Skocz do zawartości
3PIOTR4

Jaki czyscik magnetyczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musze wymienić mój czyscik magnetyczny na nowy, ponieważ nie daje sobie rady na szybach 12mm.Jakia firmę polecacie??


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 11 m-cy JBL do szyb 12 mm. Wymiary: 10/3,5 cm. Pływa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam czyściki 3 różnych firm :

1. Atman (pływający) - największy chyba do szyby 10-tki, niezły i bardzo lekki lecz jak tylko napotka opór na szybie to od razu się rozłącza i dryfuje (przynajmniej łatwo wyłowić).

2. Tunze (Power Magnet) - do szyb 10-tka również niezły (ciężki, wyważony, dobrze czyści, ale również lubi odpaść od szyby i jeśli nie jest na beznadziejnym sznureczku to trzeba po niego nurkować na dno) :)

3. Aqua Medic (Mega Mag) - tego używałem jeden dzień i leży w szafie, bo mam go do szyby 15-ski i niestety jest zbyt mocny (bardzo ciężko się nim przesuwa, i nie daj Boże, aby jakiś kamyczek czy ziarenko piasku dostało się pod czyścik bo szyba na bank będzie porysowana) ! Być może przy większej grubości szyby byłby akurat w sam raz - pozostanie więc poczekać na większy zbiornik :)

P.S.

Jedna uwaga z mocniejszymi czyścikami, magnet holderami itp. : naprawdę uważać na palce jak się takie coś wyjmuje z pudełka itd. ! Wiem co mówię, krwiak z palca mi przez tydzień schodził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecal JBL lub Magfloat do szyb 12mm,obydwa plywaja i dobrze trzymaja sie szyby


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam mag-flip najlepszy z tych co mialem http://www.mag-flip.com/


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.