Skocz do zawartości
sebastian2000

zakładanie akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich morszczaków!!!

mam mały dylemat, planuje założenie małego akwarium morskiego, ale nie mam pojęcia co wybrać,

dlatego właśnie mam zamiar zapytać o kilka rzeczy:

1. jakie akwarium założyć? 54l czy 112l

(nie chcę rezygnować z słodkowodnego, a na "murku" nie zmieszczą się 112l i 54l, a w innym miejscu nie

mam gdzie dać słodkowodnego, więc planuje zrobić 2 x 54l)

2. jaki odpieniacz? Aquael - Skimmer PS 300 czy może lepiej Miniflotor

3. pompa obiegowa - nie mam pojęcia, co polecacie?

4. cyrkulacja - myślałem nad kupnem jednej słabszej i jednej mocniejszej pompy cyrkulacyjnej.

5. oświetlenie - myślę nad belkami oświetleniowymi T5 2x 39w lub 2x 24w+ folia odbłyśnikowa (tyle wystarczy na 54l?)

6. na początek 6kg żywej skały nieodgazowanej, po ok. miesiącu zwiększenie ilości, oraz dodanie żywego piasku.

7. obsada - mniejsze odmiany gąbek, koralowców miękkich, 1-2 koralowce twarde jak uda mi się spełnić warunki, 1-2 ukwiały + kilka błaznów, parę ślimaków i kilka innych glonożerców.

8. testy i hydrometr - proszę o podanie nazw testów jakie muszę zakupić oraz jakie powinny być prawidłowe wyniki poszczegulnych testów

9. sól - jest sporo marek soli akwarystycznej na rynku, a ja się na tym nie znam, więc proszę o podpowiedź jaką najlepiej kupić.

przypominam że to są plany,więc proszę o korektę.

ps. wodę RO + DI na razie kupię w zoologicznym lub od innego akwarysty, w przyszłości zakupie własny filtr RO i DI.

pozdrawiam, i z góry dziękuje za odpowiedzi

sebastian2000


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo przepraszam ale jak się nigdy nie udzielam to sie udzielę przepraszam ze w Twoim temacie ale już nie wytrzymałem w akwarystyce trzeba być cierpliwym ale bez przegięć. Na pewno koledzy Ci chętnie pomogą ale moim zdaniem powinieneś zadawać pytania na które nie ma odpowiedzi przynajmniej na pierwszej stronie z tematami dla nowicjuszów.

Pozdrawiam


300L 11kg LR ATI 160 ZEO HQI 150W+4x24 SPSownia oczywiście Czyścik pływający JBL SIE KASZLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian w Zabrzu masz swietny sklep pod nosem. Tam na pewno Ci pomoga, zobaczysz jak na zywo wszystko wyglada.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Sebastian w Zabrzu masz swietny sklep pod nosem. Tam na pewno Ci pomoga, zobaczysz jak na zywo wszystko wyglada.

Miło mnie zaskoczyłeś!!! nawet nie wiedziałem że w Zabrzu jest taki sklep! czy możesz podać mi jego adres

(tj. dzielnica Zabrza i ulica)


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz nawet pierwszego punktu nie zrozumialem :D

"1. jakie akwarium założyć? 54l czy 112l

(nie chcę rezygnować z słodkowodnego, a na "murku" nie zmieszczą się 112l i 54l, a w innym miejscu nie

mam gdzie dać słodkowodnego, więc planuje zrobić 2 x 54l)"


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clapping Stani , jak nie zrozumiales, kolega ma dylemat. Zostawic to slodkie czy nie :), ja bardziej nie rozumiem tego:

@sebastian.....

"7. obsada - mniejsze odmiany gąbek, koralowców miękkich, 1-2 koralowce twarde jak uda mi się spełnić warunki, 1- 2 ukwiały + kilka błaznów, parę ślimaków i kilka innych glonożerców"

- musisz wziasc kartke wynotowac sobie przede wszyskim co bys chcial a pozniej sprawdzic w necie czego twoja obsada wymaga, to chyba najlepsza metoda, a pozniej markerem najlepiej czarnym skreslac to z listy obsady do 54l :)

i troche mniej tego:

"3. pompa obiegowa - nie mam pojęcia, co polecacie?"

- nie masz miejsca na wieksze akwarium jak 54l , wiec gdzie postawisz sump?


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastian 2000 sklep o który pytasz jest przy ul.Wolności 154 A,niestety nie wiem co to za dzielnica Zabrza.:clapping


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.