Skocz do zawartości
dzidek2611

Pytanie o korala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam maly problem i niewiem co z nim zrobic-zamowilem sobie miekasa przez internet bylo ladne zdjecie cena przystepna to sie polasilem,musze powiedziec ze akwarium jest mlode,po dwuch dniach przyszla przesylka wiec sie ucieszylem ze tak szybko,po otwarciu troszke sie zdziwilem poniewaz ktos sie pewnie pomylil i przyslal mi SPS-a,z forum wiem ze w mlodym akwarium powinne byc miekkie korale z powodu niestabilnego akwa i malego dodoswiadczenia akwarysty(mówie teraz o sobie) prosze powiedziec mi co mam robic zeby nie stracic tego korala,czy wogule jest to mozliwe.Za pomoc z gory dziekuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki to jest koral?

Jak młody jest zbiornik? Jeśli parametry są w normie, nie ma gwałtownych zmian, posiadasz odpowiednią cyrkulację i światło to nie widzę przyczyn aby się go pozbywać, chyba, że Ci się nie podoba lub chcesz mieć miękkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie widze,ale jesli jest juz bialy to znaczy ze to trup.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche zle widze ale to chyba galaxea, agresywny koral, jesli nie straci polipów to jest szansa ze przezyje


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co mam zrobic niemam pojesia o co w tym wszystim chodzi,parametry wody sa ok zasolenie 1023,Ph-8,4 NO3-0 NO2-0 NH3/NH4-0,niedawno bo tydzien temu kupilem Sarcophytona do dzisiaj jest surczony(choc powoli sie powieksza,teraz przyslali mi taki koral jak powyrzej,mam go 3 dni i ponoc juz jest po nim,slimaki mi popadaly ale krawetki,rozgwiazdy,kraby pustelniki i dwie rybki maja sie bardzo dobrze,co sie dzieje ze orale mi padaja itd.Bardzo prosze o wszystkie sugestie co zmienic co poprawic,z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jeszcze nie dojrzał,trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać:)

pozdr Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dokladnie oznacza "akwarium jest mlode"? Mlode akwarium ma to do siebie, ze czasami mimo dobrych parametrow korale padają. Tak to juz jest w morszczyznie, ze swoje trzeba odczekac. Kiedys dawno temu na tym forum, wszelkie proby wkladania korali twardych do mlodych akwariow spotykaly sie ze zdecydowaną dezaprobatą. W miedzyczasie forum stalo sie pod tym wzgledem bardzo liberalne, IMHO niestety... Akwarium musi troche "pochodzic" zanim wlozy sie korale. Koniec. Kropka.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przyjaciele to kiedy pede wiedzial ze akwarium doszlo do siebie,na pewnym watku forum przeczytalem ze jak parametry wody sa takie jak u mnie itd. to wszystko jest juz ok i mozna dokladac zycie do akwa,jesli piszecie ze moje akwa jest jeszcze nie dojrzale to napewno tak jest bo ja wporuwnaniu do was jestem laikiem,wiecprosze o podpowiedz kiedy bede wiedzial ze akwa juz dojrzalo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnym wskaźnikiem jest początek wzrosu glonów wapiennych.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zalales zywa skale?

Dla twardych musialbys tez zmierzyc Ca, Mg i kH.

Upewnij sie tez, czy twoj pomiar zasolenia jest o.k.

Skad masz te skale? Wyglada jakby ja ktos przetrzymal z miesiac w akwarium i sprzedal jako zywa (moze sie myle).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że się mylę, ale wydaje mi się, że to jest szkielet po galaxea...


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź KH, ja też włożyłem do świeżego akwarium twardziele i zaczęły bieleć od dołu. Miałem za niskie KH. Przy świeżym akwa trzeba przy twardych codziennie mierzyć parametry (KH, Ca i wypadałoby Mg) i starać się je utrzymać na prawie dobrym poziomie. Po takim zbieleniu korale bardzo długo dochodzą do siebie, ale jednak u mnie doszły:).

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywa skale zalalem prawie 2 miesiace temu,kupilem ja w sklepie ktory zgarnia co roku nagrody za pierwsze miejsce jako sklep z morszczyzna,wygladala na calkiem niezla,a sporo skaly im schodzi,ze skaly tez wylazly mi krawetki,kilka krabow,i mala rozgwiazda,niewiem moze tak tylko wyglada.Pomiar zasolenia chyba bedzie ok,mam chydrometr splawikowy nie najgorszej firmy,co prawda testow Ca,Mg,kh niemam ale nie spodziealem sie ze mi twardziela przysla,wiec go wsadzilem do akwa,wiec powiadacie ze po tym twardzielu to juz historia?aha ijeszcze jedno powiedzcie mi jak mam rozpoznac glony wapienne,nigdzie nie moglem znalesc opisu.Za odpowiedzi bardzo dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze kryterium dojrzałosci akwariów sie bardzo zmieniło.

co do dojrzewania to w kazdej chyba ksiazce o morszczyznie jest taki wykres zmian zwiazków azotu. amoniak azotyny i azotany. Zeby obserwować dojrzewanie robi się własnie taki wykres stosując testy np sliferta i porównujac do książkowego wiemy kiedy dojrzeje.

Glony wapienne to czerwono fioletowo-buraczkowe plamy na skałach i nie czyszczonych szybach pompach itp


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa bo jeszcze glonow wapiennuch nie mialem,jest jaks mozliwosc na przyspieszenie rozwoju tych glonow czy poprostu mam czekac az same przyjda i pujda w sina dal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coto za sklep ja taz jestem z uk

czy to jest ten sklep Coventry Aquatics


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.