Skocz do zawartości
inmar

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem zwężkę i założyłem na pompę Eihem 1250 w której był jej brak.Pompa stoi w pierwszej komorze na dnie razem z odpieniaczem.Poziom ok 32 cm wody.Niestety odpienianie jest bardzo słabe i ledwo ciągnie powietrze.Jak jeszcze włączę ozonator do ucieka przez trójnik do nieba.Odpieniacz Turboflotor 1000.Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podnieś pompę odpieniacza pod samą powierzchnię wody w sumpie(skróć wąż z pompy do komory odpieniacza)-będziesz mile zaskoczony wydajnością :D(100% ^)


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nad kubkiem mam 6 cm,podniosę tak aby można by było wyjąć kubek.Wąż z pompy do odpieniacza nie ma ani 10 cm,dosłownie minimum.Spróbuję też dać pompę pod lustro wody.Mam już dość tego odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poległem przy nim kolejny raz.Dałem pompę prawie pod lustro i pienienie dalej słabe.Potem zmieniłem na pompę Aquabee 200/1 i dalej to samo.Po drodze zmieniałem różne kombinacje z łączeniem pomp z odpieniaczem i nic.Zauważyłem jeszcze,że jak włączę ozonator to odpieniacz nie ciągnie całego powietrza i część ozonu ucieka przez trójnik.W miarę działał w ostatniej komorze gdzie jest niski poziom,ale po pierwsze odradzili,że bakterie wychodzące z DSB są częściowo uśmiercane i zmiana poziomu w tej komorze powodowała ciągłą regulacje odpieniacza.Skoro to jest taki firmowy odpieniacz to dlaczego są z nim takie problemy ?Już czytałem podobne posty na ten temat więc to nie tylko mój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Używałem ten odpieniacz ponad rok i nie miałem z nim specjalnych problemów, wymagał korekt regulacji to prawda ale piana była w miarę ok, ale kupiłem go razem z pompą AM PH2500 i tylko z nią pracował, może w tym jest problem. Nie znam pomp Eheima i Aquabee z wirnikami igłowymi i nie twierdzę, że OR'y są super ale może warto spróbować podpiąć taką pompę dla sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pompa igła Eihem 1250 nie jest za słaba do tego odpieniacza i stąd te problemy ?Kolega ma w tym samym odpieniaczu Eihema 1260 a ta podobno jest dużo mocniejsza od mojej.Może kupić OR 2500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam turboflotora 1000 na tej pompie i nie mam problemów , ale utrzymuję poziom wody w sumpie na wys.16cm.

Jeśli jest wyżej , to ciężko wyregulować odpieniacz, jeśli niżej słabo pienił.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar aquamedic turboflotor 1000 ma pompę [blue]ph2500[/blue] w oryginale żebyś nie kupił przypadkiem zwykłej or2500 bo ona jest na łopatkach


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten odpieniacz i jest na Eihem 1250 z igla ale straszne problemy z ustawieniem mam,do kitu jest chyba wymienic musze same problemy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten odpieniacz i codzi na ph 2500 z wirnikiem "mesh" i jest super .Kiedyś próboeałem podnieść jego wydajność zmieniając popmpe - próbowałem aquabe 2000 i newjet 3000 i wtedy nie szło nic - słabo pienił ,dopiero po przerobieniu ph2500 AM NA WIRNIK " MESH" wydajność znacznie wzrosła.Teraz ta pompa siedzi w jakimś " chinczyku" który ma wymiary apf 600 budowa też prawie identyczna a jak wygląda piana sami zobaczcie ,to na foto t po 24 h

http://picasaweb.google.com/robert.robi59/DropBox?authkey=Qt2WjW5t04g#


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to wirnik MESCH ?

ps.Czyli moje problemy z tym odpieniaczem widzę ma wielu.Teraz mi chodzi Weipro 2012 z aquabee 2000/1 i myślę,że nieźle pracuje choć na począdku jak go dałem to wszyscy krytykowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wlasnie przebral miarke jutro wymiana a ten na ebay, mam dosc przelewania kubka, nie da sie go wyregulowac


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inmar :

Co to wirnik MESCH ?

ps.Czyli moje problemy z tym odpieniaczem widzę ma wielu.Teraz mi chodzi Weipro 2012 z aquabee 2000/1 i myślę,że nieźle pracuje choć na począdku jak go dałem to wszyscy krytykowali.

