Skocz do zawartości
AquaManiac

Duzy sukces akwarystyczny.

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja mam troszke inaczej. Moja, co prawda przyszła żona nie ma takich problemow:) Na akwarium wydaje coraz wiecej (niestety moich) pieniedzy. Jak ostatnio musiala kupic sobie pomadke Dior'a to troche marudzila ale 5 tys na odpieniacz wydala bez mrugniecia okiem:D

Łaciną wlada juz lepiej ode mnie i czasem nie wiem sam czy juz mnie obraza czy ciagle mowi o zwierzakach.

Na sprzecie i chemii co prawda nie zna sie az tak dobrze ale mysle ze wielu potrafila by zagiąć.

Wiec panowie, szukajcie a znajdziecie, takie kobiety tez sie zdazaja ale wtedy koszta zbiornika rosna w zastraszajacym tempie bo kobieta jak juz cos polubi to nie ma sily zeby sie pochamowala(moja juz mysli o nowym zbiorniku8) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wydaję na budowę zbiornika więcej niż gdybym wydawał jako singiel. Powód... Jak wydam np. 42 zł na sól to potem muszę 42 zł wydać na żonę :)Jak miałem słodkowodne (generalnie nadal mam) to najbardziej jej się podobały Molinezje. Potem zmieniłem na Tanganikę i spodobały się muszlowce (stała przy akwarium i cieszyła się jak chowały się w muszlach gdy stuknęła pokrywą). Teraz jak była 2 razy w Aroporze to owszem korale i ryby się bardzo spodobały (oprócz tego że skała wygląda jak by była brudna) ale ceny to już koszmar. Także doszliśmy do porozumienia że na razie założę sobie słoik 28 l a w nowym domu postawie większe. Ale i tak każdy zakup musze jej wynagradzać. I taka oto jest moja lepsza połówka. Mam nadzieję że zainteresuje się morskim bardziej ode mnie. Aha i może wyda się to dziwne ale ona cały czas się zastanawia czy Robertowe koniki cytuję: susają. Na wiosnę może ruszymy z fundamentami.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ze swoją znalazłem "kompromis".... Ja nie wypominam jej ile wydaje na swojego fryzjera, a ona mi ile ja na akwarium. Uwierzcie mi, ale kwoty są podobne ;)

Niestety, trzyma mnie cały czas w szachu, przy każdej awanturze grozi mi, że jak pójdę do pracy to wleje mi do tego akwarium Demstosa....

No ale ostatecznie z wielkim oficjalnym ociąganiem i egzaltacją daje papu zwierzakom jak "tatuś" jest w delegacjach ;)


585L 150X60X65, pompy:Deltec 5250, Deltec 4745, Tunze Turbelle stream 6200+kontroler 7091, GroTech III NG, Aqua Medic Aquaniveau, Lampa Aqua Medic Ocean Light T HQI BLV 10k 2x150W 2x54W T5 Sylvania Coralstar, RO+DI, Odpieniacz Deltec AP600, Kalkmixer Deltec, Filtr fosforanowy Deltec FR509, Chłodziar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juwewaldi-nominacja do tekstu miesiąca:D:D:D

Jeśli chodzi o moją żonkę,to od tygodnia dzielnie zajmuje sie zbiornikiem,dozuje zeovit i jak twierdzi wszystko jest ok:).jak jest naprawde przekonam się jutro po powrocie do domu:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juwewaldi ;) mialem to samo,ale narazie drugiej zony nie planuje miec.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jeszcze nie mam żony ale w planach z dziewczyna je mamy więc myślę iż będzie ok w przyszłości ;) heheh juwewaldi tekst miesiąca dosłownie ;)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) no !

370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mogę narzekać, gdyby nie równe zaangażowanie nas obojga to raczej nie miałbym takiego systemu jak teraz. Co do łaciny to pół na pół - korale perfekt, za to ryby to żółtek, Geniek (nie wiem skąd akurat te imię :)_o, sprawie muszę się przyjrzeć i rozpytać co poniektórych :)), żaglówka, nemo itp. Na zakupach mam nieodparte wrażenie, że moja lepsza połowa ma większą korbę na tym punkcie niż ja :) No i jest odważniejsza w podejmowaniu radykalnych morskich decyzji :)

Acha, przez ostatnie dwa lata nie wypomniała mi jeszcze nawet jednego złocisza wydanego na akwa :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem wczoraj przed PC i czytalem nasze forum, a tu telefon.

I slysze, zonka mowi szwagrowi, ze nie moge podejsc bo jestem na forum rybackim.

Pozdrawiam Was - rybacy!:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojej nie zabierm na zakupy i generalnie wszystko kosztuje 50zł. Lampa była droższa - 400 :) Zresztą ja się nie pytam ile kosztuje kosmetyczka albo wizyta w "drogeri". Co do nazw, to rybki mają imiona, korale to korale, a ukwiał to ukwiał. Jak wyjeżdżam to zostawiam dokładne instrukcje, które żonka wypełnia sumiennie jak tylko zadzwonię i przypomnę, że np. teraz jest czas karmienia rybek :) Ostatnio sama z siebie wyczysciła szybę, bo jakoś weny nie miałem i wspierała jak chciałem tym wszystkim rzucić. Lubi popatrzeć i nie wypomina mi już, że dużo czasu rybkom poświęcam. Zrozumiała, że tak trzeba :) Jestem zadowolony z mojej żonki.

@juwewaldi, te drugie są o niebo lepsze :)

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się przyłączę do twierdzenia że dopiero druga jest starannie wybierana :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seb :

Się przyłączę do twierdzenia że dopiero druga jest starannie wybierana :)

Pozdrawiam

seb

ale jestem pewien ze nastepny zbiornik zrobiłbys zupelnie inaczej............ po pewnym czasie zawsze cos nie lezy


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):):) czyścisz mi lapa Krzysiu, bo go właśnie oplułem :):):)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przechodzac kolo akwarium: "Wez ta acropora przytnij bo ja hamer poparzyl i Ci cala pojdzie".

Oczywiscie czasem cos z czyms pomyli :)


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja narazie zaczyna poznawać gatunki i musze przyznac niezle jej to idzie:clapping, jesli chodzi o kwestie sprzetowe jakies pojecie ma, bo sama miala akwarium, ale ogolnie jest niezle poza mala kontrola finansow:D:D

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.