Skocz do zawartości
koma

Nagłe obrażenie się miękkich.

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ze 3 dni chory i raz np. wcale nie zapaliłem im światła ( ze 30 kilka h tylko z dziennym) teraz zoanthus, rodactis, clavularie (zielone) się obraziły i nie wychodzą już chyba z 3-4 dzień. Mimo przedłużanego dnia świetlnego.

Jednocześnie xenii nic nie przeszkadza tak jak i clavularia brązowej i monitoporzei i opuszczają swe domki. Będę mierzyć parametry wody, ale czy ten brak światła mógł to spowodować, że się obraziły?

Po innych stworach, nie widać zmian.

No chyba że to nie normalne, że ślimak kopiący czyści mi szyby z glonów?


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do slimaka kopiacego , to moje tez czasem szczegolnie nad ranem jak maja ciemno wychodza az na powierzchnie, potem trac przyczepnosc i spadaja na dno ;)

korale chyba potrzebuja czasu, kiedys xenia sie zamknela i nie chciala sie otworzyc, dopiero po kilku dniach wrocila do normy:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup zegary sterujące do światła


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mimo przedłużanego dnia świetlnego." - co masz na mysli? Swiecisz teraz dluzej niz przed tym incydentem? Jesli tak to robisz błąd! Natezenie swiatla zawsze zwiekszamy bardzo ostroznie, bo mozna spowodowac szok swietlny. Swiec tak jak swieciles i zakup timery koniecznie!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byłeś chory nie zapomniałes zrobić dolewki odparowanej wody, dodać czego dodajesz? czy reszte masz zautomatyzowaną?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zautomatyzowanej ale to wszystko zrobiłem. Zresztą zaczynają wychodzić dziś śmielej ( więcej polipów jak wczoraj kilka) . Zoa jeszcze tylko się wstrzymuje. Ustawiłem timer jak radził AquaManiac, nie wydłużam dnia w zamian za tamtą ciemnię.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

"Mimo przedłużanego dnia świetlnego." - co masz na mysli? Swiecisz teraz dluzej niz przed tym incydentem? Jesli tak to robisz błąd! Natezenie swiatla zawsze zwiekszamy bardzo ostroznie, bo mozna spowodowac szok swietlny. Swiec tak jak swieciles i zakup timery koniecznie!

Jak mogę to zapytam w tym topiku żeby nie smiecic

nad 200 litrową deltą miałem 170 W t5 i zmieniłem jednego dnia na 250Whqi + 48 W T5 i nie zauważyłem jakiś zmian po za tym że korale zaczęły wreszcie rosnąc .Czy może to miec jakieś późniejsze konsekwencje ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii dydaktycznej, kilka informacji. Zauważyłem że rodactis po tej przygodzie zaczął się dzielić nagminnie praktycznie każdy polip, ma już potomka a jeden dzieli się już 3 raz. Zoa (brązowo-pomarańcowy nawet jednego polipa nie wychylił) Widać, że to spowodowało światlo bo im bardziej zielona calvularia tym wolniej wychodzi.

No nic liczę, że zoa jeszcze wyjdzie.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek

Normalnie to powinienes na kilka tygodni (2-3) troche podniesc lampe i co tydzien ja obnizac do starej pozycji. To, ze korale moga sie przypalic to wiesz. Czasami mozna zmiany zauwazyc dopiero po kilku tygodniach.

Ale jezeli rosna, to chyba im przypasowales.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.