Przepraszam nie powinienem wstawiać froncuzczyzny ale czas zrobił swoje ... mesh-chodziło mi o to

http://www.reef-guardian.com/viewthread-anchor-54972-354055.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy pompa z wirnik igielkowy bedzie dziala jak normalna gdy jej nie podamy wezyka z tlenem, pytam bo wlasnie wywalilem ten cholerny odpieniacz,ale by uruchomic zapasowy musialem pompe odpiac od innego filtra i chcialbym podpiac to z igla do tego filtra ale nie chce babelkow


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,pompa bedzie dzialac,aczkolwiek nie wiem jak z wydajnoscia,wirnik igielkowy moze oslabic wydajnosc,hajtaler zapodaj delteca do akwarium mc500,mce 600,apf 600 nie bedziesz mial problemow z pienieniem zadnych,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak oslabi to dobrze bo potrzebuje okolo 150L/H do tego filtra


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie to zmienianie pomp, cudowanie, stratę czasu, nerwów... Jest takie powiedzenie - "Z gów.. bata nie ukręcisz" :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale trzeba cos z tym odpieniaczem zrobic, nie ma mozliwosci wyregulowania go, kilka dni chodzi ok a potem znowu wariuje /mam tego dosc, taka firma a takie buble wypuszcza, widze ze na forum nie tylko ja mam z nim problem,definitywnie z tym odpieniaczem skonczylem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

no ale trzeba cos z tym odpieniaczem zrobic, nie ma mozliwosci wyregulowania go, kilka dni chodzi ok a potem znowu wariuje /mam tego dosc, taka firma a takie buble wypuszcza, widze ze na forum nie tylko ja mam z nim problem,definitywnie z tym odpieniaczem skonczylem

A może zrób jeszcze jedno a minowicie wytnij w kubku rurkę przelewową i wstaw w to miejsce nową średnicy ok 4-5 cm .Wiem że robił to kol. Skiba i chwalił to , odpieniacz przestał przelewać, u niego chodził na aquabee 2000 igła


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety skonczylem z tym odpieniaczem wedlug mnie jest to bubel ktory dawno powinien byc wycofany z rynku


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hajtaler :

niestety skonczylem z tym odpieniaczem wedlug mnie jest to bubel ktory dawno powinien byc wycofany z rynku

Myśle że sie mylisz daj pompe ph 2500 i będzie cacy wim bo mam taki i nigdy nie było z nim kłopotu , u mnie ciągnoł 400L wody niezle obciążonej .Odpieniacz będzie diałał najlepiej jeśli pompe podniesiesz jak najwyżej czyli rura łącząca ma mieć ok 6 cm i wtedy wstawić go na głębokość która zaleje pompe czyli dość głęboko. W takim zestawieniu pompa jest najwydajniejsza bo nie musi podnosić lustra wody !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginalnie ta pompa byla, wiec po co dokladac nastepna kase lepiej kupic cos innego,narazie chodzi TMC V2 Skim 400 Protein Skimmer bardzo dobrzepieni i nie ma problemow z nim


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z tym odpieniaczem nie mam zadnych problemow zminielem oryginalna am na aquabee z igielka delteca chodzi jak zloto i nic nigdy w nim nie regululowalem a pianka jest jak zloto.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj na zakupach i gosc w sklepie powiedzial ze prawdopodobnie za silna pompe ma i zeby zalozyc zawor i przykrecic go ze powinno to pomoc,co wy na to czy nie bedzie to wplywac na jakosc piany?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po czasie.Mam już pompę PH 2500 z AM i dalej leje wodą.Zanurzenie 25 cm.U mnie wyżej nie podniosę bo szafka się skończyła.Obie regulacje wyjęte więc wypływ otwarty na maxa i pieni mocno na mokro.Jeśli jak kolega wspomniał ograniczyć moc pompy to nie zmniejszymy wydajność odpieniacza ? To wtedy wystarczył by mi Weipro Sa 20-12 który teraz mi chodzi a o którym pisali koledzy,że za słaby.Co mam zrobić sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.