Skocz do zawartości
LUK4344

uwaga na pompy JVP!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Po około roku użytkowania wczoraj przypadniem dostrzegłem pęknięcie izolacji na całym obwodzie przewodu zasilającego tuż przy pompie, izolacja skruszała zapewne pod wpływek wody i światła, dodam że bardzo sporadycznie przestawiałem pompę więc to nie miało wpływu.

Lepiej sprawdźcie żeby nie było tragedii - mi się udało:strutin

1927-dsc02446.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo:clapping kłaniają się (pozorne) oszczędności i uwidaczniają różnice jakościowo-firmowe, a peany pochwalne jakoś słabiej słychać:clapping Luk, świetna relacja, napewno przyda się wielu osobom:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym momencie pomyślałem że to mandaryn przegryzł, ale później okazało się że zrobił sobie kolejna wycieczke do komina więc miał alibi:clowning


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to samo zrobilo sie w pompie Tunze od odpieniacza,wiec nie tylko Chinczycy buble robią.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety kable w solance z czasem sztywnieją i trzeba na nie uważać (choć w sunsunie stało się to dość szybko):clapping_o


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek! Cały klimat zepsułeś :clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też popsuje to samo mi się stało w pompce maxi jeta :clapping


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o losie! czyli co? na fotce chyba jest zdjęta obudowa, tak? więc mam wszytkie pompy dla pewności rozebrać? bo ja nie wyłączam wszystkich wtyczek, jak wkładam ręce do wody...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak miałem ochotę po chinolach pojeździć trochę...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik różnicowoprądowy i nie trzeba co chwilę pomp oglądać :clapping

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qulpi :

Wyłącznik różnicowoprądowy i nie trzeba co chwilę pomp oglądać :clapping

Pozdrawiam

czas więc na trudne pytania :), bo ja o tym nie mam pojęcia ... takie coś a przynajmniej bardzo podobne :), mam w domu na ścianie przy korkach ... czy to wystarczy, by móc spokojnie moczyć ręce? czy powinnam mieć dodatkowo przy akwarium?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodzi :clapping


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika obudowa jest zdjęta ale pęknięcie wystąpiło powyżyj dekielka


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LUK4344, o.k. więc będę się przyglądać i liczę, że u mnie (jak pęknie) to też nastąpi powyżej dekielka :clapping

@Wojtek15141, czyli rozumiem, że nawet jak pęknie i nie zauważę, to będę bezpieczna?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez niestety w tunze 6080 kabel pekl.Te kable sa do kitu jedyna firma ktora robi pozadne to eheim non stop miekkie kable nic sie z tym nie dzieje a te sztywne sie jakies robia i pekaja.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nika przezorny zawsze ubezpieczony ,zabić cię nie zabije ale popieścić przez chwile może :clapping


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie taki Chińczyk kiepski jak go maluja :) teraz chłopaki stokrotki i w przeprosiny :) bo jak już w tunze kabel pekł (że o mocowaniu nano nie wspomne ) to i w chińczyku tez nie musi wszystko grać :D

ps .jak ktos ma magnesik do jvp do poproszę o jakiś znak na priv , mój wpadł za szafkę i za grzyba nie da sie wyciągnąć :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przessawki jak chcesz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale mam pompę w takim miejscu że sobie po prostu leży i magnes w zasadzie na wszelki wypadek potrzebny , ale zawsze pewniejszy niż gumki bo marea ciągle mi odpada wiec z tymi pewnie podobnie jest :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek15141 :

nika przezorny zawsze ubezpieczony ,zabić cię nie zabije ale popieścić przez chwile może :clapping

Nie ma prawa nawet popieścić :) , ale pod warunkiem , że ta różnicówka jest sprawna.

Dla własnego bezpieczeństwa i świętego spokoju powinno się raz na miesiąc zrobić test.

Na obudowie jest przycisk do tego właśnie celu:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KonradB ja ci powiem ze mam w akwa 2 takie pompy i jedna jest na magnesie a druga na przylepcach i powiem ci ze obie sie tak samo dobrze trzymaja. Powiem wiecej ta na magnesie jest bardziej glosna (pewnie dlatego ze przenosi wieksze drgania na szybe w akwa). A te przylepce sa w miare dobrej jakosci.

Pozdrwaiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma prawa nawet popieścić , ale pod warunkiem , że ta różnicówka jest sprawna.

Dla własnego bezpieczeństwa i świętego spokoju powinno się raz na miesiąc zrobić test.

Na obudowie jest przycisk do tego właśnie celu"

Popieram,to też tylko urządzenie które jak wszystko może zawieść,jednak warto mieć je zainstalowane i to nie tylko ze względu na akwarium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chłopaki układ różnicowy ma na tyle małe opóźnienie, że zwierzaki nie zetną białka ?

Wydawało mi się, że tzw różnicówka to układ antyzwarciowy i stosuje się go z obawy przed rozgrzaniem kabla i co za tym idzie powstania pożaru.

Zabawy do rana życzę i spełnienia wszystkiego czego nie udało się w 2008 roku !

Pozdrawiam


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznicowka chroni tez przed przebiciem nie tylko przed zbyt duzym obciazeniem. Jezeli bedizesz miec gdzies przebicie powyzej 30 mA to wylacznik zadziala a taki prad ci nic nie zrobi podejrzewam ze rybom raczej tez nie


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do chinszczyzny to sie nie wypowiadam bo sama obronila wiec nie dalo sie znow jechac jak po lysej kobyle ale...

Jedynie mam prosbe abyscie GLUPOT nie opowiadali ludziom bo jeszcze uwierza.

Zasilanei 220V jest na tyle powaznym elementem ze warto najpierw upewnic sie co do tego co sie pisze a potem pisac.

Nie bede sie rozpisywal co i jak dziala - bo mozna to sobie latwo znalezc w necie a studenci mieli to chyba na paru wykladach chocby z fizyki.

"W obiegowej opinii wyłącznik różnicowo-prądowy nazywany jest bezpiecznikiem przeciw porażeniowym. Ta nieprawidłowa nazwa utrwalana jest m.in. przez część sprzedawców detalicznych jak i wykonawców mających niewielką wiedzę na temat tego urządzenia. Wyłącznik różnicowoprądowy nie zabezpiecza bowiem przed porażeniem, gdy zostaną dotknięte dwa przewody objęte zabezpieczeniem np. przewód fazowy i neutralny."

Dodatkowo PRZYPOMNE iz wiekszosc pomp cyrkulacyjnych posiada 2 przewody w kablu ( bez ochronnego ) jak i starsze instalacje podtynkowe w miszkaniach/blokach a nawet domkach jednorodzinnych sa robione z pseudouziemieniem, a co za tymn idzie:

"Jeśli chodzi o układ sieciowy TN-C, w którym nie ma osobnego przewodu ochronnego PE, tylko wspólny przewód ochronno-neutralny PEN, to norma PN-IEC 60364-5-53:1999 pkt 531.2.1.5 mówi: Zastosowanie urządzenia ochronnego różnicowoprądowego włączonego w obwody, niemające przewodu ochronnego, nie może być uznane za skuteczny środek ochrony przed dotykiem pośrednim, nawet w przypadku, gdy znamionowy różnicowy prąd zadziałania nie przekracza 30 mA."

TNC - "prawie" TNS.Oszczędnościowy pomysł aby zaoszczędzić jeden przewód mści się do dziś

w milionach mieszkań i nie tylko. W połączeniu z oszczędzaniem miedzi (aluminiowe przewody) szczególnie niebezpieczny, awaryjny, sprzyjający zakłóceniom. W układzie TNC nie wolno zgodnie z przepisami instalować wyłączników różnicowo-pradowych (RCD).

Stosowanie RCD w TNC moim zdaniem mozna spokojnie przekazac organom scigania za nim bedzie katastrofa.

Przypominam iz w TYM TEMACIE pisanie swoich FANTAZJI moze ZABIC innego uzytkownika więc proponuje czasami pomyslec zanim sie cos napisze.

Marcin


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.