Skocz do zawartości
Cetus

Parowanie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witul, wyluzuj i wara od mojej mamy ok? Ustaw dolewkę jak chcesz i daj nam znać przy jakich wachaniach zwierzaki zaczynają lecieć. Przykro mi że nie jestem w stanie zrozumieć Twojego pytania, a nawet sam siebie. Jako ciekawostkę powiem Ci że przy 1,035 sps-y chowają polipy i wyglądają jak poparzone, wiec nie przekraczaj tej granicy, chociaż i tak pewnie zrobisz jak uważasz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witul dolewka dolewa wode tak czesto jak szybko woda paruje,wiec ustawianie jej na to czy ma dolewac raz dziennie czy 10 nie ma sensu.Zima wody mniej paruje wiec dolewka dziala zadziej,a latem przy upalach bedzie dzialac czesciej,dlatego przestan sobie tym zawracac glowe i zostaw to automatycznej dolewce.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek: jakis sens jest, kiedys sam chcialem sobie ustawic dolewke na wlaczniku czasowym, zeby wlaczala sie na kilka minut w ciagu doby, zeby na wypadek awarii czujnika nie wlalo sie za duzo wody. Nie ma to co prawda wiele wspolnego z zasoleniem, ale z czestotliwoscia dolewania juz tak :waving


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze o kazdej porze roku zmienia sie ilosc parujacej wody,zima moze 1 raz na dobe dolanie wody wystarczy,ale latem napewno i 2 czy 3 razy na dobe bedzie za malo,dlatego ja zrezygnowalem z podlaczenia dolewki do wlacznika czasowego.A najlepszym zabezpieczeniem prze wlaniem za duzo wody z powodu zaciecia czujnika jest kupno dolewki z dwoma czujnikami.Jeden od poziomu minimalnego drugi maksymalnedo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zamienilem dolewke na 2 czujnikowa, ale zeby to mialo sens jako zabezpieczenie to czujniki musza pracowac tak, ze podniesienie dowolnego z nich wylacza pompke dolewajaca, u mnie najpierw bylo min-max i trzeba bylo zamieniac cos w sterownik.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi własnie teraz paruje chyba wiecej wody niż latem mimo sporo niższej temperatury , przez ogrzewanie powietrze jest bardziej suche no i dopływ świeżego powietrza o wiele mniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb dzieki za info, wlasnie o to mi chodzilo.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswitlenie spadlo o 60% temperatura wzrosla o 60% :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie, potem możecie komentować:)

Ps. korale twarde miałem po 3 dniach od zalania baniaka konrad B widział akwa ( NIE DA SIĘ )

Najlepiej komentują ci co mają po 1000 postów i baniak w planach:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ktorej komorze sumpa nalezy zamontowac czujnik dolewki?

czy w ostatniej komorze z pompa ma byc mniej wody niz mogloby sie zmiescic w akwarium w przypadku zatkania sie splywu i rewizji?

czy w przypadku montazu czujnika w komorze z pompa, i zatamowania splywu w kominie, pompa wypompuje wszystko co w jej komorze + cala dolewke do baniaka?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.