Skocz do zawartości
juwewaldi

modliszka

Rekomendowane odpowiedzi

jakie macie sposoby na usunięcie modliszki z akwarium?? podkreślam że metoda na butelkę nie działa


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś już walczył z tym dziadostwem??


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyścignąć skałkę w której siedzi i wstrzyknąć strzykawką RO do dziury gdzie zazwyczaj przebywa - w 99% przypadków wyskakuje jak oparzona, ewentualnie do dużego wiadra nalać solanki z akwa postawić np szklankę na dno i na tą szklankę skałę (oczywiście w całości zalaną i tak zostawić do rana przy dużej dozie szczęścia modlicha będzie rano poza skałką i będziesz mógł skałkę usunąć zostawiając wodę z modliszką w wiadrze :clapping


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm a dlaczego modliszka ma nie wrocic do skaly? Z powodu szklanki? Nie bardzo lapie o co tu chodzi.

A na Alpheusa to tez podziala????

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z modlichą - jak na razie widziałem ją 2 razy przy wkładaniu skały (przeoczyłem ją ).Czyli jak dobrze rozumie skałkę postawić na szklance i zalać całość solanką ? a co z cyrkulacją ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji z wyciąganiem skały,tylko jakaś pułapkę


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azja - cyrkulacja bedzie potrzebna. Wystarczy napowietrzacz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azja-83 chodzi o to że modlicha jest ciekawskim stworzeniem i możesz ją dzięki temu zastać poza skałką, jeśli ją zastaniesz i uda ci się wyciągnąć skałkę zanim do niej dopłynie (dlatego miedzy innymi stoi na szklance i dzięki temu będziesz widzieć czy gdzieś na dnie nie buszuje) to wygrałeś jeśli nie to czekasz dalej kolejnej okazji


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K dzięki panowie ,teraz będziemy działać :clapping


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, każdy pisze że modliszka strzela a ta moja w ogóle nie strzelała i nie strzela czy jest prawdopodobne że po prostu ona zdechła w trakcie dojrzewania akwarium ? Na bank ja widziałem i na bank to była ta zielna , problem w tym ze nie potrafię jej namierzyć bo nie widziałem jej od tamtego czasu ani nie słyszałem jej nigdy.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobis tak jak Fila napisal, wode z RO :) Wyskakuje jak oparzona :) Nie wszystkie modliszki strzelaja regularnie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze z tego wszystkiego jest to że nie widac gdzie siedzi,wszelkie próby nocne z czerwonymi latarkami na nic się zdały,nie ma a strzela:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.