Skocz do zawartości
kiflu

mixer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam zlozyc sobie mixer i tu mam pytanie, czy moge go podłonczyc do ph komputra i miec go włonczonego cala dobe, tak aby trzymal mi ph na jednym poziomie, czy sa jakies przeciwskazania co do tego ?

Z moich obserwacj, dozowania wody wapiennej przez butle, wynika ze wyparowana woda pokryla by sie mniejwiecej z dawkowaniem z mixera.

Wiem ze wielu ludz wloncza mixery w godzinach spadku ph, u mnie niestety ph jest cala dobe niskie, w nocy 7.55 a w dzien 7,95 max :)

Co o tym wszystkim sadzicie ?

Dodam ze mam zbieornik 200 l bez sumpa, ok 20kg skałki, odpieniacz weipro 2012 z pompa 1500l/h, 2 malutkie ocelarisy, 2 duze frenatrusy i flavensis


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierze ph komuterem od pana Tomka tj. Lajon 120 z elektroda Metron :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, i o Mixerze wapnia (kalkwasser) własnie pisze i mysle, chce zautomatyzowac utrzymanie ph na jednym poziomie, i wlasnie dlatego mixer chce podłonczyc :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiflu@ ma to służyć bezpieczeństwu ale czy na pewno

najczęściej stosuje się automatyzacje dolewania kalkwaser ale przez podłączenie do czujnika poziomu wody daje to wtedy stały parametr- zasolenie, podłączenie go do ph kontrolera da nam stały parametr ph ale co z zasoleniem, i jeszcze jedno aby z ph7,55 zrobić np.8,3 to sporo trzeba wlać kalkwasser i wtedy może spaść zasolenie , sprawdź jakie masz KH małe oznacza mały bufor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując da sie tak zrobic ale KH pod stała kontrola :)

Odnośnie tej wyparowanej wody i ph, to tak jak napisałem wczesniej, na moje oko :), ilość wyparowanej wody pokryje się mniejwiecej z dolewka z mixera.

Ale to tylko oko, wyjdzie szydło z worka jak to dopiero złoże i podłoncze z zamerzeniem :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, wyjdzie w praniu , początek może być ciężki (podniesienie ph z 7,6 do 8,3np)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, coś jest nie tak jeśli kfilu ma tak niskie ph i teraz utrzymanie go może wymagać sporego dolewania kalkwasser i przez to spadek zasolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez kalkwasser miałem rano mam 7,9 a wieczorem 8,3 :)

mylisz pojęcia to jest naturalne wahanie ph w akwarium i związane jest z ilością co2 i 02 w wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan mam taki ze w mikserze bedzie pracowac malutka pseudo dozujaca pompeczka z przymulonym przepływem, bedzie sie włonczac w tedy gdy ph spadnie, zanim to zrobie dzwigne "reczne" ph do 8.3,

I tak woda bedzie sie uzupełniac, jezeli zapotrzebowanie na wode wapienna bedzie mniejsze od wyparowanej to raz w tygodniu reczna dolewka, jezeli sie pokryje to super ale jezeli bedzie za duze to niestety takie rozwiazanie bedzie bez sensu :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten skok tez jest naturalny 7.55 do 7.95 bez zadnej manipulacji, wode wapienna podaje od paru dni


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem ono nie jest pobierane z powietrza w takim stopniu (przynajmniej w takiej ilości) C0 2 nagromadzone w nocy (w procesie oddychania) zmniejsza ph-zakwasza pobierane w dzień przez glony zooksantele itp. zwiększa ph

nie używam kalkwasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest masz racje, pompeczka bedzie taka własnie robic :) zakraplac, tylko musze te zakraplanie jakos wymusic :) niestety mixer bedzie stał na jednym poziomie z akwarium i troche trudno cos innego wymyslic :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może spróbuj tez zwiększyć cyrkulacje przy powierzchni, chyba że masz duża to moja rada odpada :) i naapisz jakie masz KH

to pompeczka do zbiornika ze słodka woda dalej cienkim wężykiem wolniutko do miksera i z miksera do akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh tez musze czesto manipulowac :D standartowo 7, podnosze je buforem, ruch wody przy powierzchni mam dosyc spory, dzis obnize pomkew przy powierzchni moze to cos da :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to co piszesz to jest 2 rozwiazanie ze zbiornika "wyrównawczego" dozowac wode do mixera i wypychac wapienna


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wąłsnie jak podniesc Kh bez bufora i reaktora, reaktora dorobie sie dopiero za miesiac albo 2, a narazie trzeba sobie jakos radizc :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, a wiesz jakie kh może byc w takim roztworze?

słyszałem o tym a teraz spróbuję

A przy okazji mógłby Ci dogryźć ale ugryzę się w palec :):D

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

, ale sa tacy co prowokuja , bo mysla .......karpi .....osiagneli ....... swiata :D

a jednak prowokujesz :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam też popatrz na siebie...

I jeszcze raz dokładnie opisz tą metodę w punktach, bo tamta instrukcja co napisałeś jest mało nieczytelna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, rzadko piszę na grupie, ale codziennie ją czytam.

Zanosi się na to, że inicjator tego tematu niewiele się dowie, a temat jest naprawdę ważny.

Chce się posłużyć niezmiernie niebezpiecznym urządzeniem, które (tak jak leki w przypadku chorego)może być bardzo przydatne, ale przedawkowanie może odnieść odwrotny skutek.

Rozwiązanie uzupełnianie wody poprzez mikser mi się podoba i stosuję u siebie, z jednym zastrzeżeniem ilość wody podawana tą drogą jest nieco mniejsza od ilości wody odparowanej.

Raz na kilka dni jestem zmuszony dokonać dolewki poza tym obiegiem.

Ale to wynikło z moich jedynie indywidualnych pomiarów parametrów biotopu w zbiorniku głównym.

Ile dać wody w ciągu doby poprzez mieszacz to już musi zdecydować zainteresowany poprzez ciągłe monitorowanie parametrów wody w zbiorniku głównym, a zwłaszcza w okresie początkowym.

Jak nabierze wprawy, to problem już będzie miał z głowy.

Proponuję, aby zmierzyć, (jeśli ma możliwość) pH innym przyrządem, ponieważ te oczy mogą kłamać, o czym przekonałem się niejednokrotnie.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.