Skocz do zawartości
Włodek

Moje nowe 450

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik zalany wodą dwa tygodnie temu.

1108-tn_dsc02620.jpg

1108-tn_dsc02621.jpg

1108-tn_dsc02622.jpg

1108-tn_dsc02623.jpg


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie czepiasz?ale trudno juz pewnie tak masz bo przeciez ty informatyk jestes co?

:clapping ale mnie tez zastanawia te tlo z czego to zrobione,a tak poza tym napisz jaki masz sprzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały jeszcze rzeczywiście mało 40 kg i 30 kg żwiru koralowego i 20 kg żywego piachu.

Tło zrobione jest ze żwiru koralowego różnej gradacji


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, troche skały mało, ale to mnie najmniej intryguje, to tło jest ciekawe i bardzo interesujaco wyglada:) choc ja osobiscie chyba wole jednolite, czern lub blekit, daja wrazenie glebi i stanowia przeciwwage dla intensywnych kolorów zycia w zbiorniku :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze wszystko młode

Wielu rzeczy brak.

Tło kolorowe zarasta i potem brzydko wygląda. To jak zarośnie wygląda bardzo ładnie.

No ale przecież każdy roi jak lubi.


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale sie czepiasz?ale trudno juz pewnie tak masz bo przeciez ty informatyk jestes co?

nie czepiam sie, tylko duzo czasu spedzam na tym forum, jestem poczatkujacym i chce duzo czytac, konkretow, a nie przekrzykiwania i mysle, ze w tej kwestii wszyscy sie ze mna zgodza :clapping i absolutnie Grześ (tak mniemam) nie jestem do Ciebie wrogo nastawiony z racji kierunku moich studiow :)

Włodku napisz coś więcej o tym tle, jak to zrobiłeś, to jest na jakimś kleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było wcześniej w Akwa 200L konstrukcji słodkowodnej pracowało na baniaku Aquaela UNIMAX 500 w którym zamiast mediów były "biobale" Rosło to jak GŁUPIE Z tamtego akwarium dolałem 100 L starej wody . Problem był oczywiście z glonami ale ECO Phos i Gravel & substrate cleaner wywaliły je w 90% w dwa dni.


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki ja sie nie gniewam i masz prawo zwrocic uwage i nie z racji studiow.a ajk tam twoj baniaczek sie rozwiaj LiZaRd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej jaki bądź byle by koral na szkle utrzymał i nie toksyczny.


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włodek :

Wszystko było wcześniej w Akwa 200L konstrukcji słodkowodnej pracowało na baniaku Aquaela UNIMAX 500 w którym zamiast mediów były "biobale" Rosło to jak GŁUPIE Z tamtego akwarium dolałem 100 L starej wody . Problem był oczywiście z glonami ale ECO Phos i Gravel & substrate cleaner wywaliły je w 90% w dwa dni.

To bardziej rozumiem,bo natykam się wszędzie,aby życie trafiało do baniaka nie wcześniej niż po 2-3 miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wlodek, akwa zalane swieza solanka 2 tygodnie temu?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche tego kleju musialo Ci pojsc na te szyby, bardzo ciekawe, spotykam sie poraz pierwszy z czyms takim :clapping

Co do mojego zbiorniczka to chce zrobic ladne zdjecia z nowa skala i szczepkami miekkich, ale sarco jak na zlosc mi sie zamknal :) moze jeszcze dzis sie otworzy to wrzuce do mojego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko to czekam na foty.wlodek wode miales juz z dzialajacego zbiornika bo nie podejrzewam ze to swieza solanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda

jak pisałem ok 100 litrów stara woda z górnej części starego akwarium by śmieci dolnych nie ściągać - zlałem tak do połowy akwa- na nową solankę miałem bańki tak na 100 l odstane świeże bez pomp 5 dni następnie po 40 l dziennie lałem do baniaka świeżej odstana noc po wymieszaniu z solą.


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wlodek bardzo Cie prosze, abys pisal jak najwiecej o swoim akwarium, strasznie jestem ciekaw jak będzie się rozwijac Twoja przygoda z akwarystyka morska.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po 10 miesiącach

1108-tn_dsc04313.jpg

1108-tn_dsc04312.jpg

1108-tn_dsc04311.jpg

Nic nie było dodane ( poza rybami) Wszystko tak porosło


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.