Skocz do zawartości
tomik

co tam kawaly, poczytajcie to.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak se smigalem po necie i trafilem na ta perelke. A wy macie takie problemy, odpieniacze , reaktory, czy co tam jeszcze. Moim faworytem jest post o czerwonym odbycie i porada z nim zwiazana ;)

http://akwarium.zwierzeta.eurocity.pl/?v=Forum&r=ryby

Edit: O ''siet'' musze to wkleic, az sie poplakalem ;)

''moja rybka czyli bojownik syjamski zyje sama w akwarium i ma zaczerwieniony odbyt i na ogonie robi sie bila co mam zrobic czekam pomozcie mi!

ostatnia odpowiedź

Moja też tak miała.

Spoko moje rybka też tak miała.

To znaczy że jej życi się kończy moja zdechła po 2 dniach.Jak zauważysz że zdycha szybko wyjmij ją z akwariu...''


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest lepsze... 1. jeżeli nalejemy wody do akwarium i jest nierówna woda należy położyć akwarium w inym miejscu.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze TMK ubiegłeś mnie właśnie miałem wkleić, a wydawało mi się że w Polsce akwarystyka jest na wysokim poziomie ;)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mam pytanie czy welon moze zyc w jednym akwarium z błazenkiem okoniowym. mam jednego welona i chcialabym dokupic wlasnie blazenka dodam ze akwarium jest 60 litr..."

Wspołczuje welonce ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''pryzjm rybki slono-slodkie''

''chciałbym kupić rybki

za maximum 200 zł. chciałbym kupić minimum 10 rybek + akwarium + instrukcje o nich + to żeby się nie pozjadały nawzajem'' - i tak wlasnie powinno wygladac prawidlowo zamieszczone ogloszenie panowie ;)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG... wiadomo ze Ocellaris zeżre welona, tez pytanie...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytajcie na temat innych zwierząt też jest dobrze

ślimak

nie dawno miałam 3 ślimaki i zauważyłam u jednego że nie dowidzi .co mam zrobić???????

pola

2007-03-18 20:36

porada dnia

Nie musisz się tym martwić. Jest to dosyć często spotykany problem u zwierząt tego typu. Zdarza się że tracą w ogóle wzrok i gubią się w swoich skorupach. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest sprawienie psa przewodnika lub kilku gołebi pocztowych jako system GPS. Najważniejsze jednak aby pupila otoczyć opieka i na pewno będzie mu łatwiej przetrwać trudny okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sie czepiacie. Kazdy kiedys zaczynal:). Ja kiedys mialem hodowle gupikow, bo na dzialce w sezonie letnim w stawiku trzymalem zolwia i dbalem o jego dobra diete:)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu placze ;)

''Posiadam gupiki i już dwie samice były chore na chorobę,której nie znam,(samice zdechły).A wygląda ona tak:ryby były osowiałe,dziwnie się poruszały-nie machały ogonem jak na rybe przystało tylko ruszały bardziej głową-(przednią częścią ciała.I jak na razie to same samice gupików mi na tę chorobę chorowały.Próbowałam już je leczyć solą w osobnym 5-litrowym akwarium(1 gram/1 l wody)lecz choroba nie ustępywała.

Prosze o rade,będe wdzięczna.''

nie wierze, po prostu nie wierze skad to ludzia sie bierze.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

i znowu placze ;)

nie wierze, po prostu nie wierze skad to ludzia sie bierze.

tomik nie rozumiem tego. dziwisz sie ze gupiki sa chodowane na pokarm? jesli cie zasmucilem to przepraszam:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E W32darWin , temu to ja akurat sie nie dziwie ;)

w cudzyslowiu przytoczylem fragment z tamtego forum i temu sie dziwie co oni tam pisza ;). A placze ze smiechu ;).

Swego czasu odwiedzalem w polsce kolege ktory mial sklep zoologiczny i kupowalem u niego albo szczurka albo innego gryzonia ( i tu nastapi okrucienstwo) zeby nakarmic jego boa w terarium, wrazliwym odpuszcze opis akcji po wpuszczeniu gryzonia.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki zle zrozumialem twojego posta:)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

E W32darWin , temu to ja akurat sie nie dziwie ;)

w cudzyslowiu przytoczylem fragment z tamtego forum i temu sie dziwie co oni tam pisza ;). A placze ze smiechu ;).

Swego czasu odwiedzalem w polsce kolege ktory mial sklep zoologiczny i kupowalem u niego albo szczurka albo innego gryzonia ( i tu nastapi okrucienstwo) zeby nakarmic jego boa w terarium, wrazliwym odpuszcze opis akcji po wpuszczeniu gryzonia.

Okrutne bylo to ze zaplaciles zeby zobaczyc akcje, ale nie ubolewaj az tak nad tym bo kazdy chodowca wezy karmi w taki sam sposb.Jako ciekawoste napisze ze w UK jest zakz podawania gadom zywego pokarmu. Jezeli wejdziesz do jakiegos sklepu gdzie sprzedaja weze z pewnoscia znajdziesz zamrazalnik wypelniony myszkami roznej wielkosci a sprzedawca udzieli Ci porady jak podgrzac mysz w mykrofali zeby waz sie na nie polechcil.

PS.Mialem kiedys weza


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"co wloze korala do akwarium to na drugi dzien juz zdycha" "ryby maja sie o.k."

- jakie masz ryby?

" gupiki, molinezje i skalara"


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej wygląda na jakąś prowokację, bo autor pisze co włożę korala- domyślam się ze to ze trzy razy było -cena korala to powyżej 100 zł... nie zorientował sie ze to do słonego...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to Adi?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.