu, lampa aquamedica z magnetycznymi statecznikami, mówię o wrażeniach gdy świecił sam żarnik bez T5-ek, wogóle nie miałem belki na świetlówki w tamtym czasie. Tak więc radzę uważać, jeśli ktoś nastawia się na błękitny kolorek. Może to wina statecznika, a może egzemplarz uszkodzony, a może po prostu takie już są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to kwestia statecznika.

Ktoś pisał, że na magnetycznych jest bardziej niebieski niż na elektronicznych. Poza tym pewnie i między statecznikami magnetycznymi mogą być różnice.

Mogę powiedzieć o tym moim wszystko ale nie to, że jest żółty. Ma dużo niebieskiego. Nie będę nawet chyba dodawał niebieskich świetlówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poprawcie mnie jak się mylę ale czy KZ Fiji to nie to samo co AM Plant Grow czy Sylv Grolux ?


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomasz Kurek :

A poprawcie mnie jak się mylę ale czy KZ Fiji to nie to samo co AM Plant Grow czy Sylv Grolux ?

tez bardzo mnie ta kwestia zastanawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie,nie jest tak bardzo rozowa jak te co wymienil @Tomasz Kurek.Mi bardziej podchodzi pod lekki fiolet.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Peniek :

Napewno nie,nie jest tak bardzo rozowa jak te co wymienil @Tomasz Kurek.Mi bardziej podchodzi pod lekki fiolet.

Rozumiem, że świeciłeś je obok siebie ? Pytam ponieważ rodzaj męski nie do końca rozróżnia kolory tymbardziej je zapamiętuje :)

Pozdrawiam


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM 13kK 1000 aqualine - nie polecam - żółtość! (przynajmniej u mnie)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco filozoficznie dodam: z kolorami to jak ze smakami - nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Pokazywanie kolorów przy pomocy fotek na ekranie (z jednym wyjątkiem) mija się z celem. W aparacie może być różnie balans bieli ustawiony, matryce też różnie interpretują barwy, krzywa gamma monitora też może być różnie ustawiona, a na dokładkę każdy ma inne oczy i inne osobiste preferencje.

Wyjątek o którym mówiłem, to jest robienie serii zdjęć z różnym oświetleniem, aparatem z raz ustawionym i nie zmiennym balansem bieli, serii zdjęć na zasadzie porównania.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że aparat nigdy nie odda rzeczywistych kolorów w 100% ale poglądowo fajnie było by stworzyć taką bazę.

Teraz testuje żarnik Gisemann'a MEGACHROME MARIN 12500K i daje światło z dużą ilością żółtego więc mnie się nie podoba (statecznik indukcyjny) i już zamówiłem żarnik Balu Aquaristic 14000K i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - dla mnie taka baza też nie ma sensu - brak obiektywizmu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się strona jeszcze z akwarystyki słodkowodnej.

Takie porównanie różnych barw świetlówek.

Rzućcie okiem: http://saurama.aqua-web.org/

Gdyby zrobił takie same porównanie samych żarników było by to bardzo przydatne w wyborze.

Oczywiście, zdjęcia nie odzwierciedlają na 100% danego akwarium, ale punk zaczepienia jakiś by był.

Warunek jest jeden, zdjęcia robione w tym samym akwarium i z takimi samymi ustawieniami aparatu.

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.